Bilek Güreşinde Siklet DÜşmek,Etkileri

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 5 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhabalar şuan 113kiloyum,Yağ yakımı yaptığım sıra 1 sene evvel 90 kiloydum ondan öncesi 84kg felandım.
    Kilo vericem ama şuan bir güç topladım.Bu siklet düşmem beni ne kadar etkiler, 2019 Türkiye Bİlek Güreşi Şampiyonası ve 2019 Üniversitelerarası Bilek Güreşi Şampiyonasına ikisinede katılmaya karar verdim 2 aydır bilek antremanlarım yoğunlaştı, salonuma bilek güreşi masası aldım, 5 aydırda bıraktığım vücut geliştirme sporunu devam ettiriyorum.
    Neyse ben şimdi 2019da 80kg sikletine düşmek istiyorum 80kgde Şampiyonaya çıkmak en son 2,5 sene evvel 80kgyi görmüştüm, kiloyu veririm ama nasıl etkileri olur bilmiyorum.

Acaba aramızda milli veya daha önce bu şampiyonlara katılan var mı?

Boyum 1.86cm

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Müsabık bir sporcunun 1 yılda 30 kg siklet düşürmesi fazla. Eğer hızlı ağırlık kaybı olursa, kas kütlesi azalacağı için etkileri olumsuz olacaktır. Bu yüzden kontrollü bir ağırlık kaybı sağlaman gerekiyor. Ayda 2-3 kg kaybedecek şekilde. Ayrıca F=m.a dan dolayı kuvvetin azalması olası..

SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bende ayda 4 kg vererek azalmayı hedefliyorum.Elbet güç kaybı olacak ama bunu olabildiğince az birşekilde sağlamam gerek ve şampiyonadan en az 3 ay evvel o kiloda sabit kalmak istiyorum.O kiloda maç yaparak girmek benim hedefim için daha yararlı olucak.

respect2us.23 bunu beğendi.
  4. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Siklet düşmek doğru ama 1 yıl çok az. 2 yıla yaymanı tavsiye ederim. Kendi sikletinde Oğuzhan Koçak gibi en iyilerle open yarışabilen adamlar da olacak. Bilek güreşi, esasında siklete en az bağımlı olan spor. Öyle ki, son haftalarda sol kolda Pushkar'ı bile yenen Oleg, sadece 84 kg. 85 kg'ı geçemeyeceği de belli. Zannımca Oleg, 84 kg olmasına rağmen en iyi sol kol bilek güreşçisi. 50 kg olan ve 50 kg dambıl ile wrist curl çalışan kız bilek güreşçilerimiz de var. Bilek güreşi, kendine güvenmekten çok daha fazlasını isteyen, ağır emek isteyen bir spor. Ben de müsabık olmaya çalışıyorum. Halen yeterli değilim.

5. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Oleg çok istisnai bir örnek. Genetik bir bozukluğu var, sol elinde 6. parmak varmış gibi bir durumu var ve bu da kemik ile kas yapısı açısından adamı resmen bir mutant yapıyor. Zaten sağ elde ne kadar güçsüz olduğu da bunu kanıtlıyor.
    Bilek güreşi de elbette siklete fazlasıyla bağımlı. Bilek güreşi sporcularının bilek güreşi ile alakası olmayan iri sporcularla yaptığı maçlar sizi yanıltmasın. Sikletinin üstünde güce sahip adamlar bir elin parmaklarını geçmez. Merak edenler bizden bir efsane Engin Terzi ve bu sporun gelmiş geçmiş en iyisi kabul edilen John Brzenk isimlerinin videolarına bakabilir.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  6. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Kardeş 30 kg biraz fazla. Acele etmeden 2019 için 90 95 kg ye 2020 için istediğin kiloya kadar düşebilirsin. Ayda 5 kg vererek 3 ayda 15 kg vermek doğal sınırları içinde minumum kayıpla kilo vermeni sağlar. Aslında 30 kg 5 6 ayda verilir ancak kilo verme süreci içinde beslenmen önemli ölçüde az olacağı için kuvvet idmanları yapamazsın, yapsam tam verim alamazsın. O yüzden 3 ay kilo verip sonra yarışma zamanına kadar arslanlar gibi (yağ almamaya dikkat ederek) çalışırsın. Kilo verme sürecinde de tendon ve eklemlerini dinlendirir dayanıklılığa yonelik hafif kilolarla statik idmanlar yaparsın. Yarışmadan sonra aynısını tekrar ederek tekrar 2020 ye hazırlanırsın. Başarılar.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hocam şimdi ama hedef 2019 Türkiye Şampiyonası, 2020de tabi katılırım Allah nasip ederse ama 2020de Sol kolda istediğim siklette derece yaparsam benim için olağanüstü bir motivasyon olur.
    Şuan için 109kgye düştüm 116dan.99u görürsem gerisinide getirebilirim.Yarışmaya 2 ay kala sabit kiloda kalıp o kilodaki gücümüde korumak istiyorum.
    Hedefim Sol kolda daha tam sikleti düşünmedim 80-85-90kg bizim antrenörlede konuşuyoz hangi siklet için tam değil ama o 3 sikletten birinde sol kolda şampiyonluk hedefim.

8. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Dün 2 aylık diyetten çıktım. 10kg vermiş durumdayım. Sert değil, dengeli ve tam ideal bir diyet yaptım. Bugün bench press idmanına girdim. Eskiden bastığım kilonun yüzde %65 en fazla %70 ini basabiliyorum ilk idman için. Büyük kilolar verdikten sonra eski gücünü bulamayabilirsin. 30 40 kg gibi bir tecrübem olmadığı için bilmiyorum. Düz mantık söylüyorum. Bir de bilek güreşinde derece yapmak için acele etmemek lazım. El ve kol yapısından kaynaklanan önemli bir avantajı olan arkadaşlar 18 yaş altında ve nisbeten de 18-21 arasında birşeyler yapabiliyor kısa sürede. Onun dışında baya emek isteyen bir spor. İnşallah 2019 a bende katılıcam 22-40 yaş arası 75 veya 80 kg sikletinde. El ve rotasyonu iyi çalış. Gerisi hikaye :D

Sayfayı Paylaş