Bilek güreşinde çok güçsüzüm

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve 50CenTR tarafından 31 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 50CenTR

50CenTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ya anlamiyorum sınav yada ağırlık kaldırmada onlardan daha çok yapıyorum ama bilek güreşine gelince onlar zorlanmiyolar bile bana karşı napcam bu bileklere , bilek çalışıyom gene ise yaramıyo zaten kemiklerim ve saat takılan bilek kısmı ince

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Özelden yazarsan sana baska bir yerde geçen sene açtığım konuyu gösteririm :) aynı senin gibiydim şuanda ise o arkadaşlar 2sn dayanamıyor :)
    Kısacası bilek-kol önemli o yüzden güç odaklı ağır kilolarla çalışmakta fayda var. Bilek için de aynı şekilde bileği her şekilde çalıştırmak lazım. İnternette araştırırsan farklı hareketler bulabilirsin.
    Bunlardan sonra asıl kısım teknik öğrenmektir. Top roll, hook, side press gibi temel teknikleri araştırabilirsin. Arkadaşlarınla bu teknikleri çalışırsan zaten zamanla karşıdakinin bileğini bükebilmeyi öğrenirsin :) emin ol düzenli çalışır işi öğrenirsen ilerde ne kadar basit düşündüğünü göreceksin :)

3. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Bilek güreşi sadece güçlü olmakla alakalı bir şey değil kardeşim. Bu işin tekniği var. Tabi ki sosis gibi bilekten yenilmez olmayı bekleme ama işin tekniğini kavrarsan emin ol sana mutlaka yardımı olacaktır. Bilek güreşinde bir çok taktik var;
    - sağ elle güreş yapıyorsan, sağ ayağın önde olmalı veya aksi.
    - güreş yaparken omuzundan güç al, bileğinle tamamla. yani omuzunla asist yap, bileğinle golü at.
    - karşındakinin kolu uzun veya eli senden hacimliyse, işin biraz zor çünkü ne kadar güçlü olursan ol bu güreş taktik-tekniğe bakar. Çare olarak yine omuzundan güç al, bileğini bu sefer ortaya değil de kendine doğru çek. Böylece rakibinin omuzu açılacak ve omuzundan yeterli desteği alamayacaktır.
    - profosyonel turnuva olmadığı için arkadaşlar arasında bazı hileleri yapabilirsin. örnek olarak yenildiğini hissettiğin an bileğini hafifce bükerek zaman kazana bilirsin.
    - dumbellarla biceps antrenmanı yerine, bilek antrenmanı yapmalısın.

kendimden örnek verecek olursam, arkadaşlar arasında kendi adım ve sanım var (bilek güreşinde). yani benden kalıplı olsun, bileği güçlü olsun farketmez bir çok arkadaşı yendim. tabi ki zor olmadı 2 gün bilek ağrısı çektim. rakibinin kendinden güçlü oldugunu sezersen, ilk önce hücuma geçme. ilk defa güreşdigin biriyle asla gücünü tek seferde kullanma. çünkü karşındakini bilmiyorsun. ben güreşlerimin genelinde ilk olarak meydanı rakibe bırakırım. onun gücünü sezerim. ama dikkat et gücünü sezerim derken, işin içinden çıkamazsın. yani geriye dönemezsin. 5-10 dakika sonra gücün bittigi an yenildigini fark edersen bagirmaya başlaya bilirsin. hem psikolojik üstünlügün olur hem de gücünün, hırsının arttigini farkedeceksin. benden bu kadar. iyi güreşmeler.

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Haklısınız da hile derken ? Bilek bükmek yasak değil :)
    Al

5. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    profosyonel maçlarda yasak. ki zaten bükemezsin, iplikle bağlayarak buna çözüm buluyorlar.

6. Onr.erdgn

Onr.erdgn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Bükemezsin diye bi durum yok,sadece basladigi an bukemezsin mac basladiktan sonra bukebilirsin.Devon larratt high hookerdir mesela.John brzenkte oyle.Bagent ve Pushkarda top roll kullanir

abseto bunu beğendi.
  7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    dostum emin olmadan yazma :) yarışmalarada katıldım çok da araştırdım bilek bükmek zaten bilek güreşinin amacıdır. Bileği ister kendine isteryana ister terse istediğin şekilde bükebilirsin. Eğer elleri ayırlırsa (iki tarafta karşı yöne çekince ellerin ayrılması muhtemel) ipe bağlıyorlar. Yani bükmekle alakası yok.

8. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    evet ark.lar yanlış biliyormuşum.. bükme varmış. neyse işte ama arkadaşlar arasında yaparsan hile sayıyorlar.

Sayfayı Paylaş