Bilek güreşinde profesyonel olma

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve abseto tarafından 3 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çok güzel ozaman,seneye kadar beklicez artık :)

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hocada bana 90+da gir diyorda 100kgyim şuan , 80kg sikletini düşünüyorum bakalım seneye kadar antreman aksatmayıp 80i düşünebilirim , siz 90+mı girceniz

3. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    90+ kesinde kaç kiloda girerim bilmiyorum şuan 130 um define başlıyor haftaya tekrar bulk düşünmessem 100 civarında girerim

SiR_Arawn bunu beğendi.
  4. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Benim bilek güçlenmez kollarım iri kaslı ama bilek ince güçsüz kalıyor

5. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bilek ince dediğin zaten dünyanın en kalın bileklisi 24 cm,bilekte kas yoktur tendon vardır onun için zaten bilekten hacim alma gibi bi ihtimal yok :)

abseto bunu beğendi.
  6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Sır_Arawn reis bişey sorcam o bilek hareketlerinde kemer gibi birşey varya onu kullanmak şart mı :D yanı tutuş gücü için mi ?

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kemer gibi dediğin ? [​IMG] Bu mu?

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    aynen havlu işte ne diceğimi bilemedim :D :D
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Nisan 2016 ---
    yav dalga geçmeyin havlu dedimde :D :D neyse artık bez işte :D

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bence şart neden şart çoğu profesyonelin antremanında rotasyonu hatta hammerı bile bunlarla yaptığını görüyorum.Ama mesela rotasyonu felan başka tutamak yaptırılıp , bir tarafına ağırlık takılarak yapılabilir bunu yapan var ama çok pahalıya geliyor.

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Peki ozaman böyle yaparımda bornozun kemeri varya onunla yapsam olur mu :D sonuçta amaç bişeyi tutmak :D

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Uygulayabilceksen hareketleri yap.Bundan bana hoca verdi.Nerde satılıyorda bilmiyodum ama karate kuşağı felan diye satın alabilirsin belki fiyatı çok değildir 15tlden üst olduğunu düşünmüyorum.

abseto bunu beğendi.
  12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    hmm peki bakarım bulamazsam bunla devam :D

13. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    El bilek yayı var işinize yarar önkollarda önemli bilek antrenmanını barla yapın bar ile önkol bilek çalışşın bilek güçlü olur ben pek çalışmam bilek

abseto bunu beğendi.
  14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkürler benimde var :) ama şimdilik düşünmüyorum düzenli çalışmayı belki lerde tuğrabozan blk yayı alırım. Zaten şu plastik 40 kg lik el yayından çok da bişey olmaz. Bide bar yerine yukardaki resimdeki gibi bir kemerle yapcam :) Zaten bilek güreşinde sadece bilek iş yapmıyor önkol felanda durmadan çalışıyor zaten :)

15. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    1-2 hareket var önkol bilek için ben uyguladım önkol iyi oldu bilek iyi değil baştan bilek güreşinde tam yatıracam gücüm gidiyo benim yatıyor yada düşmemeye çalışıyorum

16. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten her bölgeye gerekli özeni göstermeden olmaz, biryer geride kalır. Hem bilek güreşi için özel olarak calismadiysanız 400 kg bench de 600 deadliftte yapmanız birşey değiştirmez :) sonuçta güç önemli olsada teknik ve dayanıklılıkdq çok önemli. :) Bende kendimden güçlülerle sıklıkla bilek güreşi yaparım :) Tabi hemen bitirmek için değilde uzun surede gücümü harcamak daha dayanıklı olabilmek için :)

17. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    @SiR_Arawn reis seni bulmuşken bir soru daha sorayim :D :D şimdi dediğin gibi yapmayı düşünüyorum. Pazartesi fullbody salı off çarş. fullb. perş. bilek cuma fb cumartesi bilek pazar off yapcam :D şimdi son 4 gün üst üste ya mesela yarın bilek çalışcam bilek antremanından sonra bilekler ne zaman iyileşir ? yani cuma günü bench press felan var orda da bileklerim yoruluyor yani ağrırsa sıkıntı yaratır mı acaba ? :) bide bende el yayı var da (10-40 kg ayarlanabilir zaten 40 kg sıkıyorumda zar zor çıkıyo bir süre kullanıp 40 da baya yapabilcek seviyeye gelirsem tuğra bozan felan alırım :D ) onu programa nasıl ekleyebilirim ? her gün felan yapsam kısa kısa veya off günlerde veya hem off hem fb yaptığım günlerde mi yapsam :D nasıl yapsam bilemedim :D bir fikriniz varsa bilmek isterim :)

18. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yayı 3 gün seç öyle kullan , pzt çrşmb cumartesi gibi çalışma sistemi yazıyor onun orda.Ha ama sende 10-40kg varmış ,
    15reps
    10reps
    5 reps düz/ 5 reps ters tutuş
    2 reps düz/ters
    4 reps negatif( sıkış normal hızda , salış yavaş)
    1 setde kg aralığını kendin ayarla 30 saniye kadar gücünün yetceği kadar sıkılı tut...
    Yayı böyle çalış.Bilek güreşi yapmadığın sürece body antremanına sıkıntı çıkarmaz antremanların.

abseto bunu beğendi.
  19. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Sağol reis :) ağırlıkları tekrara gore azaltıp arttiririm o zaman :) bilek güreşi de arada yapıyorum aslında ama çok zorlamıyorum genelde o yüzden pek sıkıntı olmuyo :) zaten 2-3 ay devam eden böyle inş. Okulda yenemediğim 1-2 çocuk var onları deviririm :) zaten onları bile yenemiyosam şampiyonluk benim neyime :D

20. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    perşembe günü bilek için gittiğimde şansıma orda hammer grip barfiks yaparken yanımda birisi (ismini bilmiyorum da hani makine var kablo çekilen :D ) bilek için çalışıyordu heralde tam anlayamadım. Tabi hemen muhabbete girdim sağolsun çok cana yakın çıktı yardımcı oldu :) elbet bu hareketleride yap dedi ama daha çok compound şekilde harekete çalış dedi. (o makinede el hizasına getirip tüm vücutla beraber bir nevi bilek güreşi yapar gibi çalışmak mesela) Bende bundan sonra öyle yapmayı düşünüyorum. Hammer curl biceps curl wrist curl vb. hareketleri, bilek için hareketleri başta yapıp sonrasında bu hareketle bitirmeyi düşünüyorum. Ayrıca karın felan da baya çalışıyor o yüzden ekstra karında ekliyeceğim programıma.(evde elimden geldiğince haftada 2-3 gün çalışırım) sonra Haftada 2 değilde ekstra 1 gün eklemeyi düşünüyorum çünkü beslenmemde çok iyi diyemem anca yetiyor bide haftada 5 gün kuvvet amaçlı çalışmak bünyeye fazla gelir :) bide bu yaşta zor. pazartesi çarş. cuma full body devam etcem. cumartesi günleri bilek içiin gitcem. Gelişimi görcez artık :) Sorum felan olursa yazarım olmadı 1-2 ay sonra gelişimide yazarım buraya :)

Sayfayı Paylaş