Bilek güreşi yeterli haraketler nelerdir?

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Birogulemir tarafından 11 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Birogulemir

Birogulemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Herkese merhaba benim bilek güreşi hakkında merak ettiğim bir sorum var.
    İnsanlar genelde Wristcurl , Ağırkilo Cheat/Statik Barbell curl ,Pronation vb şeyler öneriyorlar.
    bunlar tabi normal Toproll,hook gibi teknikler uygulayanlar için önemlidir.
    Ama normal sokakta,okulda yaptığımız bilek güreşine etki etmesi için hangilerinde iyi olalım (muhtemelen bunun yerine teknik öğrenmem söylenecek ancak normal sokak,okulda yaptığımız da bırakın teknik uygulamayı bilek bükmeme bile izin vermezler muhtemelen "kural olduğunu söylediğim halde").
    Yani benim sorum normal yaptığımız bilek güreşinde hangi kas grupları devreye girer ve en basitinden kaç tür haraket grubu yeterlidir (Wristcurl,Barbellcurl vs)
    Ayriyetten şunu ekliyim: Ben bilek güreşine özel barbell curl , hammercurl , ve wrist curl yapıyorum.

Son düzenleme: 11 Temmuz 2019
  2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Foruma tekrar girersen diye yazayım. Sokakta yaptığın bilek güreşinde bilek bükmediğin için wrist curl, supinasyon pronasyon vb. Bilek hareketleri gereksiz. E bileğin bükülmezse yük de belli bir yerden geleceği için biceps - tricepste iş yapmaz. Geriye tek kalan omuzla yana basmak. Onun için de en iyi yöntem makineden kabloyu omuz hizanın biraz üstüne ayarlayıp yana doğru basmak olur. Bu şekilde tabi bir yerden sonra baya zorlanırsın. Mümkünse çaktırmadan maç esnasında dirseğini hafifçe kendine doğru çekip karşıdakinin kolunu açmasını sağlayabilirsin. Yine çok belli etmeden bileğini hafifçe yana ve içeri yani kendine doğru bükerek biceps gücünle kendine doğru çekerek avantaj sağlayabilirsin. Olay nerenin güçlü olduğuyla alakalı. Neren güçlüyse orayı kullanmalısın.

Birogulemir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş