Bilekte Düşme Sonucu Sakatlanma ve Ems sistemi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve muraxz tarafından 29 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Spordaki geçmiş ve deneyimlerle ve bugüne kadar öğrendiklerimle sakatlanmadan yoğun antrenman çıkaracak bilince ulaşmıştım. Malesef bir düşme esnasında başımı çarpmamak için elimi yere koymamla el bileğimde bir incinme gerçekleşti. Bilek rotasyon hareketiyle bilekte eklemde oynama hareket ettirdiğimde çıtlama sesi var. Kızarıklık Şişlik ilk günden beri hiç olmadı. Ağrı çok az miktarda vardı o da tamamen geçti. Fakat eklemde bir oynama hissi ile çıt sesi arada sırada oluyor ve bunun hemen ardından 40 dk kadar bir ağrı olup geçiyor.
    Doktora olaydan iki hafta sonra gittiğimde film çekti. Ulnar sided pain teşhisi koydu. Muayene bulgusunun rotasyon hareketinde ağrı şişlik kızarıklık olmaması nedeniyle diğer örneklere göre iyi olduğunu söyledi. Üç hafta kadar kapı açma çaydanlık şise kapağı açma vs dahil tabiki fitness da dahil hiçbirşey asla yapmamam gerektiğini üç hafta sonra tekrar bir film çekerek durum hakkında ve de tekrar antrenmana başlayıp başlayamayacağım hakkında bilgi verebileceğini söyledi. İki aylık süreçte güçlenmiştim ve beni tatmin edecek kaş kütlesini yapabileceğim ağırlıklarla çalışmaya başlayabilmiştim. Dolayısıyla bu olay beni üzdü. Deneyimlli arkadaşlar ve de doktor arkadaşlar varsa aşağıda soracağım sorular hakkında düşüncelerini görmek isterim.
    1) Üç hafta sonraki muayeneye gittiğimde MR tetkiki istemeli miyim. Süreci çabuklaştırmak için fizi tedavi almalı mıyım. Bunu en erken ne zaman almalıyım.
    2) Ulnar Sided Pain ile ilgili araştırdığımda sinirlerle ilgili olduğunu gördüm.Bende ellerde hissizlik yok. Uyuşma yok. Başka bir doktordan ikinci bir teşhis almalı mıyım.Yoksa filç çekilmiş olması yazdığım belirtiler göre teşhis için yeterlimidir.
    3) İyileşme sürecim belki de üç ayı bulacak. Bu süreçte ev tipi EMS yani elektrikle kas çalıştırma cihazı alıp omuz karın ve sırt kası çalışması yapsam bacak çalışmama da normal olarak devam etsem diye düşünüyorum.Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varmı? Düşünce ve önerileriniz nelerdir?
    4)El bileklerine ağırlık, itme ve çekme yüklemeden yapabileceğim hareketlerden aklıma gelenler bacak çalışmaları karın kası antrenmanı, yoga warrior 1 2 3 duruşları. Bunlara eklenebilecek hareketler nelerdir.

2. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Gecmis olsun, benzer durumu boyun bolgesinde yasadim
    Bilek/kol kullanmadan yapabileceginiz onlarca hareket var, bacak, karin, diger kol, esneme/gerdirme vs..

Yazidan genel anladigim birkac hafta spor yapamaycak olmanin psikolojik cokuntusu gibi, tum bunlar hayatin parcasi kacinilmaz seyler, doktoru dinleyin derim ;) o bilegi kullanmayiverin yani birkac hafta/ay

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

muraxz bunu beğendi.
  3. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    20 ocak 2015 de bench press yaparken bileğini catlatmistim 2 hafta hiç kullanamadim elimi sonra yavaştan basliyim dedim ve bidaha incittim 4 kere doktora gittim bileklik‚ ilaç verdiler ama fayda etmedi. İlk başlarda spor yapmayınca psikolojik olarak kötü etkileniyodum bilegim tam geçmeden başladım ve 1 yıldır spor yapamıyorum. Gerekirse 3 ay bekle ama sakın tam geçmeden başlama bilek en önemli ve hassas bölge tek çözüm dinlendirmek.

muraxz bunu beğendi.
  4. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    İki haftayı doldurdum. Çok az bir iyileşme var. Sanırım iyileşmesi birkaç ayı bulacak.Sağlam antrenman çıkarabilmek için belki daha fazla zaman gerekecek. Yaza fit girmek istiyordum ve herşey hedeflediğim gibi gidiyordu. Olan oldu.

5. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    birbuçuk ayı doldurdum.MR çektirdim ve raporu aldım. Raporda diyorki
    El ve El bileği düzeyindeki kemik yapların kortikomedüller sinyal dağılımı normaldir.
    Kas Tendon Ligament Cilt altı yumuşak dokuların sinyal dağılımı normaldir.
    Ekleme komşu kemik yüzeyler düzenlidir
    El eklemini oluşturan karpal kemikler arasında mayi artışı dikkati çekmektedir.

Sayfayı Paylaş