Bilek güreşi yüzünden spordan soğudum.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve HushMoney tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba 6 aylık bir vg geçmişim var ama body building konusunda öyle uzmanlaştım 6 ay bile olsa, konu bu değil belki ama neyse.

Kuzenimle beraber spor yapıyoruz bench presste 80 kilo girmeme ve bi çok aletlerde ağırlık hafif geldiği için üstüne 10 kilo plakalardan koymama rağmen ve kolu benden ince olmasına rağmen bilek güreşinde yeniliyorum ki kendisi sporda bile 20 kiloyu zor basan biri, bundan 2-3 ay önce yeniliyodum antreman sonlarında bilek, kırtasiyeden aldığım bilek güçlendirici kullanarak iyice geliştim şimdi bile yenemiyorum kolumu 5 dakika boyunca indiremiyor ama bende yatıramıyorum nedense.

Sonra yenildim ve bu mu yaptığım ve bu mu senin yaptığın spor diye önce kendime sinirlendim sonra insanlar böyle dedi ve moralim çok bozuldu ne yapmalıyım daha iyi bilekler için?

2. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam antremanlar forumda paylasilmisti. Ama siz bodyi bilek guresi icin yapmiyorsunuz.
    Moralinizi bozmayin ve aynadaki goruntunuz rehberiniz olsun.

HushMoney bunu beğendi.
  3. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Haklısınız soğudum derken laf gelişi yoksa soğumuşluğum felan yok:)

4. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Bileğini güçlendırecek hareketler ve yanı sıra squat, deadlift, bench press gibi temel hareketlerı mutlaka yapmalısın cunku bunlar temel hareket ve vucudun cogu kasını calıstırıyor, gücünede çok etkisi olur. Direnç antrenmanlarıylada kombin yapabilirsin. Sıkınıtnı böyle çözebilirsin bence hocam.

HushMoney bunu beğendi.
  5. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Vg bilek guresi icin degildir yada tam tersi ama zamanla olumlu etkisini gorebilirsin bilek guresi icinde wrist roller iyidir diyenler olmustu

buffdudes jr, HushMoney ve Balboa7 bunu beğendi.
  6. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    vg görüntü sporudur ağırlık kaldırmamızla güçte verdiği doğru ama bilek güreşi ayrı bir spor dalı tekniği var bilek güreşi antremanları vg antremanları gibi değil zaten

HushMoney ve alvel bunu beğendi.
  7. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Tesekkürler,haklisiniz:)

8. Chagga

Chagga Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum bilek güreşiyle ilgili kas koordinasyonu ve sinir sistemi adaptasyonuna sahip değilsin. Aynı şeyleri bende yaşadım ve yendim, biraz çalışmayla çok yüksek performans artışı yaşayabilirsin bu konuda tecrübeliyim sana birkaç antrenman tekniği önerebilirim.

Öncelikle bilek güreşi yaparken mümkün olduğu kadar fazla ve büyük kas gruplarını devreye sokman gerekecek. Yani omuz vererek ve vücudu yatırarak bir anda patlayıcı kuvvet kullanarak yapman lazım.
    Sonra karşı koyma direnci için Brachioradiatis dediğimiz adalenin güçlü olması lazım bunu güçlendirecek egzersizler hammer curl ve skot sehpasında hummer curl gibi şeylere yoğunlaşman ve çok büyük ağırlıklar kullanman lazım.
    Lastik kullanma: birçok bilek güreşçisi egzersizlerinde lastikle hazırlanmış aletler kullanıyor. Engin Terzi nin şamyel lastiği ve serum lastiği kullanarak çalıştığı videolar gördüm.
    Sehpayı bir cable triceps press yaptığın aletin altına koy, tekli tutacağı yukarıdaki tele tak, kendine göre yüksek bir ağırlığa (baya bir ağır) getir, iki elle sehaya kadar indirdikten sonra tek kolla bilek güreşinde basar gibi ama bütün vücudunu omuz, göğüs ve sırt kasları dahil kullanarak, omuz ve vücut komple yatırarak tükenişe kadar tekrarlar yap. Bu egzersizlerle eğer doğru anlatmışsam ve uygularsan birkaç hafta içerisinde o arkadaşın seni iki ellede yenemeyecektir.

Son düzenleme: 19 Aralık 2014
  9. Gitanlu

Gitanlu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Gorsel biseyler olaydi, iyi bisey yazmissiniz gibi ama ben pek anlamad.im

10. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Pro bir bilek güreşçisinin kolu (biceps) ve bileği bir pro bodybuilder dan çok daha güçlüdür, işi bu olduğundan güreşçi zaten her branşda ki sporcuyu indirecektir. Bileklerini güçlendirmek istiyorsan kalın bar ile çalışacaksın , özellikle barfix, biceps curl ler, row hareketleri ve bilek için yaptığın curl lerde de kalın bar kullanman birazda pratik yapman diğer bir çok amatörü yenmeni sağlayacaktır.

11. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    arkadaşların önerilerine katılıyorum ayrıca birşey belirtmek istiyorum amatör yapdığımız zaman teknik kullanmayız genelde yani bilek bükme falan yasak oluyor en azından benim çevremde böyle bu yüzden yeniliyor olabilirsin yani sen ne kadar vücudunuz geliştirsende bilek güreşi kemik sağlamlığına bakıyor ve teknik olmadan yani kaba gücümüzle bilek falan bükmeden yapdıgımız zaman direk kemik gücü devreye giriyor buradada kemiği güçlü olan arkadaş her zaman alıyor yani durum bundan ibaret.

Sayfayı Paylaş