bir türlü olmuyor!!!!!!!!!!!! yapamıyorum!!!!!!!!!!!!

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve ilyum tarafından 4 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. CENTAUR

CENTAUR Guest

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=NENV0PVP7A0A2EYB25P3

Bu linkini verdiğim sayfadaki kitabı alıp okumanı tavsiye ederim bendede uzun bir süre endişe kaynaklı depresyon, panik atak, sosyal fobi ne dersen de geniş yelpazeli bir rahatsızlık vardı. Biryığın ilaç kullandım hatta neredeyse kendim hastalıklara yazılan ilaçların özelliklerini ve reçeteleri ezberlemiştim ama ilaçlar sonuçta beni fasit daireye sürüklüyordu. Birtakım telkin yöntemleri, biliniçli ve kaliteli diyet, ve düzenli spor ile hem sinirsel ruhsal olarak hem fiziksel olarak güçlendim. Diyet diyince aç kalıp zayıflamak değil, sık ve az öğünlerle kan şekerini devamlı belli bir düzeyde tutacak kaliteli protein ve karbonhidrat içerikli besinler, vücuttan toksinleri atmak için doğal b ve c vitamini içerikli besinler tüketme, bol su içme vs. Spor diyincede turşu kurar gibi bir haftada kendini paralarcasına çalışıp sonra bıkıp bırakmak değil, düzenli ve istikrarlı olarak alışkanlık ve yaşam tarzı haline getirilmesi. Tekrar bu kitabı okumanı şiddetle öneririm

2. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    sıkıntının ve boyutunun ne olduğunu bilmiyorum ancak bence bunun çözümü dışardan aldığın kimyasallar olamaz olayı kendi kafanın içinde bitirmeyi denedinmi hiç en azından sadece bi süre kendi sesinizi dinledinizmi

3. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SCHWARZXXL....
    Merak etme iyi olacaksın.....
    .....kulağa hoş geliyo

[Zafer]...
    başarmışsın... ne güzel....
    mutlu son... olmuş senin için,,,

redknight...
    istek var.... sabır....,,, var aslında......
    olmayan şey,,, istikrar....

CENTAUR...
    ilgin için teşekür ederim... zahmet etmişsin saol...
    buralarda benzer birileriyle rastlaşmak,, rahatlatıcı...
    ....senin içinde bi mutlu son olmuş,,,, ....sevindim adına

4-MANCINIK...
    ....duygusal açlık,,,
    diye bi duygu durumu hissettinmi hiç!!!!
    oldumu böyle bişiyin!!!
    ruhunu doyurmaya çalıştınmı hiç, ağzına bir lokma ekmek atarken....

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

ben bundan boşuna zahmet etmişim manasını çıkarıyorum.
    bahsettiğim olay 4 yıl önceye kadardı, şimdi rastladığın kişi bu portreye benzemiyor ki.

Şimdi spora başlamaktan vazmı geçiyorsun?

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ilyum;
    forumun özünü bildiğine eminim..insanlar yardım etmeye çalışıyorlar..sonuçta senin tercihin..
    açtığın konu fazlasıyla melankolik bir havaya bürünüyor..
    yazdığın cevaplar yardım etmeye çalışanlara yol gösterici olsun..
    unutma beslenme ve diyet bölümünde hala başlığın..

sana önerim her ne olursa olsun haline şükretmen..olaylara bu kadar komplex ve buğulanmış camlı gözlüklerden bakarsan önünü göremezsin..

eğer diyet ve beslenme dışında sorunların var ve paylaşmak istiyorsan dertleşme bölümüne başlık açmakta özgürsün..

sehzadecelik bunu beğendi.
  6. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    CENTAUR...
    boşuna zahmet etmekte ne demek... her emek,, kardır yanımıza..
    bu durumundan kurtulmuş olmanıda anladım... o yüzden, senin için mutlu son, olmuş dedim....
    ve.. evet....spor yapmaktan vazgeçiyorum, diye bişiy yok....

diez..

ilyum;
    forumun özünü bildiğine eminim..insanlar yardım etmeye çalışıyorlar..sonuçta senin tercihin..
    açtığın konu fazlasıyla melankolik bir havaya bürünüyor..
    yazdığın cevaplar yardım etmeye çalışanlara yol gösterici olsun..
    unutma beslenme ve diyet bölümünde hala başlığın..

sana önerim her ne olursa olsun haline şükretmen..olaylara bu kadar komplex ve buğulanmış camlı gözlüklerden bakarsan önünü göremezsin..

eğer diyet ve beslenme dışında sorunların var ve paylaşmak istiyorsan dertleşme bölümüne başlık açmakta özgürsün..

ben.. şey.. yannış anlaşıldım galiba...
    özür dilerim.....

şükredilcek bi durumdayım... bunun farkındayım... ve uzatılan ellerin var olabilen problemlerinede, çözüm olabilicek kadar da güçlüyüm....

uzun zaman önce açmış olduğum bi başlıktı,, devamı geldi sadece...
    ve.. evet.. diyet ve beslenme dışında sorunlarım var....
    ...

sadece bukadar...

desteğiniz için, teşekür ederim...

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    özür dileyecek bi durum yok..sadece istenenle verilen faklı gitmeye başlamıştı..
    bizler daima kırıcı değil yapıcı olma taraftarıyız fakat sende hak verirsin ki doğru yerde doğru konular doğru şekilde yürümeli..

8. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    adı üstünde ilyum duygusal açlık yani neyle doyurulcanı sen zaten söylüyosun. zamanında bi şeyler hissettikki şimdi sana yardımcı olmaya çalışıyoruz.senin her mesajından kişiliğine dair tek çıkardığım şey karamsar ve içe kapanıksın.sana tek söyliycem sey gözlerini aç dünya gri değil.

9. ilyum

ilyum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diez
    özür dileyecek bi durum yok..sadece istenenle verilen faklı gitmeye başlamıştı..
    bizler daima kırıcı değil yapıcı olma taraftarıyız fakat sende hak verirsin ki doğru yerde doğru konular doğru şekilde yürümeli..

doğru haklısın....
    kendimi hazır hissedersem, gerekli yerde devam ettiririm konuyu...
    uyarın yerindeydi elbetteki ..

4-MANCINIK
    adı üstünde ilyum duygusal açlık yani neyle doyurulcanı sen zaten söylüyosun. zamanında bi şeyler hissettikki şimdi sana yardımcı olmaya çalışıyoruz.senin her mesajından kişiliğine dair tek çıkardığım şey karamsar ve içe kapanıksın.sana tek söyliycem sey gözlerini aç dünya gri değil.

aslında dedim ya,
    yannış anlaşıldım...
    içe kapanıklık,, doğru,,, ama, zannedildiği kadar karamsar diilim...

neyse arkadaşlar...
    eğer, devam ettirsem, buraya yazmam gerekenleri gelirim...
    o zamana kadar,, herkese hoşçakalın

10. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Off topic sanırım, ancak ben yine de birşeyler yazmak istiyorum. Bu hallerin bana geçen seneki kız arkadaşımı hatırlatmıştı, o da acayip melankolik bi insandı, olabileceğinin en fazlası, ve çok iyi anlaşıyordum onunla, ama bende onunla beraber gün geçtikçe melankolik olmaya başlamıştım, halbuki benim ona yardımcı olmam gerekirken o beni çemberi içine almıştı, neyse zaman geçti ve ben artık onunla arkadaşlığımı bitirdim, içim acıyordu ancak bunu yapmak zorunda hissettim kendimi...
    Bu arada bende o arada efexor ve risperdal kullanıyordum, efexor 150 mg risperdal 2 mg...
    Bende anksiyete bozukluğu vardı.
    Bu anlattığım zamanlarda öss denen rezil şey öncesinde oluyordu, ve öss'den sonra ben tekrardan spora başladım, inanırmısın o kadar pozitif ve enerjik oldum ki anlatamam sana.
    Spora gidip yorulacağıma daha da enerjik oluyordum, mutlu oluyordum...
    Neyse fazla uzatmadan diyeceğim şudur ki, bence bir spor salonuna başla, hem ortam değişikliği olur, hemde yeni insanlar tanırsın sohbet edersin. Hemde vücuduna yönelik amacına hizmet etmiş olursun. Bu arada efexor kilo aldırıyor bunu da belirtiyim, bu yüzden pek takma veremediğin kiloları kafana...

11. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    BU MESAJA KESİNLİKLE KARŞI ÇIKIYORUM !

efexor un bir psikolojik tedavi ilacı olduğunu biliyorum fakat tam içeriğini bilmediğim için eczacı arkadasıma haricen kullanılıp kullanılamayacağını sordum oda KESİNLİKLE KULLANILMAZ dedi.

bana söylediklerini aynen yazıyorum;

"bu ilaç sadece doktor gözetiminde kullanılır ayrıca öyle bi kere kullanayım bakayım nasıl bir şeymiş işe yaracakmı gibi denemelerin yapılacağı bir ilaç değil ilaçın tedavisi doktor kontrolünde uygulanacak 6 aylık bir kür programı gerektiriyor."

ilacı kullanmıs olabilirsin ama bu sana bu ilacı baskalarına tavsiye etme hakkı vermez.üstelik hem ilaç hakkında hemde karsındaki kişi hakkında hiç birşey bilmeden tavsiye etmem çok yanlış insanların zarar görmesine sebep olabilirsin.

12. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    Excursion özür dilerim.

mesajını sadece senin yazdıklarına göre değerlendirdiğim için seni yanlış anladım bugun yazan tüm mesajlara baktım. ilyum zaten bu ilacı kullanıyormus.bu yuzden tekrar özür dilerim.

diez, FleXoR, Excursion ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sorun değil arkadaşım, zaten ben de doktor kontrolünde kullanıyorum, yoksa bu tarz ilaçlar kafadan atmaca kullanılcak ilaçlar değil.

sehzadecelik bunu beğendi.
  14. selinciq

selinciq Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğr
    Yer:
    ist
    ama; şu sıralar, psikolojik problemlerim var,, ve,
    buraya ayıracak halim yoktu,,, gücümde yoktu,,

cnm bnce senın psıkolojık sorununun asıl nedenı kiloların,sen bi kilo ver varya sorun morun kalmaz sende.bnde öleyim çünkü:)hep bahane bunlar ,
    kılo verınce dert mert kalmıo,özgüvenın yerıne geliyo,mutlu oluyorsn,hep dışarı çıkmak gezmek eğlenmekk isticek canın.:):)

ya zaten uc günlük dünya öbüür dünya zaten bellii,bari bu dünyada mutlu olalım ;)değil mi?

hiç biişey kafaya takmaya degmez,sen kendıne güven azimlive güçlü ol hiç birşey senin karşında duramaz;);)

öpüorum seni
    ve ben sana inanıyorum sen bunu başarırsın

YÜRÜÜÜ BEEEEdumbellllsthums:

15. Rodney McKay

Rodney McKay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, benim kucuk bi onerim olucak, tabiki karar vermek size kalmis, bende ise yarayan bir yoldu en azindan,

daha az demek yerine, daha uygun birseyler tuketin mesela?

en azindan ben bu yol ile 3-4 haftada 3,5 kilo kadar vermisim, bende ise yaradi en azindan.

Ornegin;
    Kola yerine buz gibi su (kesinlikle cok etkili, ben bu sayede kolayi biraktim :))

abur cubur vs yerine (bunu uzman arkadaslar daha iyi bilir tabiki ama) daha makul sayilabilecek elma, seftali vs gibi biraz daha yararli birseyler tuketmek

ve eger ogunler disinda kendini ac hissedersen leblebi gayet tok tutucu bir arac olabilir mesela, en azindan beni 1 avuc leblebi falan tutuyor, ve abur cubur gibi seylere yonelmek yerine 1 avuc leblebi ile yeterince sure kendimi cok kilo aldirabilecek yararsiz ve yagli yiyceklerden uzak tutabiliyorum.

eger benim gibi korkunc bir ekmek bagimliliginiz(gunde 4 ekmek civari) var ise, bunu gunde yarim ekmege dusurmenin kendimce buldugum ve kendimde faydasini gordugum yolu: koyu kivamli saf kepek ekmegi, raslanti eseri kepek ekmegi almak durumunda kaldim, ve ogunde 1-1,5 ekmek yerken, saf kepek ekmeginin 2-3 ince diliminin beni fazlasiyla tuttugunu farkettim, her ne kadar gozunuzu doyurmasada yeterince ekmek yemis hissi veriyor, kaldiki (yanlis hatirlamiyorsam) icinde keten tohumu, islenmemis bugdaymiydi neydi vs olan bol karisimli ekmeklerde yapiliyor, yararli oldugunu duymustum, arastirmanizi oneririm, saf kepegin tok tutuculugu, bu karisimli ekmeklerin yararlariyla birlestirilebilir mesela?

tabiki ayda 3,5-4 kilo yeterli olmayabilir, bilemiyorum, ama bende ise yaradigi icin paylasmak istedim,

siz ne dersiniz arkadaslar?
    bencok daha az yiyerek ayni miktarda tok kalabilmekle motive oldum mesela, fazla kilolarimdan kurtulabilecegim dusuncesiyle, (ki zor kilo veren biri icin 3,5-4 kilo iyi ibr baslangic bence:)), ve bu aklimin ucuna bile gelmeyecek bir motivasyon cesidiydi.

Son düzenleme: 15 Eylül 2008
  16. azazil

azazil Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba :) Ben de bayanım :) Diyet ve egzersiz konusunda ne araştırdıysam hep forumunuz karşıma çıktı ben de üye olayım dedim :)

Tavsiyeler için çok teşekkürler bende aynen sizin düşündüğünüz gibi düşünüyorum ve sizin dediğiniz gibi yapıyorum,1 ayda 5 kilo verdim ne bir yerim sarktı ne yüzüm çöktü...Daha 10 kilom var(skıntıdan yedim yedim yedim küçük bir dana oldum :D) Hiç acelem yok sağlıklı şekilde inşallah 2 ayda vereceğim,azimliyimdumbellllsdumbelllls

İlyum öncelikle o şok diyet listelerini at çöpe at :) Öyle iki tane zeytin kibrit kutusu kadar peynir diyetleri adama kafayı yedirtir,hyper_ Karasan'ın tavsiyeleri çok motive edici :)

Ayrıca kısa sürede kilo verecm dye kendini de şartlama yaza daha 7 ay var ,sabredersen anacım sen ayda 4 kiloyla ühüüüüü :) Zaten kış geldi kilo vermeye devam ederken paltonun altında saklayacaksın basenciklerini Diyeti hemen bırakman sabırsızlığından,bak ne diyorum 6-7 ay var önünde ;)

Birde mesela kola yerine buz gibi içine limon sıkılmış maden suyu içebilirsin,tatlı yerine esmer şekerle ve yağsız sütle yapacağın muhallebi yapıp yiyebilirsin veya meyve yiyebilirsin :)

Nefsini böyle kandır,cips zaten çok zararlı,o kadar yağ tuz,ayrıca şeker senin cildini de kırıştırır ;)

Ve tabiki spordumbelllls Bu konuda ahkam kesemem şimdi burda yani :eek: ama kilon fazlaysa hemen ağır sporlar yapmaman gerekiyor bana göre yanlışsam düzeltin ki ben de yanlış bilgimi düzelteyim,mesele koşar adımlarla 2 saat yürü,sonra spora başlarsın,imkanın varsa salona yazılman daha oğru olur,profesyonel eşliğinde spor başka olur tabi

Veeee elbetteki günde 2-3 ltre su,su ,su :)

Son olarak ruhunu da besle,mesela sevimli bir köpekçik veya kedicik besle,ailenle arkadaşlarınla vakit geçir,sinemaya tiyatroya git,bir sanat dalıyla ilgilen,komk gelecek ama sevdiklerine örgü ör veya kendi yaptığın şeyleri hediye et,onların yüzündeki mutluluk seni de çok mutlu edecektir ;),vs işte böyle ruhunu da besleyecek şeyler yap,eve kendi içine kapanma

Sağlıklı beslenme ;) sürecinde bir bayan olarak nacizhane tavsiyelerim bunlar :)

Başarılar diliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Kasım 2008
  17. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Centaur Hanım,

çok güzel ve doğru şeyler yazıyorsunuz. Teşekürler ve tebrikler.

Yazdığınız gibi zayıflamak alışverişte başlar. Eve ne alırsanız onu yersiniz.
    Beslenme uzmanlarının ilk yaptıkları buzdolabını incelemek ve daha sonra zayıflamak isteyen kişiyle beraber alışveriş yapmak.

Selamlar

18. ibocu

ibocu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bence en iyi yol televizyon güzel fizikli insanların filmlerini ve izle bir bayan olarak saçma gelecek ama ben rocky serisinden esinlenerek spor yapmıyorum ve öyle mumtazam yiyorumki ağzıma tatlı,şekerleme ,hamur içi sürmüyorum,çünkü hayatta her şey yemek yemek deildir,hayatta başka şeylerdende zevk alırsın,beslenme olarak ben sana diyet programı söyleyeymem ancak inetrnette ve televizyonda takip edersen dr. ender saraç programı var hafta sonları ben dediklerini yapıyorum ,internetb sitesinbe gir,sonra prof osman müftüoğlu,prof ahmet maraki,prof adnan saraç oğlu,prof erkan tpouz onların internet siteleri var sana yardımcı olurlar,mesaj atrak soru sorabilirsin,yada yazılarını takip edersin ,ayrıca sana bi dergi önerebilirim womenhealth bayanlara özel okumanı tavsiye ederim,ayrıca fiziğin güzelleştikçe etrafındaki değişimi sen bile anlamayacaksın,bol şanslar

azazil bunu beğendi.
  19. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    elinden gelei yapıyorsan evliliğin konusunda gerisi için rahat olmalısın
    kafana takma
    en önemlisi
    3 ay 5 ay ve diet
    bu kelimeleri unut
    hayat stilini değiştir

20. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    protein ağırlıklı beslen : tavuk gögsü, balık, et, yumurta beyazı, yagsız süt yoğurt
    şekeri tuzu kes
    çok su iç az az
    iyi kahvatı et
    günde 2 kere 1 avuç kuruyemiş
    elma, muzlu süt, yeşil çay en sevdiklerim
    pharmaton vitamin ve keten tohumu yağı
    sütte fruktoz meyvelerde glikoz tatlı istersen, aşırıya kaçmamak şartıyla, ayrıca %70 kakao oranlı siyah çikolata çok faydalı 100 gr nestle paketi 2-3 haftada yiyorum az az
    son olarak dışardan, paketlenmiş içinde ne var bilmeden hiçbirşey yeme
    haftada 3-4 gün ağırlık çalış, araya pilates hareketlleride ekle, 30 dk interval cardio ile bitir
    antreman sonrası glikoz depolarını basit carb yiyerek doldur, komplex carbları ise gelecek antremanlara hazırlıklı olma amaçlı (forumda bilgiler var)
    sağlığın, cildin, psikolojin değişecek garanti ediyorum

Sayfayı Paylaş