Big joy bcaa pro ripped

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mrthr35 tarafından 14 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    big_joy_bcaa_pro_411_ripped_432_gr_15718.jpeg
    Big Joy Bcaa Pro 4:1:1 Ripped 432 Gr Nedir?

BCAA içeriği ile beraber karnitin, taurin, CLA, B2 vitamini ve termojenik karışım içeriğine sahip bir sporcu gıdasıdır. Big Joy Bcaa Pro 4:1:1 Ripped, BCAA desteğinin yanı sıra, termojenik etkiye de sahiptir.

Sporcular için çok önemli bir vitamin olan B2 vitamini (Riboflavin) yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.

Big Joy Bcaa Pro 4:1:1 Ripped'in en önemli özellikleri şunlardır:

- 1 serviste (6 gr) 6000 mg BCAA vardır

- 4:1:1 lösin, izolösin ve valin oranı mevcuttur

- Kompleks karışım vardır

Kullanım uyarısı şu:

Bu ürünün kafein ve yeşil çay içermesi nedeniyle uykusuzluğa neden olabilir. Yatmadan önce tüketilmesi önerilmemektedir.

Satın alma linki: https://www.supplementler.com/urun/big-joy-bcaa-pro-411-ripped-432-gr-8171

KULLANIM TALİMATI:
    1 servis ürünü (12g) 300 ml su ile karıştırıp, antrenmandan önce, antrenman esnasında veya antrenmandan sonra tüketiniz.
    yağ yakıcı almayı düşünüyordum ama bunu alırsam yağ yakıcıya gerek kalmaz gibi , yorumları bekliyorum

Ekli Dosyalar:

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Mart 2019
  2. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    İçeriği hosuma gitti hepsi bir arada carnitin oranı biraz az ama deneyip gormek lazım

mrthr35 bunu beğendi.
  3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Diyet zamanı kas kaybını azaltması ve metabolizma hızını arttırması iyi bir etki bence

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    İçeriğinde yağ yakımı için işine yarayabilecek kafein ve yeşil çay ekstraktı var. CLA'nın dozu çok çok düşük. Güncel yayınlarda karnitin gibi CLA'da etkisiz takviyeler arasında yer almaya başladı.
    BCAA ile ilgili güncel çalışmalar, iddiaları desteklemiyor. Eğer yeterli protein alınıyorsa; Kas kütlesi kazanmak, kas kaybını azaltmak, anabolik yanıtı artırmak gibi nedenlerde bcaa'ya yönelmek iyi bir strateji değil.
    Özetle, amacına yönelik olarak bu ürünü almanı önermem. Kafein, yeşil çay ekstraktı, kapsaisin vb maddeleri içeren daha uygun bir ürüne yönelinebilir.

mrthr35 ve ulaire bunu beğendi.
  5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Önerini dikkate alıcağım hocam, diyet için önerebileceğiniz suplement varmı

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Yağ kütlesi kaybı(yağ yakımı) için aslında pek önerebileceğimiz takviye yok. Mesela CLA önerisinde bulunmuştum forumda 2 yıl kadar önce bir derlemeyi kaynak göstererek ve olumlu bir geri dönüş almıştım. Ancak şuanda CLA için yağ yakımında etkisi az deniliyor rehberlerde. Güncel olarak denenen, yeni takviyeler illaki vardır ama açıkçası rehberler dışında yapılan çalışmaları sporcu beslenmesinde çok takip edemiyorum artık bu alanda çalışmadığım için.

Sen sorduğun için en güvenilir kaynaklardan birine baktım. Uluslararası Olimpiyat Komitesi(IOC) tarafından yeni yayınlanan bir rehberden bir bölüm ekleyim.

C20AF0C0-4308-4C35-8284-3CB9D5BCA85F.jpeg

Bu listede yer alanlara göre yağ yakımında:
    -Proteinlerin az ancak anlamlı etkileri var(yağ kütlesi kaybını artırıp, yağsız kütlenin korunmasını sağlayarak)
    -pirüvat, alfa lipoik asit, CLA, glukomannan, omega 3 PUFA, çitosanın etkileri çok az,
    -Aynı şekilde yeşil çayın(polifenol kateşinler ve kafein) etkisi de az olarak ifade edilmiş.

Görüldüğü üzere; CLA, kafein, yeşil çayın etkileri az. Taurin ve karnitin zaten listede dahi yok. Karnitine 5-10 yıl önceki rehberlerde doğrudan etkisiz deniliyordu bu yüzden yer dahi verilmemiş. Bütün bunlardan dolayı ürünü, içerik ve fiyat/performans olarak uygun bulmadım.

Yağ yakımı döneminde yüksek protein diyetlerinin olumlu etkilerini gösteren yayınlar var(proteinlerin termik etkilerinin yüksekliğinden dolayı). Şuanda önerilen kg başına 1.6 g/kg ancak kalori kısıtlaması olduğunda, 2.4 g/kg öneren çalışmalar dahi var. Bu nedenle diyet döneminde kısa süreliğine 2.0-2.2 g/kg protein gibi değerlere ulaşıp; yeşil çay, kafein gibi kaynaklarla ve glisemik indeksi düşük besinler ile bu süreci en iyi şekilde geçirebilirsin. Umarım başarılı olursun :)

7. Atlas3t

Atlas3t Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bi ara kullandım gayet başarılı buldum alıcak arkadaşlara tavsiye ederim

8. onrbzkrt

onrbzkrt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    teknisyen
    Yer:
    izmir
    Bu ürünü dün idmanla birlikte kullandım gayet güzel bir ürün yalnız bu üründen kaynaklı mıdır bilmiyorum ama sabah 5e kadar uyuyamadım. Şunu da belirteyim idmana saat 13:30 da başladım. Saat 15:00 da bitirdim. Benim gibi gün içerinde kullanıp gece uykusuz kalan var mı?

Sayfayı Paylaş