Bir poşet için..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Bureaucracy tarafından 17 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bence. böyle durumlarda laf ***sın illa ki bir kusuru vardır...

2. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Üzgünüm ama bizim ülke insanı olarak her konuda katetmemiz gereken o kadar çok yol varki.... gencebayorhan arkadaşım beslenme konusundakiyle karşılaşmış.Ben eski çalıştığım yerde sabahları kasede mısır gevreği yiyordum ortak cafeteryada.Tam tamına abartmıyorum bir ay boyunca her sabah yan masadaki kızlı erkekli muhasebe ekibinden sırasıyla şu muhabbet:
    ---O ne sütmü koyuluyo ona?
    ---Ayy o nee atlar yiyo onu!!
    ---Çocuk yemeğimi o ne var içinde??
    Erkek adam dediğin 3 yağlı poğaça 4 simit indirir sabah kahvaltısında mideye ohhh proteinin dibine vurur!!!Hala çevremizdeki bir çok insan bir kere bile aldığı ürünün kutusundaki besin değerlerine bakmamıştır ki o bile eskiden standart değildi bulamazdın.Dahada kırsal yada doğu kesimlerde bu kepekli makarna isticeksin bakkaldan çıkarken arkandan buda mahallenin .pnesi karı gibi kendine bakıyo yorumuna maruz kalmamak içten bile değil.

Bureaucracy sen bilirsin bornova migrostada bir keresinde kasiyer kız yoğun saatte neden express kasa kapalı diye sorduğum için beni fırçaladı.Bu tarz kurumsal yerlerde de en azından şikayet edebileceğiniz bir merci olması insanı rahatlatıyor.Aslında şikayet etmekle kim uğraşıcak diyoruz fakat bu aslında o kurumun kendini geliştirebilmesi adına yapılması gerekli bir davranış.Kendinizi personel müdürünün yerine koyun, rahatsız bir kasiyeriniz var ama 20 tanesi içinden hangi birinin başında sürekli gözlemleyip bunu bulabilirsinizki?Bence bize düşen bi daha geleninde..... diye küfür edip çıkmaktansa ilgili personeli şikayet etmektir.Bakkallar için yapıcak zaten bişi yok kaybolmaya mahkumlar ama en azından sürekli alışveriş yaptığımız yerlerdeki sorunları bildirerek ileride oluşabilecek problemleri önleyebiliriz.Buna bilinçli tüketicilik deniyor sanırım :)

canavar, Savaşcı ve Bench Press bunu beğendi.
  3. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    poposu kafam kadardı ama ne denir ki aciz insana.sen kendi kıçınabak yemedin böyle oldun desem bi düşünün nolur bu memlkette

sapığa bak diye bağırır yan daki esnaf damlar kavga dövüş polislik oluırsun,polis bi de içerde döver,hele nezarete atsa içerdekiler bidah döver.en kötüsü oldu da olay gazeteye çıktı. bakkalda helal para için çalışan genç kıza asıldı esnaf linç girişiminde bulundu...
    altta yorumlar,böyle hayvanlar yüzünden ab ye giremeyiz,karı mı görmedin ayı, vay adi vb...

4. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Türkiye olarak zaten çok zor günler geçiren bir ülkeyiz.avrupa birliği uyum sürecenin sancılarıda var tabiki.kolay değil..bir ülkenin kabuğunu değiştirmesi..açlık sınırının 900 lira civarı olduğu bir yerde asgari ücretin 600 lira olması kolay değil...üniversite okuyanların oranın %5-10 arası olması kolay değil..ve bunların yanında gelen global kriz,kurumları arasında savaş olan bir ülkeyi maalefes teğet geçmiyor..son zamanlarda türkiyede inanılmaz cinayetler işleniyor.akla ,mantığa, insanlığa sığmıcak olaylar yaşıyoruz.insanlar gerçekyen cinnet getiriyor..kimse kimseyi anlamaz olmuş..ben 24 yaşındayım.bu ülkede insanlar 10 sene önce daha hoşgörü sahibiydi..yani ülkenin gidişi gerçekten korkutuyor ve umutsuzluğa sürüklüyor beni.

5. One-Way

One-Way Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    @gencebayorhan

şuan aklıma herhangi bir örnek gelmiyor ama bu gibi durumlarda kıçı şunu bunu katmadan bir güzel kapak etmek daha hoş oluyor insanları. yani nasıl bir cürettirki senin aldıgın şeyleri eleştirmeye kalksın.

@Bureaucracy

en dogru davranış olayı direkt olarak giriş seviyesinde iken "eğer aldıgım ürünleri koyacak bir poşet vermiyorsanız, buyrun sizin olsun... hayırlı işler" diyip basıp gitmek. diğer arkadaşlarında dedigi gibi cidden milettimiz kafayı yemiş durumda, hani bir bahene olsunda şunu bıçaklıyım, bi güzel öldüreyim modundalar.

müşteri memnuniyeti öncelikli olmalı alışveriş yapılan yerlerde, büyük magazalarda yine şikayet edilebilinecek birileri var ve anında şikayet yapılabiliyor. küçük işletmelerde nereye şikayet edilir bilmiyorum ama olayın üzerinden haftalar geçtikten sonra sanırım ancak ilgilenilir o da "hadi öpüşünde barışın" mantıgında şeyler sanırım. pek bir getirisi yok.

6. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    şimdi bir kanalda kamera şakası izledim.2 kişi insanların arkasından gidiyor.birisi hapşırıyor(hapşırma numarası yapıyor) diğeride elindeki fıs-fıs ile hafif bir su sıkıyor:)yani tam bir hapşırma havası yaratılıyor.sonuçta insanı bir olay ve hepimiz bunu yaşıyoruz..fakat insanların bu şakaya verdiği tepkiler çok düşündürücü.kadının biri dönüp anaavrat küfür etii..birisi döndü defol git dedi,bir kadın tuttu adamı elinden polise gidiyoruz dedi..amcamın teki tekme tokat dalacak oldu...işte insanlarımızın hali bu..

7. LoRD oF THe SHeLPe

LoRD oF THe SHeLPe Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0

bu tepkiler biraz abartılı ama insan ayar olur kesinlikle ne bilim adamın domuz gribi olmadığını :)

bakkkal muhabbetine gelince, bakkala girip selam weriyosun adam sanki holding sahibi seni iplemiyor bile :) poşet muhabbeti zaten ayrı bi mevzuda insan müşterisine hoşgeldin der güle güle der ki o adam bi daha gelsin... sonrada büyük marketlerden yakınıyolar.

8. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    o an aklına gelebilmesi mesele zaten.rezil omanın verdiği heycan,sinir vb.. insan aklını yitiriyor.hoş görmek lazım böylelerini.hiç bi zaman istediklerini elde edemeyip elde edenleri küçümseyerek kendi acınacak durumlarını bir kez daha ortaya koyacaklar.

9. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaslar evet hepimiz hakliyiz,ama bide isin su yonu geldi simdi aklima.hepimiz bakkala kiziyoruz bir posetin hesabini yapiyor diye..ben su an 28 yasindayim ama 21 yasima kadar turkiyede sivasta yasadim,boyle olaylar benimde cok basima geldi ve bende cok sinirlenirdim.ama simdi dusundumki su an almanyadayim ve burda cok asiri buyuk marketler var.hele bazi marketler vardki isim yapmis almanyanin her tarafinda var.yani milyar dolarlik sirket gibi dusunun.ve bu markete gidip bi seferde 1000 euroluk alisveris yapsaniz bide naylon poset alsaniz onuda parayla veriyolar.yani ister 5 euroluk alisveris yap istersen 5 bin euroluk ama bi poset alinca 9 cent mecbur odeyeceksin...simdi bunu dusununce bakkalda hakli diyorum.o adamda o poseti parayla alioyr.bir ekmek aliyoruz zaten bir ekmekte adama kalan para neki bide bunu posete koyunca biraz hata bizdede olabilir diyorum

10. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    türkiyedede var poşet parası alan marketler.fakat bu çok yanlış bir davranış.müşterinin aldığı sakızdan bile sen 1 poşetin parasını çıkarırsın.bakkalarda öyle..ki bakkalar çok pahallı satıyor her şeyi.

11. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    böyle durumlarda direkt laf sokun bence acımayın, şahsen ben acımam. mesela dalga geçen bakkala: senin gibi şişman bir bakkalla kepekli makarna konusunu tartışmak istemiyorum,kilo ver de gel deseydin, hayatı boyunca bir daha kimseye sataşamazdı :D

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ama bence hiç hoş bir davranış olmazdı insanların zaaflarıyla dalga geçmek.
    Tasvip etmem.

Setenay bunu beğendi.
  13. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    insanlar zaafım olmamasına rağmen dalga geçiyorsa(kepekli makarna istemek bence zaaf değil), ben de onların zaaflarıyla dalga geçerim. :)

14. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    en iyisini yapmıssın .. yerinde olsam bi daha o marketten alısveriş yapmam

15. SpiTTLe

SpiTTLe Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    salvodere abime katılıyorum... karşındaki ne anlıyorsa... ne kadar anlıyorsa o kadar anlatabilirsin...
    Ben Biricik Nizamittin abimden memnunum hep verir poşet ama para üstü yerine sakız veriyo bazen :):)

16. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    yahu alt tarafı bir poşet... ayrıca vermekte zorundalar... bunun için isanlar alışveriş merkezlerini ve büyük marketlere gidiyorlar birazda... sonrada mahalle marketleri zarar yapıyoruz büyük marketler çıktı diye diyorlar ama hak etmiyorlarmı?

17. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O gün öyle davranmış olması farklı bir durum, hep böyle davranıyor olması farklı bir durum...
    Bence kriter bu olmalı...
    Ben insan ilişkilerinde " Niyet " e bakmaktan yanayım ! Tavır her zaman içi yansıtmayabilir !

18. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten üzücü bir durum...Maalesef ülkemiz kültür eğitimden yoksun hayata bakış açısı gelişememiş böyle basit insanlarla dolu...

dediğiniz gibi sonra ağlıyorlar...geberin beter olun....

insan bile başına bir iş gelince düşünmesi öz eleştiri yapması lazım...acaba ben bunu hak edecek birşey yapmış olabilirmiyim diye...

19. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Şurda adam dürüstçe kendi fikrini belirtmiş. neden kızıyorsunuz ki. bu küçük paket cips var ya 5 kg patatesten özenle yapılıyor dese daha mı iyi?

küçükken toybox-kinder aldığım marketçi ufacık şeylere bu kadar para vericeğine bi paket bisküvi bişey al karnın doysun derdi.
    dikkat edersen her iki durumda da mantık müşteriyi korumak.
    Sırf mal satmak için yerli yersiz malı övenleri hiç sevmiyorum. hele yalan söyleyip olmayan fonksiyonları varmış gibi anlatanları daha da sevmiyorum

Sayfayı Paylaş