Bilek Güreşi Yapmak isteyenlerin soruları varsa yardımcı olabilirim

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve silver29 tarafından 25 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. silver29

silver29 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar profesyonel olarak 2 yıldır kocaeli de bir kulüpte bu spor dalıyla uğraşmaktayım bilek güreşi ile ilgili bu konu altında sorulara cevap vermek isterim.

2. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam Bu İşi Bb ile Nasıl Yürütürüm haftanın 4 günü gidiyorum fitnessa ama bilek güreşinede merakım var

3. silver29

silver29 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Fitnessı hiç bozmayın programınıza 1 gün daha ekleyin kendinize o gün de parmak ve bilek çalıştırmak için program ekleyin şimdilik parmak ve bilek hareketleri fitness salonlarında çok kısıtlı ama yakında salonda bilek güreşi hareketleri konu başlıklı video çekeceğim fitness antrenörleri bu konuda yetersiz ekipman da yok salonlarda.
    Masa antrenmanı yapabileceğiniz yer var mı bir araştırın mesela facebook üzerinden bulunduğunuz ili ekleyerek örnek : Kocaeli bilek güreşi diye aratabilirsiniz
    Eğer bir kulüp bulursanız daha farklı bir program da çalışabilirsin
    Sağlıcakla kalın.

4. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Engin Terzi ile mi çalışıyorsunuz?

5. silver29

silver29 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Hayır

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba dostum adın nedir?Bende 3 aydır klüp ile ilerliyorum.Bu sene şampiyonaya gelicem 90 kg sikletinde, derecen var mı Türkiye Şampiyonasında ve 2019'a gelicek misin?

7. silver29

silver29 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba dostum adım Emre kulüple ilerlemen çok iyi olmuş 2 hafta bir masa antrenmanı muhakkak yap çok etkili ben bedensel engelli federasyonun bilek güreşini yapıyorum aynı değişen tek şey bizde size göre sayı 3-4 katı az kişi katılıyor :) derecelerim 2017 de 2.lik 2018 3. lük bizde de milli sporcular var henüz olamadım ama inşallah 2019 da oluruz. siklet olarak ben 70 de yarışıyorum bilek güreşinde bu sene çok az derece almışız git gide azalıyor eskiye göre rusya ukranya çok başarılı youtub üzerinden ara sıra videoları izliyorum. Bilek taktikleri çok önemli

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Haftada 1 masa antremanı yapıyoruz, teknik olarak hiçbirşey bilmediğimi öğrendim ilk masa antremanımızdan beri, antremanlarımızı yöneten arkadaşımız uzun süredir yapıyor ve milli sporcu ağırlık,rotasyon,basınç antremanlarınıda onun öncülüğünde öğreniyoruz.Olabildiğince az yapılan, az bilinen bir spor o yüzdende madalya gelmiyor bence.
    Dünyada önümüzde olan ülkelerde daha fazla sporcu olması sebebiyle önümüzde bence.

9. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    merhaba arkadaslar. Bende uzun zamandir bilek guresiyle ugrasiyorum. inşallah bende 2019 a katilmayi dusunuyorum. Kolumdaki sakatliklardan calisamadigim icin 2020 ye erteleyedebilirim. Konyada erdemli genclik spor klubunds idmanlarimi yapiyorum. Emre kardes 2 yil icin gayet iyi basarilar elde etmissin. Bedensel engellilerden konyada yilmaz fazLiogullari var dunya 2. Si olmustu
    Onunla calisiyoruz bazen. Cok zevkli bir.spor. Kanaatimce el gucunun onemi tum.diger bolgelerden daha onemli bu sporda. Bilekcileri bulmak guzel.

10. silver29

silver29 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Teknik oldukça önemli ben ilk başladığımda 22 yaşındaydım 16 yaşındaki genç tarafından yenildim ama şuan da şükürler olsun 30-40 yaşındakilerle fark etmezsiniz yenebiliyorum.
    Milli sporcularla çalışman çok iyi bende milli sporcularla bu spora gönül vermiş kişilerle çalışıyorum halen çok eksiklerimin olduğunu düşünüyorum onun için durmak yok çalışmaya devam :)

11. silver29

silver29 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba,geçmiş olsun dilerim inşallah yakın zamanda sakatlığından kurtulursun. Yılmaz abi karabükte maçlarını izledim çok iyi kendisi eğer imkanın varsa maç yapın antremanlarına beraber yapabilirseniz yapın karı olur zararı olmaz.

12. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Evet Yılmazla nadiren de olsa herhalde bi 3 yıl falan beraber idman yaptık. Aslında zararı oluyor kolum sakatlanıyor:D. Yılmaz' ın hooku gerçekten güçlü. Yalnız nedense engelliler toproll ve türevi teknikleri kullanmıyorlar, genellikle iç maçı yapıyorlar. Sizler hangi şehirlerdesiniz? Yollarımız düşerse tanışır idman ve bilgi paylaşımı yapabiliriz.

13. silver29

silver29 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    İdman yapmanız çok iyi, güç sporlarında sakatlanma oluyor maalesef bende Mart ayındaki yarışmaya sakat halde girdim derece aldım ama istediğimi alamadım :) bizim kulüpte çok bedensel engelli var yanlış bilmiyorsam da türkiyede en çok katılımıda kocaeliden yapıldı bu arada kocaelide oturuyorum

14. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Evet yukarda okumuştum 2 yıldır yaptığını ve derece aldığını. 2 yıl bilek güreşi için kısa bir süre şimdiden derece yapıyorsan ilerisi parlak görünüyor. Hangi tekniği kullanmayı tercih ediyorsun. Engellilerde genellikle hook tercih ediliyor nedense?

15. silver29

silver29 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim, teknik olarak aslında hepsi üzerinde çalışıyorum karşı tarafın yapısına bağlı olarak teknik değiştiriyorum gücün yanında teknikte çok önemli etken çoğunluk toproll kullanıyorum daha az sakatlanmak için ,hookcular çok sakatlanıyor korkuyorum hook yapmaya. bedensel engel olduğundan dolayı bel sorunu olanlar toproll yani geri çekme yapamıyor oturanlar ayakta durabilenler de sorun yok onlar yapabiliyor

16. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Evet hook kaba kuvvete dayandigi icin sakatlanmaya baya müsait bir stil. Bende eskiden sadece hook ve benzeri kullaniyordum şu an mecbur kalmadikça içe girmiyorum. Hammerla cekis ve pronasyona yonelik stiller daha is bitirici ve az yorucu.

silver29 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş