bilekle dirsek arasindaki agri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ozgur@ tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 54 üye.
  1. ozgur@

ozgur@ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    avucu fazla sikma hatamida tecrubeyle sabitledim yine :D ewet haklisin bu konuda avucu serbest biraktigimdan beri agri dahada azaldi idmanlarda verim artisi oldu agri azaldigi icin daha fazla agirlikla calismaya basladim psikolojik bi etki sanirim :D rahatlatti biraz ama yine gecmis degil sizi seklinde azda olsa war ama zamanla gecicegini saniyorum

2. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    1-2 haftadır aynı problem benim başımda da var... Okulda yakın bir arkadaşım (benden kalıplı görünüyor kendisi) masaya geçmiş birkaç kişiyle bilek güreşi yapmış. Ben de body'de yeni sayılırım ve halen görünüşüm zayıf gücüme göre. Herneyse ben de gaza geldim "gel bi de benle yap kolaysa" gibisinden büyük bir laf ettim herkes şaşırdı tabi :D Benim de ummadığım bir şekilde kendisini yendim fakat sonradan farkettiğim üzere çok zorlamışım. O günden beri sağ kolumda ağrı var.

Aslında bugün geçmiş gibiydi elimle o bölgeyle oynamadıkça ağrı falan yoktu. Ara vermeyi düşünüyordum ama baktım azalıyor ağrı, dedim bugün de çalışayım az ağırlık girerim. Gittim ilk lat pull down hareketini az kiloyla başladım sonra yavaştan eski düzene geçmeye başladım. Düşük kiloyla çalışmak zor geliyor elimi atmadan duramıyorum yüksek kilolara :D Ama sanırım en çok french press hareketini yaparken nüksetti ağrı. Şu an salondan geldim ve kolum çok fena ağrıyor, gitmeden önce birşey yoktu. Salondaki hocam kas gevşetici alıp bandaj bağlamamı söyledi. Artık ilk işim bandaj almak olacak, şu an kas gevşetici sürülü kolumda. Umarım en kısa zamanda kurtulurum bu dertten... Bilek güreşi? bir daha asla !

3. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba arkadaşlar,

ağrının nedenler tendonun kopması veya kasın kaopmasından değil.
    Bu ağrı bilek güreşinden veya dambul çalışması yapmadanda oluşabiliyor. İsterseniz bir okul tahtasına gidip deneyin! Ne alakası var diyeceksiniz?
    Bir okul tahtasında hiç durmadan iki saat yazın ve ertesi gün bilek ve dirsek arasında öyle bir ağrı olacakki yemek kaşığını tuıtamayacaksınız.
    Bunun nedeni ( umarım türkçesini doğru yazıyorum) liflerin lif duvarına aşırı sürtünmeyle oluşan intaap. Yani o bölgede intaap oluştu. İlk etapta soğuk tutmak daha sonra intap giderici hap ve krem ile tedavi gerekir.
    Bu ağrılar ağırlığı bırakırkan yani ellerinizi açarken daha şidetli oluyor.
    Ben bu nedenle 1983 ve 1985' te spora bir kaç ay ara verdim.
    Bu 'hastalığın' adı Almanca Sehnscheidentzündung.
    Geçmiş olsun.

selamlar

Azi, bodytaha, solasguitarra ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  4. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    bu spora ilk başladığım dönemlerde bendede olmuştu.hocam kemik iltahaplanması demişti fakat zamanla geçti.ve son 2 senedir ağrı sızı yok.bendeki çekilmez bir hale geliyordu hele dumbell ve z-barla çalışırken alıp fırlatasım geliyordu.bence dinlendir kardeş hemen ilaç felan kullanma.

TuGhAn bunu beğendi.
  5. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    bende dumbella bilek çalıştıktan sonra oluyor sonra geçiyor

6. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar çlok aynı sorunla karşılaşan varmış

Benim dikkat çekmek istediğim konu.; benim ağrıyan yerim önkol kas grubu değil dogrudan kemik zonkluyor.

Özelliklle barbell ile yapılan curll çalışmalarında ön kol kemiği o kadar zonkluyor ki daha fazla çıkarabileeğim tekrerları denemiyorum. Ve kemikteki ağrı azalarak devam ediyo, taki bir dahaki çalışmaya kadar.

Bileklerimin ince olmasında kaynaklandığını düşünmüştüm ama iltahaplanma konusu ilginç; peki nasıl tespit ediliyor. Film ve ya MR ile mi?

Kullanılan kremlerin isimlerini paylaşırsanız sevinirim.

7. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    ah arkadaslar ya o agrıyı 1 ay çektim ben..en sonunda dayanamadım 1 hafta ara verdim geçmedi.barbell curl ve z bar'da özellikle ağlayasım geliyodu acıdan. :)
    hala şu an az da olsa var.nedeni kesinlikle ağırlık çunku ağır çalışan birine bench press sırasında yardım ederken oldu büyük ihtimal.gereksiz ağırlıklara girmeyin.

8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bodybuilding te bütün olarak ,bilek-önkol kısmından agrı çeken bizler ile, günlük hayattaki normal insanların cektikleri bilek agrıları farklıdır..bilek-dirsek arasında bir çizgi vardır, zaman gectikçe o bir kat daha da belirginleşir..agrıların cogunun kasın gitgide gelişmesinden ve eklemelrin güçlenemsinden de oldugunu düşünüyorum..sonucta forearm dedigimiz önkol kısmındaki extensiors ler güçlenmeye başlıyor ve definasyon görünüü kazanmaya başlıyor..bu da bana normal geliyor o yüzden..

ayrıca, bu agrılar abartılmamalı..kolunuzu salladıgınızda agrı cekiyorsanız, agrı gün içinde sürekli rahatsız ediyorsa veya elinizi uzatıpta birşey alamayacak durumdaysanız, o zaman bir doktora görünme vaktidir..ama benim bilek-dirsek arasındaki agrı hep kısa sürmüştür çünkü sürekli soguk suyla tedavi ederim o bölgeyi...

Son düzenleme: 1 Aralık 2008
    Azi, bodytaha, Blues ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. Yavru_Kartall

Yavru_Kartall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Sormak istediğimi burda sorim dedim. Benim kollarım bilekten dirseğe kadar olan kısım çok ince yani buraya ön kol deniliyo yanlış bilmiyosam. ( Daha yeniyim ) Ön kolu hangi hareketlerle kalınlaştırabilirim. Kısa kol giydiğim zaman çok kötü duruyo kolum biraz kalı olursa belki o kadar kötü durmaz. Bilen arkadaşlar yapmam gereken hareketleri verirse çok iyi olur.

10. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bilek-t202.html

Azi ve diez bunu beğendi.
  11. dtoretto

dtoretto Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.. Body Building yapmaya yeni başladım ( 4 gün önce ).. Çok çok yeniyim anlayacağınız.. Benim ufak bir sorunum var doğru yere mi yazıyorum tam olarak bilemiyorum eğer yanlış yere yazıyorsam acemiliğime verin.. İlk antremanımda Göğüs Biceps çalıştım.. İlk gün hiçbir sorunum yoktu ama 2. gün kolumda çok fena bir ağrı başladı ve kolum resmen kilitlendi.. Açamıyorum kolun 90 derece geziyorum.. İşin kötüsü 3. gün ağrım dahada çok arttı ve 2. günden daha kötü durumdaydım.. Bugün antremanımın üstünden tam 4 gün geçti ama ağrılarım hala devam ediyor fakat kolum artık açılıyor ama eskisi gibi düzleştiremiyorum.. Yanlış çalışma sonucu mu böyle oldum yoksa her yeni başlayanda bu tür problemler olur mu?? Beni bilgilendirirseniz sevinirim..

12. akif05

akif05 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Otomotiv Teknikeri
    Yer:
    Amasya
    slm arkadaşlar konuya baktımda aynı dert ben de de oldu!! Dendesiz bir şekilde bilek güreşi yaptım pazu kısmım 1,5 hafta ağrısı gitmedi ne yaptım tabiki antramanı bırakmadım bırakamam özgür arkadaşımın dediği gibi ağırlıklar ööle kaldırılmayı bekliyo nasıl antraman yapmam ağrısa da devam ettim velasır kelam ağrı nasıl gitti 2-3 tane kas gevşetici içtim topu topu o kadarbide kolumu sardım sıcak tutunca ii geldi öö le geçti işte.. Antramana devam vaz geçmek yok ..bench_O

13. ADON

ADON Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar bende çok zorladım kolları. pazuların altındaki eklem yeri ağrıyor 2 gündür. yani kolumu tamamen açamıyorum ağrıdan. kas gevşetici işe yararmı ya da nası geçer ? yardımcı olursanız sevinirim

14. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    senin bahsettiğin ağrı farklı bu konuyla alakalı değil. Senin ki hamlama larak tabir edilen bir durum zamanla geçecektir.

Arkadaşlar bu önkol agrısından da birçok kişi müzdaripmiş meğerse..
    Benim yeni elde ettiğim tecrübeye göre barı sıkı tutmak tutmamak işe yaramıyor (en azından bende oyle) Ben uzun zamandır curl hareketlerinde bileğin bükülüp bükülmedğine dikkat ediyorum. Zaten sizlerinde agır kilolarda sakatlanmanızın nedeni agırlıgın size agır gelmesi boylece istemeden bileğinizi bükmeniz ve bu sekilde ağırlıgın bi kısmını önkola vermenizden kaynaklandıgını düşünüyorum. curl hareketlerinde bileğinizi düz tutun yada aşagıya dogru bükük tutabilirsiniz ve boylelikle bicepsiniz şiddeti daha çok hissedecek bu da bizim önkol sakatlanmamızı vede biceps gelişimimizi olumlu etkileyecektir.

saygılar..

Ocensers ve ADON bunu beğendi.
  15. ADON

ADON Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    çok sağol ben yeni değilim zten ama bu ilk defa oldu .

16. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bilek ile ön kol arasındaki sakatlık

resimde gösterdiğim bölge de geçmek bilemeyen bi ağrı var bu ağrının en yoğun hissedildiği hareketler ön kol ve biceps hareketleri çok ağrı veriyor.

doktora gittim bunun için rontgen çekti bişey çıkmadı , daha önceleri sadece sol kolumda vardı daha sonra sağdada olmaya başladı bana kasgevşetici merhem verdi 2 tanede hap 1 tanede kortizonlu iğne , hepsini kullandım 10 gün salona gitmedim ama gene devam ediyor ağrılar.
    normal dururken ağrı yok fakat kol çalışmaya başlayınca çalışırken ağrı yapıyor ve çalışası bile gelmiyo insanın.

Ne yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

Ekli Dosyalar:

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Andr0

Açtığınız konu ilgili başlıkla birleştirilmiştir.
    Başlık açmadan önce araştırmanızı rica ederim.

saydam bunu beğendi.
  18. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    benim de bir sorunuum var yardım eder misiniz?:

19. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    şimdide sağ elin içinde başladı ağrı scotta engel olmuyor ama onun dışında serşe parmagın altında o işaretli bölgenin iç tarafı ağrıyor neden dir bu

20. catterpiller

catterpiller Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım Aynı Benim Ağrıyı Tarif Ettin herşey aynı ağrının olduqu yeri resimde göstermişin orasıda aynı ne yapmam gerekir bilmiyorum.Biceps hareketlerinden kaçıyorum artık o derece oldum ya biceps hareketlerini bırak bazen normal işlerde bile isterse 3 4 kg olsun kaldırırken ağrı yapiyor yanma qibi ağrı ve ağırlığı elımden bırakırken resmen kramp qibi 2 3 sn sürüp geçiyor ağrı Ne çözüm önerirsiniz. Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş