1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Biceps tepe noktası problemi ..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve caneryilmaz1993 tarafından 20 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. caneryilmaz1993

caneryilmaz1993 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    image.jpg Arkadaşlar öncelikle herkese meraba bi sıkıntım var bircok hocaya sormama rağmen yanıt bulamadım . 2 seneye yakındır çalışıyorum boy 185 kilo 90 kol ölçüsü : 40 . Bicepslerimde tepe noktasını birtürlü geliştiremiyorum . Bircok antrenman çeşidi denedim hiçbirtürlü istediğim görüntüye ulaşamadım.Fotorafta gördüğünüz gibi bicepslerim içe dogru eğik duruyor . Dışardan bakınca sanki hiç biceps çalışmıyormuşum gibi duruyor . Genetik oldugunu söyleyenler oldu veya kollarımın uzun olduğunu buyüzden tepe noktasını bulamadığımı söyleyen de oldu ama bu söylenenler beni tatmin etmedi geliştirmek istiyorum ne yapmalıyım ? Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim saygılar .

2. broscience

broscience Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Kol bölgesinde hafiften yağlanma varsada pek gözükmüyo olabilir ancak bicep peak genetikle alakalı neredeyse tamamen

3. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Benimde oyle maalesef,resmen gizli bicepsim var sikinca.bicepsin %80 ini ice dusuyor

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Her ne kadar genetik olsa da ustune gidilebilir, concentration curl, dumbell rotation curl, gibi hareketler ile tepe zorlanaabilir ayrica cable cross 'ta onden cift bicesp pozu verir gibi calismak da epey faydali.

5. AestheticSquad

AestheticSquad Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Market ve Franchıse İşletmeci.
    Yer:
    Trabzon
    Umarım bu çalışma şekli işine yarar

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    once anandan babandan gelmeli tepecik, bu cumle superdi

7. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bacak çalışmalarına yeteri kadar dikkat ediyor musunuz ?

8. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş aynı sorun bendede var brnde çok denedim olmuyor tüm izolasyon hareketlerini yapıyorum sikinca biceps yine içe doğru donüyor.

9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Kolumuz buyumuyor demiyoruz yanlis okudun yada ezbere yaxiyosun

10. caneryilmaz1993

caneryilmaz1993 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yanlız ben sıkınca biceps kasımı direk peak ı görebiliyorum kolumu hafiff kırıncada görebiliyorum sadece kolum salıkken böyle içe doğru oval duruyor . Birisi bana biceps kasımın uzun olduğunu söylemişti ama nasıl düzelteceğim konusunda hiçbir fikrim yok image.jpg

11. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bacak çalışmalarına yeteri kadar dikka
    Hayır ezberede yazmıyorum, yanlışta okumadım çok şükür gözlerim iyi hala. Bacak çalışmaları sayesinde salgılanan büyüme hormonunun bicepse katkı sağladığını okuduğum için yazdım belki yardımcı olur diye amaaaa

12. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Hala ayni seyi yaziyosun amaaaa :) bicepsimiz ufak demiyoruz tepe olusmadi diyoruz

13. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Sende anlamamakta ısrar ediyosun. Tepe noktası kelimesini birtek sen biliyormuş, etrafındakiler bilmeden anlamadan konuşuyorlarmış falan sanıyorsun galiba. Sana başarılar :rolleyes:

14. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Soyle diyimde konu kapansin,bacakta calosiyoruz okk

15. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Genetikle alakalı bir durum. Yanlız salık pozisyonda içe doğru eğik durmasının tek sebebi yağ oranıyla alakalı diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 4 Temmuz 2015
    boksbody bunu beğendi.
  16. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Kardeşim senin bicepste peak eksiğin var anladığım kadarıyla ve kolu hösteren bu peaktir. İstediğiniz kadar triceps geliştirin bu peak olmadan yağlı güreşçilerin kolları gibi biçimsiz bir kolunuz olur .
    Gelelim senin derdinin dermanına :
    Ben de aynı soruncan müzdarip olduğum zamanlarda yani geçen sene bu işi çözmek için scouth curl yaptım . Aslında sizin tepe noktası değil alt biceps eğimli oval görünüme ihtiyacınız var . Peak scouth curlle kendini belli eder . Ama bazılarının dediği gibi tepeyi vuran hareketlerden mesela consantration curl yapın aylar geçer de bir sonuç alamazsınız ama scouth curlde bilhassa ez br kullanarak dar tutuşla yaptıklarınız dış ve peak kısmını mıazzam geliştiriyor ve kolunuza mümemmel bir estetik katıyor . Ama bu konuda sabırlı olmanı , ciddi bir sonuç için 3 ay gibi br süreyi gözden çıkarmanı isticem senden . Sonunda gülen taraf sen olacaksın . Not:Tepe noktasını peak belli eder.

17. broscience

broscience Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Şu hareket peak çıkarır şunu şöyle yapmalısın gibi yorumların saçma ve işe yaramaz olduğunu idda ediyorum. Bakınız bu sene mr. olympiada 4. oldu sanırsam Dennis Wolf'un bicepsi uzun ve peaksiz. Adam o kadar anabolizan almasına rağmen tepeciği belirginleştiremiyor. Bu duruma yapacak pek bir şey yok. Göğüs arası boşluğu doldurmak için şöyle çalışmalısınız demekten hiç bir farkı yok bu yorumların.

ujohnz bunu beğendi.
  18. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    O zaman hiç göğüste sıkıştırma yapma bakalım nasıl oluyor ya da sadece düz curl yapın izole hareketlerden muaf bir programla ne kadar estetil kolunuz oluyor bir gözlemleyin . Tricepste hiç cable stasyonuyla çalışmyın balım at nalını ne kadar çıkarabiliyorsunuz . Artık bu forumda bazı insanlar sırf bi taraflarımızı kaldırıp uğraşmayalım diye ezber konuşuyor , denemedn önce hemen çamur atıyor . Bu iş arkadaşlar doktorların ya da bilim adamlarının yorumları ve tezleriyle yürüyecek bir iş değildir . Bilim adamları size kaç kromozom taşıdığınızı ya da hangi takviyenin hangi kromozoma yradığını söyler ama kalkıp size asla peakiniz olmaz bicepsleriniz şekil kazanamaz bu sizin kaderiniz diyemez . Çünkü hayatında eline dumbell almamış adamların laflarıyla bu peynir gemisi yürümüyor.
    Ben burada muzdarip olan arkadaşıma kendi tecrübemi söylüyorum .Hernekadar insanların bir genetiği olsa da izole hareketlerin şekillendirmek için kullanıldığını bilmeyen yok . Yoksa herkes full body yapsın . Sadece temel hareketleri yapsın . Vücudunuz amerikan güreşçileri gibi şekilsiz bir kalıba bürünecektir . Bu lafları söyleyen arkadaş çok eminse kendinden bıraksın izole hareketleri bir kenara da o şekilde devam etsin sırf lafta kalmasın . Sonuçta önemli olan genetik . (Ona göre)

19. UfkKcn

UfkKcn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Ne acayip muhabbetler ya biri gelir bacak çalış der biri gelir genetik bu boşver der arkadaş bırakında konu ile ilgili bilgisi olanlar yazsın. Atıp tutmayın şurda.

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi kas şekilleri ve yapısı genetiktir. Bir yerden sonra genetik değil demenin ''abi göğüsün ortasını nasıl doldurdun yeaa'' demekten farkı yoktur.Mr.Olympia'lar bile aynı şekillerde bicepslere sahip değiller,farkları bariz görürsünüz.

Zamanında ''kesme'' denirdi,bir abim öğretmişti,çok kısa kısa,yarım yarım tekrarları çok fazla sayıda yaparak kası biraz şekillendirmek için kullanılırdı,ne kadar etkili tartışılır...

Biceps genetiği için bir örnek vererek tamamlayayım;Scott Steiner.Kendisi özellikle poz verirken golf topu gibi çıkan biceps tepelerini öpmesiyle meşhurdu :D

broscience bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş