Bilek güreşi antrenman programı ihtiyacı

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve ReisBarud tarafından 6 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ReisBarud

ReisBarud Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Merhaba değerli bodyforumtr üyeleri. Mart ayında Antalya'da Türkiye şampiyonasına katılacağım antrenman programımı değiştirmem gerekiyor. Yardımcı olacak biri yazabilirse sevinirim

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Acaba şuanki programın nasıl ? Ne seviyedesin neler yaptın ? Bilgilendirirsen ona göre yardımcı olmaya çalışırm :)
    Ayrıca bende katılacağım :) Tabi bu sene hazırlanmadan gideceğim amacım seneye birşeyler yapmak :) orada görüşürüz :)

ReisBarud bunu beğendi.
  3. ReisBarud

ReisBarud Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Foruma yeni girebildim kardeşim sen savaş öncesi benden tüyo istiyorsun :) uygun supplementler kullanıyorum çalışma programimi kendim hazırlamak zorunda kaldım kime rica etsem ilk kelimesi "biraz kilo al" oldu. 55 kilo siklette yarisacagimi söylediğim halde bunu ısrarla söyleyen insanlardan yardım almamanın en doğru şey olduguna karar verdim :) üniversitenin antrenör hocasını hiç beğenmiyorum kalıplaşmış programla tüm takımı aynı görüyor ki ben takımda bir hizaya girmede görmedim. Ben ayrı baş çekiyorum ve iyi gidiyorum kilomun ℅125 fazlasını istasyona takip makaranın tutacağı ile maç yapıyorum dayanıklılık arttırmak için 15kilo dumbell ile kolumu maçta yenilir pozisyonda tutup arka kolun sinirlerine yük bindiriyorum bu yaptığımı ise kreatin ve glutamin ile destekleyerek antrenman hocasının programındaki 48 barfiksini tanımadığımı ilan ediyorum. Ve tekrar onun dediği gibi antrenmandan sonra "2 yumurta kaynatıp ye" cümlesinide tanimadığımı ilan ediyorum. Hacim arttırarak güç kazanmayı herkes yapabilir ama hacim arttırmadan güç kazanmayı kimler yapabilir. Ben sigaranın damarları genişleterek kan akışına yaptığı katkıyı bile kullanıyorum.
    Bilek güreşi fitnessdan farklı olarak "çekme" sporudur. Fitness ise "itme" sporu olduğu için vücut empati özelliğini devreye istemdışı sokarak vücuda kasları çıkarıp itmesi için emir verir. O yüzden bilek güreşçilerin vücutları sıkışma ve çekmeye dayalı olduğu için dengesiz ve sıkışır. 85 kiloluk fitness hocamın benimle bilek güreşi yapmak istemeyişini şimdi daha iyi anlıyorum. Herkes kendi sporunu yapsın havasında adam onu yenecegimi biliyor korkusu yenilmek değil zayıf sinirlerle sakatlanmak. Bu iki sporu birbirine karıştırmamayıda öğrendim

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    65 den gireceğim bende :) ankaradaki yarışmada (18 yaş altı) 55 kg 2. si arkadaşımdı :) bu sene antalyada da olacak ama sanırım sen 18+ da felan olursun ?
    Program olarakda yaptıkların iyi hoş ama bence belli bir yere kadar yine normal kuvvet antrenmanlarıyla orantılı gitmekte fayda var. Yani çekme sporu olsada side press vb. hareketlerde de itmeye yönelik (triceps, omuz) çalışıyor bu yüzden tek taraflı çalışmanın mantıklı olmadığını düşünüyorum :) Bizim arkadaşlar hep çekmeye yönelik çalışıyor ben şuan çalışmasamda seneye 5x5 vb kuvvet programlarına ek olarak izole biceps+bilek hareketleri ekleyip kendi programımı oluşturacağım :) ilerde kim daha iyi göreceğiz :D Sigara felanda iyiymiş :D :D :D Sonra 48 barfiks derken barfiksi tüm bilek güreşcileri yapar yani nesini beğenmedin :D
    ve evet haklısın bb ci arkadaşlarla bilek güreşi yapmanın mantığı yok :D sonra 2 hafta kulağımz çınlıyo :D

5. ReisBarud

ReisBarud Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Barfiksin beğenmedigim kısmı antrenmanın daha başında çekiliyor olması ve antrenman sonunda maç yapıyorsun ayrıca sayı fazla sonuçta büyük kas gruplarını çalıştırdığın için yüksek ağırlık az tekrar ile beline ağırlık takarak 5 erli setlerle yapılmasından yanayım ayrica kullandığım kreatini beğenmeyip supplement olarak bugün universal kreatin(90tl) ve stacker rush(140tl) (nox) aldım bunlarla devam edecegim aldığım rush 4 kat pump artışı sağlayacakmış ama ben o kadar emin değilim açıkçası deneyip göreceğim buraya etkilerini yazarım inşallah sende kazanırsın kardeşim

6. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Arkadaşlar Sizlere Bir Sorum Olacak Cevaplarsanız Sevinirim. Şimdi Anladığım Kadarıyla +18 -18 Yaş Ve Kiloya Göre Sikletler Var.. Mesela Ben 19 Yaşıdanyım 85 Kiloyum Ben Katılsam 28-29 Yaşındaki 85 Kilo Biri İlemi Yarışacağım? Yoksa 25 Yaş Kategorisi Felanda Varmı?

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    21 altı diye ayrı var sanırım.
    Kilo olarak da normalde 5 er kg arayla artıyor ama bir yerden sonra (yarışmaya ve yaşa göre değişir) açık siklet oluyor. 90+ gibi

Mr.Shoulders bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş