bir fikir verin neden kilo veremiyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve trickyman tarafından 30 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. trickyman

trickyman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kilo veremiyorum. 114 kilodan 107 kiloya düştüm şekeri ağzıma sürmüyorum. yediğime içtiğime çok dikkat ediyorum. ama 107 de durdu ne alıyorum ne veriyorum. bir akıl verin lütfen. doktora mı gitsem acaba metabolizmamda mı bişey var. ne yapmalıyım?

diyetim; sabah: tarçınlı ballı yulaf lapası, 2 yumurta omleti, yeşilçay
    ara öğün: bir-2 ceviz
    öğlen: tavuk, tam buğday unu makarnası, bol salata
    araöğün: biraz kuruyemiş
    akşam: bol yeşillikle tavuk salatası

supplementler: ağırlığa girdiğim için multipower whey protein
    kardiyodan yaklaşık yarım saat önce l-carnitine
    sabah: muscletech hardcore next gen sabah 2 kapsül öğlen 2 kapsül topmlam 4 kapsül gün içerisinde bol su

lütfen ne yapmalıyım?

2. vurall-1963

vurall-1963 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Spor yapıyor musun yapmiyosan bu şekilde ayda 2 3 kilo verirsin

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Diyet ve sporun düzgün,hormonel bir sıkıntınız olmadığını düşüyorsanız metabolizmanız yavaşlamış olabilir.Vücut yaptığı aktiviteye adapte olur ve buna tepki vermeyi yavaşlatır.Kilo almaya çalışan bir yerden sonra alamaz,vermeye çalışan bir yerden sonra vermeye zorlanır.Aslında kilonuzda bir hayli fazla,7 kiloda yavaşlayacağını düşünmüyorum ancak metabolizmanızı hızlandıracak etkenleri uygulayın,nedir bunlar,vücudun kas kütlesini arttırmak,HIIT cardio,kesinlikle kahve ve yeşilçay tüketimi,zencefil tarçın acıbiber ve türevleri baharatlar tüketmek vs. Aslında liste uzun metabolizma hızlandırmak ile ilgili googlede ve ****** 'de araştırma yaparsanız fikriniz olur. Termojenik bir supplement almakta fazlasıyla işe yarar genelde definasyon dönemlerinde kullanırım. Tepki alacağınızı düşünüyorum,ancak bir yerde vücut yine tepki vermemeye başlıyor. Özellikle yağ oranını örneğin 12'lerden 8-10'lara çekmek.Metabolizma fazla yavaşlıyor,burda da şöyle bir taktik izleniyor.Kısa bir süre,1hafta-10gün denebilir,karbonhidratları arttırıp yavaşlayan metabolizmayı hızlandırmak,sonra tekrar diyete devam etmek.Örneğin 90 kiloda takıldınız,bu taktiği uygulayın verim alacaksınız.

Sayfayı Paylaş