Bisiklet Kullanılan Gün Antreman Yapmak Zararlı mıdır?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve AhmetDKGZ tarafından 25 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. AhmetDKGZ

AhmetDKGZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba 1 gün çalışma 1 gün dinlenme şeklinde uyguladığım bir agırlık antreman programım var. İyi bir diyet ve düzenli antreman ilede kısa sürede ve sağlıklı olarak 96 kg dan 73,5 kg ya kadar indim ve vücudumda sıkı bir hale girmiş durumda fakat yine de göbek cevremde çok azda olsa yağ var ve ben bu yağları yakmak istiyorum mekik vs zaten yaptığım şeyler tavsiye etmenize gerek yok benim merak ettiğim şey;
    Bisiklet sürmekten büyük keyif alıyorum ve hergün düzenli olarak bisiklete binsem ayrıcada antremanlarıma devam etsem göbek eritecem diye bu sefer kaslarımı yıkıma uğratırmıyım.( bu arada l-carnıtine kullanmaya başladım.)

Son düzenleme: 25 Temmuz 2014
  2. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bende hergün bisiklete biniyorum ve heryere bisikletle gidiyorum. Hız yapmayı severim :D aksiyonlar falan yaparım kaldırımlarda. fakat bu kadar saçma birşey duymadım. neden kaslar erisinki fazladan kardiyo yapmış olursun işte :D

3. AhmetDKGZ

AhmetDKGZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    aşırı spor kas yıkımına sebep olur diye biliyorum ondan öyle yazdım.

4. batihn

batihn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Üniversite öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    doğru biliyorsun bencede. ordaki aşırıyı ancak kendin ayarlayabilirsin. Herkes farklı yenilenir ve iyileşir . Hergün değilde en azından 1 gün dinlensen iyi olur bence . Zaten bir süre sonra taş gibi kondisyon olur . Sonra ne yapsan koymaz sana.

5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    mikiği sana kimse tavsiye etmez zaten yağ yakman için. mekikle yağ yakılmaz. vs den kastın nedi,r orasıda muamma tabi yağ için cardio yapacaksın bisikleye binmekte bunlardan biridir. o gün saatlerce bisiklete binmediysen ve bacak antemanı yapmayacaksan ağırlık çalışması yapılır. yeterki glikojen depolarını doldurabil.

6. AhmetDKGZ

AhmetDKGZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    mekiği yağ yakımı için değilde kas oranını arttırmak için yapıyorum fenada bi karın kasım yok fakat dediğim gibi çok hafif bir göbeğim var oda kasları gizliyor.Kondisyon seviyem iyi durumda olduğundan ve bisikleti sevdiğimden yaptımmı rahat 60-70 km yol yapıyorum hergün bu kadar yol yapıp bacak calısması yapmadan antreman yapsam yıkım olurmuydu aslında sorum yoksa 1 gün antreman 1 gün bisikletmi yapayım

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    "Arkadaşlar merhaba 1 gün çalışma 1 gün dinlenme şeklinde uyguladığım bir agırlık antreman programım var. İyi bir diyet ve düzenli antreman ilede kısa sürede ve sağlıklı olarak 96 kg dan 73,5 kg ya kadar indim ve vücudumda sıkı bir hale girmiş durumda fakat yine de göbek cevremde çok azda olsa yağ var ve ben bu yağları yakmak istiyorum mekik vs zaten yaptığım şeyler tavsiye etmenize gerek"

ben bu cümleden öyle anladım yanlış anladım demek ki.

8. AhmetDKGZ

AhmetDKGZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ben yanlış açıklamışım aslında kas oranı arttıkça kaslar enerjiyi depolanmış yağlardan sağlıyor ve böylece yağ yakımı sağlanmış oluyoruz diye biliyorum mekik çalış karın kası yap kaslar yağı enerji olarak kullansın şeklinde bir tavsiye gelirse eğer diye öyle bi açıklama yapmıştım tabi haklısınız yanlış anlaşılmaya müsait olmuş.
    yukardada dediğim gibi kondisyon seviyem iyi durumda olduğundan ve bisikleti sevdiğimden yaptımmı rahat 60-70 km yol yapıyorum hergün bu kadar yol yapıp bacak calısması yapmadan antreman yapsam yıkım olurmuydu aslında sorum yoksa 1 gün antreman 1 gün bisikletmi yapayım yoksa antreman gününde bile 60 km de olsa bisiklet sürsem olurmu

Son düzenleme: 25 Temmuz 2014
  9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    vücudundaki yağları enerji olarak tüketecek kası inşa etmek keşke dediğiniz kadar kolay olsaydı kas oranı yükseltmek seninde bildiğin gibi çok zor. ronney coleman bile yatmadan önce cadio yapan adam :) onun kasları eritmiyorsa karnında ne kadar kas kütlen olablirki yağlarını eritip enerji emsin zaten. yeteri kadar kalori alıyorsan ve idmanı çıokartabiliyorsan niye olmasın olur.

10. AhmetDKGZ

AhmetDKGZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Eyvallah hocam bilgilendirme icin son cumlede idmani cikartabiliosan bin diyosun yani dogru anladim dimi

letsev bunu beğendi.
  11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    evet zorlanmadığını düşünüyorsan birde bacak çalıştığın günler ve ertesi günler bisiklete binip bacaklarını zorlama derim.

Sayfayı Paylaş