Biceps tendon kopması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Ugumustas tarafından 4 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ugumustas

Ugumustas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar.
    Yaklaşık 1.5 sene önce biceps tendonum koptu. Ameliyat olduktan 6 sonra şikayetlerim geçmediği için başka doktora göründüm. Ameliyatimin olmadığını ve tekrar ameliyat olmam gerektiğini söyledi ve 4 ay önce yeniden ameliyat oldum. Aynı sorunu yaşayan oldumu? Tekrar spor yapabilir miyim? Ne kadar süre sonra yapabilirim? Kolumun sekli bı önceki ameliyta göre çok düzgün oldu ama yine de eskisi gibi değil. Tekrar spor yapamayacağım diye çok korkuyorum. Konu hakkında ki görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler..

2. organiksezai

organiksezai Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam çok geçmiş olsun, konu hakkında pek bilgim yok ama merak ettiğim bir şey var. Nasıl koptu? Kopmaması için nelere dikkat etmeliyiz?

3. UçurtmaAvcısı

UçurtmaAvcısı Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Deadlift yaparken mi koptu hocam

4. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Kesinlikle bir daha spor yapamayacağım düşüncesine girme, adamlar çok daha beter sakatlıklardan sonra yine spora dönüyor. Sadece acele etme ve bir spor hekiminin belirlediği takvime göre hareket et.

5. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Salonda da görüyorum deli gibi aşırı zorluyor bazıları.Yazıktır ya bu vucudun da bir sınırı bir yeteri var.Aşırı ve gereksiz zorlamayla kas inşa edilmiyor...Neden bilinçsizce bu şekilde aşırı ağırlıklara giriliyor anlamış değilim.Tendon kapması en zor en dayanıklı lifken onu bile koparabiliyorlar.Bu iş böyle yapılmaz, kasa hasar vermek derken küçük kılcal hasardan bahsediliyor git koca kası lifi kopar at diyen olamaz...Bu serzenişim genele, yeri gelmişken...

Konuyu açan arkadaş sana da geçmiş olsun.Kas onarıldıktan sonra yavaş yavaş eski haline gelir.Fakat lif ve tendon gibi dokuların onarılması daha geç olur.Bunun sebebi kan akımının az olması ve o dokuların yenilenme hızının yavaş olması...Bence glukosamin-msm, gh veya büyümeyi arttıran destekler kullan hariçten.Bol bol kolejen içeren gıdalarla beslen...

NeverEnough bunu beğendi.
  6. Ugumustas

Ugumustas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim. Tam olarak nasıl becerdim inan bende bilmiyorum ancak şunu söyleyebilirim. Kesinlikle iyi ısınmadan antrenman yapma. Ben bı sure sonra usendigim için hiç özen göstermedim ve çok ağır çalışmaya başladım. Aşırı yüklenme ve kullanım sonucu maalesef bu sakatlığı yaşadım.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ekim 2020 ---
    Önerin için teşekkür ederim

7. Ugumustas

Ugumustas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim hocam. Şuan kısalan tendonu tekrar uzatabilir miyim yani ? Bildiğim kadsriyla zamanında müdahale edilmezse tendon baya kisaliyormus bu yüzden erken müdahale çok önemliymiş. İlk ameliyatim da ki talihsizlik yüzünden iyileşme süreci uzadı bu da beni karamsarlığa sürükledi. İlk ameliyatı olduktan 7 ay sonra hafif zorlamada bile ağrı oluyordu ve normal ağırlığı bile kaldiramiyordum. şekli de zaten hiç duzelmemisti

8. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Tendon tekrar ek yapıldığı için doğal olarak kısalır.Fakat kolunu kullandıkça zamanla biceps kasların gerildikçe uzar ve az çok eski durumuna döner.Yumuşak ve kıkırdağımsı dokulara faydalı olan destekler kullanmalısın.Bu konuda çok fazla seçenek var araştırman lazım.Özellikle gh, peptidler ve bazı sarmslar olayın hormonel tarafına yönelik fayda sağlarken, kolajen ve benzeri msm gibi maddeleri beslenmene ekleyerek sürece destek olabilirsin.Umutsuz olacak bir durum yok.Bir çok futbolcuda aşil tendon kopması yaşanabiliyor ve tekrar iyileşiyor...

Sayfayı Paylaş