Bilek gureşı humerus şaft kırıgı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve supperkol tarafından 20 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. supperkol

supperkol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hepinize Merhaba...
    arkadaşlar spor benım kurtuluşum ve mutlulugum olmuştur hep ve her zaman özellikle omuz ve gögus çalışmak her zaman favorim olmuştur ... ilk başladıgım zamanları hatırlıyorumda gerçekten ben bunları nasıl kaldıracagım imkansız dıger arkları hayretle izlerdım ama ben şuankı kaldırdıgım yüklere bakınca gerçekten kendıme guluyorum çünkü o günkü yapamadıkları yapıyordum ve bu süre sadece 6 ay da gerçekleşti. squat ilk günler 30 kg kaldırıodum :D şimdi 80 kg omuzlar 100 kg tasıyabılcek kapasıte geldıgınde kendımle gurur duyuyodum.hele 10 kere sınav çekemezzken şuan 50 sınav çekmem mucıze ama bunlar benım basarım calısmam kendımı zorlasam artar ama herseyın bir sonu oluyormus ve en dibe girebıyormus insan...

bir gün yolda gıderken bir arkı gördum o ark bılek guresınde yenemedıgım ve onun benı yenmesını kabul edemedıgım bi insan lakin ben o zamanlar spor yapmaz önemsemezdım ama yınede benı yenerdı kemık yapısı benden iri ama spor hayatımda karsılastıgım bu ark eski defterler guresler konusu açıldı ve bana sana ne oldu nasıl degıstın kolların degişmıs guclenmıssın gıbı iltifatlar ediyordu ve spora gıttıgımı bılıyordu ve bana senı yıne yeneyımmı gureste tekrar dedı ve benım sınırlerımı gerdırdı ve dizleri çökerek bı masada bılek guresı maçı başlamıştı bu sefer arkın kolları çöküyordu ark adım adım yenılmeye gıdıyodu ve bana nasıl oluyor bu dıyorken arkın elini masaya yapıştırmama 1-2 parmak kala kolumda çatırrrttttttttttttttt dıye ses hayatımı kararttı adamı yenerken koldan olmuştum kolumu kaldıramıyodm sol kolumla sag kolumu kaldırdım ve baktım kırıktı sekıl bozuktu ve acı inanılmazdı hele o ilk 2 gunler nese şuan 36 gun oldu ama hala ıyı degılım amelıyat olmadım humerus saft kırık tanısı ile alçıya aldılar alçı 2 kere degıstı ve şuan kolluk almam gerekıyr alçı çıkacak ama kol hala kırık daha önce bu tür seyller gecırmıs arkadaşlara ıhtıyacım var çünkü sag kolum erıyor hersey gıttı emek verdgm kaslar gıttı geri dıbe coktum spora ilkj basladgm zamanlar gıbı hayat canım cok sıkkın kendı kendıne nasıl olcak ıylesıcek bılmym her hafta röntgen çektırmekten bıktım kısaca hayattan sogudum dısarı bıle çıkmak ıstemıyom saglınızın kıymetını bılın ve bos yere bılek guresı yapmayın..

2. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Eylülde ayak bileğimi kırdım (lateral malleolar kırık) ve 2 ay evde yattım. Ayağa kalktığımda quadricepsim yumuşacıktı. Sorduğumda 3 ayda eski formuna donersin diyorlardı ama ben 1 ay olacak diye inat ettim. 3. Hafta civarı 100 kilo ass to grass squat giriyordum. Ama beslenme ve supplement işini çok sıkı tuttum. Kas hafızası denilen olaya güven ve sağlam Beslen. Eskisinden daha iyi olursun canını sıkma

supperkol bunu beğendi.
  3. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Kas hafızası ile kolayca toparlarsın hocam.
    Ayrıca bu olay tek senin başına gelmiyor dostum evet can sıkıcı bir olay ama bu kadar kafana takmana değmez.
    Profesyonel sporcuları düşün adamlar bu işten ekmek kazanıyor çok ciddi sakatlıklar ile bırak 2-3 ayı 10-12 ay süren sakatlıklar bile yaşıyorlar ama pes etmiyorlar.

4. supperkol

supperkol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tesekkur ederım. kırılan kol eskı agırlıklara gerı gırebılır dıyorsunuz ama suphe flan olmuyormu guvensızlık öz guven kaybetme ve kırılan kol eskısınden saglam olur dıyenler var ?? kas kaybı yuzundenmı zayıflıyorum ben benı gorenler zayıflamıssn dıyolar kas hafızası ile eskı kıloma ve kaslara kaç ayda ulasırımm???

Sayfayı Paylaş