Bir endomorphun baklavalarla imtihani...DIKKAT MOTIVASYON ICEREBILIR...

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve uzerg tarafından 14 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaslar herkese iyi aksamlar biraz abartili bir baslik oldu forumda cogu kisinin sorunu olan basarisiz diyet denemelerine cozum olacak bir yaziya baslamak istiyorum her turlu negatif sartlara sahip(yuzde 21 22 yag orani sekerlerlere olan bagimliligim vs...)ben basardiysam herkesin yapabilcegini dusunuyorum
    Her neyse biraz kendimden bahsediyim forumda metforminle ilgili bir gunluk daha tutmustum populer olmustu ama spora ara vermemle o da yarim kalmisti suan sonuc aldim diyebilcegim bir beslenme ve 2 seneye yaklasan tecrubemle bilgilerimi paylasmak istiyorum
    Olculerimi zamanla paylasicam ama spora basladigimda 178 boya 90 kiloya ve 30 cm kola sahiptim,kiz arkadasimdan ayrilmistim ve kafa dagitmama cok yardimi dokunuyordu sporun oyuzden abartili bir sekilde 2 3 saat spor yapiyordum bilincsiz bir sekilde ve 78 80 kiloya kadar dustum 2 3 ayda kas kutlesi namina pek bir sey yoktu ilk basladigim zamanlar sonra nasil beslenilcegini ogrendim neler yemek neler yememek gerektigini nasil antrenman yapilmasi gerektigini vs...ancak bunlari pratik hayatta uygulamanin nasil mumkun olabilcegini kavramam yaklasik 1.5 senemi aldi suan uyguluyorum ve 6 aydir sporu birakmamama ragmen yerimde sayan ben 1 ayda degisimleri fark etmeye basladim(aslinda ben degil de cevremdekiler insan kendi ustundeki degisimleri kolay kolay goremez)
    Yaklasik bir ay surmesini planladigim bu yazimda sunu yiyin bunu yiyin gibi seylerin yaninda ki bunu cok kisi biliyor zaten heryerde mevcut bunlarin pratik gunluk hayata(fitnessi hobi olarak yapip meslegi veya kariyeri bu olmayan insanlarin yasamina) nasil adapte edilebilceginden bahsedicem.Hadi baslayalim
    Oncelikle konulari 3 bolume ayirdim ki bunlarin detaylarini onem sirasina gore belirtmem gerekirse;
    1)- BESLENME
    2)-SUPPLEMENT
    3)-ANTRENMAN
    Simdi yag yakimina deginmek istiyorum ki benim gozumde altini cizerek soyluyorum
    "PARCALI DURMAYAN YAGLI BIR VUCUT GEREKSIZ IRILIKTEN IBARETTIR"
    Estetikten yoksundur simetriden yoksundur ki eger ugrasimiz vucut gelistirmekse kritik noktalar bunlar...
    Yagli bir vucuda sahipken kas kutlenizin onemi erkek ortaminda sunu kaldiriyorum 100 kg bench basiyorumdan ote degildir...Oyuzden kazandiginiz kaslarin bir oneminin olmasi icin ustundeki yagi yakmamiz gerekiyor ama nasil?
    Cevap kesinlikle kardiyo degildir(yazimin devaminda bu konuya da deginicem)
    Cevap acik ve net bir sekilde diyettir arkadaslar ozellikle konu yag yakimi ise diyet diger zamanlariniza gore cok daha fazla bir oneme sahip olur...
    Diyet diyorum ama nasil bir diyet ?
    Ben dahil cogu kisinin yaptigi hatayi soyluyorum;
    KALORİ SAYMAK
    Kalori sayilmaz arkadaslar makro tutulur.
    Makrolar mg hesabi degil de gram hesabi yaptigimiz karb,protein ve yaglardir
    Mikrolar ise mg hesabi yaptigimiz vitaminler minareller ve bir kac yag turu olabilir dusunurseniz daha birkac sey daha vardir belki suan bunlar geldi aklima.
    Kalori saymak yanlistir dedim cunku kalori sayarsaniz aldiginiz protein karbonhidrata yaga odaklanmaya calissaniz da bu pek tutmaz bir gun karbonhidrati fazla kacirirsiniz kaloriyi dengelemek icin proteinden kisarsiniz sonra ipin ucu iyice kacmaya baslar bu aliskanlik halini alir ve diyet sonuna gelindiginde kaybedilen belki 3 4 kg kasa giden 2 3 kg yag vardir basladiginiz yere donersiniz.
    Makro tutmak dedim ya buyuzden benim gozumde en onemli supplementden bile daha degerli bir sey soylemek istiyorum sizlere:
    "MUTFAK TARTISI"
    Eminim ki suan foruma uye 10 kisiden 7sinin bir mutfak tartisi yoktur 40 kusur lira bir sey 3 4 yil garantisi var bir kutu protein tozuna 220 240 lira vermden once bence bundan edinin bir tane cunku beslenme 10 puanlik bir oneme sahipse supplement kullanimi 3 puan falandir kendi vucudumda gorduklerime dayanarak soyluyor bunlari.
    Simdi diyetimizde almamiz gereken alisveris listemizi yazarak bugunu noktalamak istiyorum yarin neyin nasil ne zaman yenilip yenilmiycegine deginicem ama ondan once evde yapmaniz gerekn hazirliklar var kisaca onlari soyliyim
    -En az 2 veya 3 shaker(kavanoz da olabilri)
    -Yaklasik 1.5ltlik 3 adet saklama kabi
    -mutfak tartisi
    -buzdolabinin buzlugunu boslatmalisiniz arkadaslar diyeti pratik hayata uygulamak icin bu onemli
    Eksik bisey olursa yazimin devaminda duzeltirim
    Simdi alisveris listesin deginicem yaklasik 100 kusur lira bisi tutmasi lazim ben oyle aldim ve bunlarin altina da uzun uzun aciklama yazicam ki akilda soru kalmasin istiyorum.
    Karb kaynaklari;
    -Yulaf
    (Tadi kiyilmis odundan farksiz ama kendinizi alistirmaniz gerekiyor sute karistirip isitirsaniz biraz yumusar ve yencek hale gelir en azindan kendinizi alisitrinca tadi hosunuza bile gitmeye basliycaktir.)
    -bulgur
    -kepekli makarna
    -patates(patates aslinda cok da sagliksiz bir karb kaynagi degildir onu sagliksiz yapan yagda kizartmak oyuzden elma dilim alin firinda yapicaksiniz boylelikle hep yavan seyler yemekten kurtulmus olursunuz onemli olan diyetin surdurulebilmesi oyuzden glisemik indeksine dikkat edin elbette herseyin ama takinti olmasin.)

Protein
    -Tavuk gogsu
    Simdi burada uzun uzun yazicam cunku tavuk gogsu konusunda fitness camiasinin takintisi var aslinda sebebi dogru olmakla beraber acayip abartilan bir mevzu bu.Koca tavukta tavugun en yavan en yutulmayan en lezzetsiz yeri kesinlikle gogsudur ve siz hergun bunu yemeye kalkarsiniz diyetin sonu gelmeyebilir sonuc basarisiz olur tavuk gogsu yag orani dusuk proteini yuksektir kabul ama tavuk but da bunun yaninda 1 2 gr dusuk protein 3 5 gr fazla yaga sahiptir yarin bahsedicem diyetimizde korkulmasi gereken yag degil karbonhidrattir hic bir obez yavan yavan yag sevdigi icin obez olmaz onlarin sevdigi cikolata seker vs...lerdir.oyuzden tavuk gogsu yiyemiyorsaniz izgaralik but alin bunu da fek seferde 5 6 kg alin ve kasabiniza kus basi dogratin buzlugu bosuna bosaltin demedim diyetin gunluk hayata uygulanmasi icin bu cok cok onemli.
    -Tavuk but
    -Kirmizi et
    Simdi kirmizi et dendi mi herkesin aklina direk fiyati geliyor evet kirmizi et pahali ama disarida bir hamburger menuye 14 15 lira vermek hic de pahali gelmiyor 14 15 liralik kirmizi et size 2 ogun cikarir.
    Unutmayin disarida haftada tek ogun yiyceksiniz bunu da acikliycam oyuzden paraya acimayin cunku maddi durumunuz ayni kalicak ve kirmizi et alin en az 1 1.5 kg ve burda degincegim konu eti yagli alin arkadaslar doymus yagin kanitlanmis testesteron artirici ozelligi bulunmaktadir ve haftada 2 veya 3 ogun doymus yag barindiran et yemek cok da zarar getirmiycektir antrikot bonfile pirzola gibi evet pahali seyler ama 1 kg alip 3 ogun cikaricaksiniz bununla.
    -Balik
    Burda favori tabiki norvec somonudur
    Sebebi balik yagi denen omega 3 en cok bu balik da vardir soguk su baligi oldugu icin kgsi 28 30 lira 1 kg alin eger alamiyorsaniz aman aman sart degil ama lezzetlidir.
    Levrek mezgit uskumru cipura cinekop istediginizi alabilirsiniz hemen hemen hepsi ayni proteine sahiptir.
    -Yumurta
    Yaglar
    Zeytinyagi
    Arkadaslar izgaranizda yag icin zeytintagi kullanin evet bu da pahali ama siz de yagda kizartmiycaksiniz sonucta hatta sprey zeytinyaglari var ama cok pahalilar oyuzden birtane camsil sisesini iyice yikayin ve zeytinyagiyla doldurun hem pratik hem az yagli olucaktir izgaralariniz.
    Kuruyemis
    Arkadaslar bu kuruyemisler kalorisi cidden yuksek gidalar icleri tamamen doludur protein yag olarak ancak bunlari protein tercihi olarak kullanmayin sadece yaglari icin gunde 40 50 gr fistik findik tuketin.
    Bugunluk bukadar yeter gec oldu.eger ki 3 5 kisiye bile faydam dokunursa yazima devam ederim online personal tranier denen kisiler de sizlere bunlardan cok cok farkli seyler soylemiyorlar,amacim benim durumumda olan herkese yardimci olmak umarim olur da...
    Not:Vucut tipi diye birseye pek de inanmiyorum basliga durumu ozetlesin diye yazdim metabolizma hizi farki olabilir ama bu da 3 sinifa ayrilcak kadar keskin hatlara sahip bisey degil...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 14 Aralık 2015
    mali67, KafeS, doxux ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. mhmtalha

mhmtalha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeşim bilgilendirme için teşekkürler. Mutfak tartısı link atarmısın senin kullandığın veya önerebileceğin? 50 tl altında ve doğru tartarsa iyi olur.

Sayfayı Paylaş