Bilek ağrısı, ağırlık kaldıramama

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve unborn31 tarafından 25 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8

Merhaba, resimde işaretlediğim alanda arada giren ufak bir ağrı var. 4-5 gün idman yapmadığım zaman ağrı yok oluyor. Geçtiğini düşünüp tekrar başlıyorum sonuç yine aynı. Kesinlikle zorlayamıyorum. bütün emeklerimin çöpe gitmesi ile beraber idman yapamıyor olmak oldukça üzücü. Neler tavsiye edersiniz?

Doktora gitmedim. Sağlık güvencem olmadığı için gitsem de bana kolunu zorlama ağır kaldırma tarzı boş muhabbet yapıp krem vs yazıp geçiştireceği, boşa para vereceğim için gitmiyorum. İzmirde tanıdığınız, yönlendireceğiniz adam akıllı muayene edecek emar çekimine yollayacak adam akıllı bir doktar tavsiyesi verebilecek varsa memnun olurum.

Tahminim Lying barbell triceps hareketinin formunu bozup ağır kaldırmamdan oldu. O kadar da dikkat ediyorum ama yinede yeterli olmadı sanırım.

2. AlperTR01

AlperTR01 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Bu sakatlık bizim salonda cogu kiside var . Adamlar artık alismislar . Benimde ayni keza cok ağrıyor kaldirirken kalsiyum ağırlıklı beslen. Ve agrinin uzerine gitme kronikleşmesin .

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Barbell curl yapma z bar curl yap

4. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    z barda oldu zaten. Çözüm yok sanırım. Mecburen spor hayatım başlamadan bitecek.

5. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun.

Her ne kadar tıbbi bilgim yetersiz olsa da çözümsüz bir sakatlık olduğuna inanmıyorum. İzmir'de nerede var bilmiyorum ama işini bilen bir spor hekimine gitmeni öneririm. Tahminen özel hastanede olacağı için 100-200 TL arası muayene ücreti olacaktır. MR vb tetkik istediğinde de devlet hastanesinde çektirirsin.

Rahatlatıcı krem (kas gevşetici, ağrı kesici) ve fizik tedavi ile çözülebileceğini düşünüyorum.

6. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    böyle basit şeylerle spor hayatı bitmez merak etme. :)
    1-2 hafta tamamen dinlen. bu süre içerisinde aşağıda linklerini paylaştığım esneme egzersizlerini yap her gün.
    her bir esneme en az 30 saniye sürsün.
    Single Arm Wrist Flexor Stretch
    Straight Arm Chest Stretch
    ağrılı bölgeye saat başı veya 2 saatte bir 15 er dakikalık periyotlarla buz uygula.
    non steroidal antienflamatuar ilaçlar iyi gelebilir. 5-6 gün kullanabilirsin.
    ama en önemlisi stretching. ağırlık egzersizleri yapan kişilerde sakatlıkların çoğu stretchingin ihmal edilmesinden kaynaklanır.
    geçmiş olsun.

7. bilkent

bilkent Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    bende de benzer bir sorun oldu. rahatsızlıgın gosterdigin bolge ve el bileginde oldugunu dusunurken ana nokta dirsekte cıktı. ismi de tenisci dirsegi. bana verilen tedavi, dirsege soguk press yapma, krem ve tenis dirsegi denen bir bandaj uygulamak oldu. gecen bir ayda daha iyi oldugunu soylemekle birlikte henuz eski hale gelmedi. onerim illa ki dr gorunmen ama asla zorlamaman.

tabii bu benim yasadigim durum. seninki farkli olabilir.

8. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim dediğin belirtiler yırtık gibi. Bi mr çektirmelisin

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Yardımlarınız için çok teşekkürler. Pazartesi ücretli olarak devlet hastanesine gideceğim. Bölgesel mr için fiyat 350 - 700 tl arası fiyat istiyor hastaneler mecburen vereceğiz. Nasıl emek verildiğini bildiğiniz için sizinle paylaşmak istedim. Gerçekten çok üzgünüm, umarım biran önce iyileşir aynı hırsla devam edebilirim.

Bu arada efervan, rica etsem yırtık konusunu biraz daha açar mısın?

10. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Z bar diyorsunda bu sakatlık bizzat benim başıma geldi acısını antrenman sırasındaki zorluğu çok iyi bilirim. Barbell curl veya düz bar ile yaptığın bi hareket var mı iyi düşün. Z bar ağrıyı hissetmene neden olmuş olabilir ama genelde düz bar sakatlar işaretlediğin yeri. Düz bardan bi süre uzak durduktan sonra iyileşiyor zaten. Geçmiş olsun. Umutsuzluğa kapılma.

11. AlperTR01

AlperTR01 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaslar benim basimada geldi bu olay düz barda yapıyordum önce resimdeki yer çok ağrıyordu bende z barla yapmaya başladım bu seferde bilege ağrı girdi . Yani vurduklari yerler farklı .. yapacak birşey yok malesef

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Body'e ilk başladıgım gün başıma gelmişti.Başlar başlamaz arkadaşların gazına gelip 12.5 kg dumbell ile biceps çalıştım.Eve gittigimde gösterdiginiz kısımda bir acı vardı oynatamıyordum 2 koldada aynı şiddette.Baya bir korkuttu hiç ısınmadan girmiştim ve ilk günümdü.1 hafta sürdü acısı gittikçe hafifledi ve birdaha aynı sorunu yaşamadım.

Siz belki tamamen düzelmeden tekrar deneyip aynı şekilde zedelemiş olabilirsiniz.Zamana bırakıp 1-2 hafta çalışmazsanız düzelir diye düşünüyorum zaman tanıyın.

Sayfayı Paylaş