Beyler spor salonu açacağım yardımcı olun

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ömer F. tarafından 5 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Vermis iste kardesim 4binmis ayligi adam pesin 20bin verince ayligi ortalama olarak 4binin altina gelmis olmus.koskoca adam yalan soylese ne kazanir burada bir de goz kas yapmissin ibretlik hıaaaa.....

Bu arada ben de ileride salon acmayi dusunuyorum.kafamda bir yer belirlesem 3 seneye 150bin sermaye cikar ama istanbul tarzi buyuk sehir istemiyorum 50 60bin kisilik ve uni yuksekokulu olan bir ilceye acmak istiyorum ama neresi olur zaman gosterir.bu arada o 150binin en az 100bini aletler tutar.kafamda 25 agirlik grubundan makine 10tane kardiyo grubundan makine var.ustune plakalardi dumbell setiydi ayarlanabilir sehpalar mekik sehpalari agirlik rackleri olimpik barlar z barlar deadlift icin trap bar omuz icin kucuk sehpa dips paraleli bunlarin yanina televizyon ses sistemi dolaplar dusakabinler tuvalet mutfak yere 2 farkli kaplama( serbest calisilan yerlere darbe emici taban kaplamasi) bilgisayar masasi ve bilgisayar.ve kendim salonla bitisik bir oda geceleri uyumak icin... 200bin tlye kadar yolu var.

Son düzenleme: 11 Kasım 2015
  2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Senin kiralardan haberin yok o zaman bi daha kas goz yapiyim ;)
    Diyceksin ki muhit onemli,o zaman aylik 10000 kazanc getiricek bir muhit olamaz orasi derim bende

3. sercan48720057

sercan48720057 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Salon acacak abiler allah askina adam akilli hoca koyun basina gerisi zamanla olur.

4. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Tamam da adam burada kira hakkinda niye yalan soylesin bu adama ne kazandirir kira konusunda yalan soylemek ? Biraz mantik... ben de bi kas goz yapayim madem ;)

5. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    4000 neye verdim anlamadım?

6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Aylik kiran neye geliyor

7. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    20 ye geliyor 120000 peşin veriyorum.
    Kâr olayı şöyle;bundan önce 240 mt2 ufak bir salonum vardı 300 bay 20 bayan üyem vardı iyi dönemde 10000 net kâr ettiğim oldu. Şimdi daha salonu açmadan 80 bayan kayıt ettim gerisini sen düşün. Konumu savaş alanına çevirmişsin git artık

8. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Safmisin :) ben mi cevirmisin,kira olayina son dahil olan benim yukaridaki arkadasa soyle onu

NEBUKADNEZAR bunu beğendi.
  9. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Bende bu alanla ilgili iş yapmak istiyorum, antrenörlük okuyup kendimi devlete atma memur olma şansım olmadığından beden eğitimi öğretmeni olmak istiyorum, ve bunun yanında da hem öğretmen olup hemde salonumu açmak işletmek istiyorum o yüzden konunun sıkı takipçisiyim :) neyse..
    300 bay ve 20 bayan üyenizin olduğu dönemde aidat ne kadar alıyordunuz? ve şimdi ne kadar aidat alacaksınız? 240 m2 nin içine lavabosu banyosu vs. dahil mi? eğer dahilse 240 m2 lik bir yere 320 kişilik bir sporcu potansiyeli nasıl sığdı?

Ömer F. bunu beğendi.
  10. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ha birde sormayı unutmuşum, siz salon işletmişsiniz daha önce, salonun ne tür masrafları oluyor kira hariç, ne gibi giderleri oluyor?

11. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ben bir mimarlık ogrencisi olarak bir iki yorum yapmak istiyorum şimdi böyle küçük küçük yamalarla mekan tasarlamasi yapılmaz yani şunuda koyayım bunuda koyayım 3 gün sonra şunuda koyayım diye , ilk iş 750 metrekareye göre bir ihtiyaç programi çıkarırsin konsept belirlersin (ki bunlar bile en az 1 haftalik analiz gerektirir ) ondan sonra mekanı tasarlarsin diğer türlü ilerde sirkülasyonu bozulup bir kutucuk olabilir salonun

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer F. ve Juiceles bunu beğendi.
  12. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Aylık 80 aidat aldım. Tabi herkes aylık vermiyor 1 yıl kaydolanlara tanıdıklarıma sürekli üyelerime indirim yaptım tabi 300 den fazla kayıt aldığımda oldu da herkes devamlı gelmedi sonuçta 1 yıllık peşin verip 1-2 kez gelenide gördüm. Bu şekilde sığdı yani.

13. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    İstanbul'un neresinde acicaksin? Eger squat rock, hammer bench makineleri ve deadlift için yerler olucaksa bende kayıtolurum valla

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Bu forumdakiler genellikle yıllarını vg için harcamış kişiler elbette benim veya bir mimarın göremeyeceği şeyleri görürler, sadece emin olmak istedim zaten kafamda bir taslak var.

15. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Bro'dan kastınız nedir merak ettim de?
    Hocam bir üstte yorum yapmıştım salonun ne tür masrafları oluyor kira hariç diye, yani belki özel yada görmediniz diye tekrar soruyorum, aylık masraf ne tür şeylerden oluyor, salonda hiç işçi temizlikçi vs. çalıştırıyormusunuz? bide bu 300-320 üyesi olan salonunuz sadece vücut geliştirme&fitness üzerinemiydi? yani başka kick boks muay thai vs. gibi şeylerde var mıydı? Ve son olarak en merak ettiğim, kışın havalar soğuk oluyor yağmur kar çamur vs. diye salondan ayrılanlar çok oluyormu bütçeyi sarsıcak kadar, zora düşüyormu insan? Kendimde ileride salon açmayı planladığım için çok meraklıyım, teşekkürler şimdiden :)

Ömer F. bunu beğendi.
  16. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    brodan kastım hiçbir araştırmaya, kaynağa dayanmadan tamamen abilerinden, internetteki saçma sapan kişilerden duyduğu bilgileri uygulayan adamlar. Ben gittiğim salonda çok çekiyorum bunlardan.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer F. ve 2pacist bunu beğendi.
  17. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Salonda 1 bay 1 bayan antrenör çalışacak öncekinde güreş için minder vardı şimdi olayı genişletip dediğin gibi başka şeyler eklemeyi düşünüyorum tutmazsa bölümü kapatır deadlift köşesi kurarım biraz daha kalın minder iş görür her türlü. Asıl kârı kışın yapıyorum zaten o zaman çok yoğun oluyor.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  18. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İstanbul'un tam olarak neresinde? Yakınsa sırf squat rack için 5 6 kişiyle beraber gelirim hocam :D

19. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu işlerin piri @wrestler dır :) o da cevap verecektir..

2005ten beri bu işin içindeyim..
    dünyadaki salonların detay resimlerini bulabilirsem planlarını zemin kaplamalarını havalandırma sistemlerini saklarım bir klasörde..ben de ilerde salon açmayı düşünen tayfadanım aslında :)

salonlarda ortalama fiziki koşullar sağlandıktan sonra aslında ilk dikkat edilmesi gereken kuralları olan ve bu kuralların kişi ayırmaksızın işletilmesidir.Salon sahipleri ekabir tipler (iş adamları,doktorlar,bürokratlar vb) geldiğinde salonda yüksek sesle haber izlemesine, birilerinin bağırarak maç izlemesine , ayakkabısı ile salonu gezmesine, dambılları racke geri koymadan gitmelerine ya da havlusuz benche yatmalarına müsade ederler.
    Aslında herkes aynı ücrete üye olmaktadır ve kar getiren kısa vadeli hedefi muallak tipler değil uzun vadeli gelecek olan hedefi net vg.cilerdir..Gerçek vg.ciler derli toplu kurallı yerde çalışmayı severler..
    özetle 3-5 kişiyi elimde tutacağım diye 35 kişiden olmamak lazımdır..Bu ticari başarı da getiren 10 yıllık gözlemim..

diğer konu konfor şartları;
    insanlar şikayet etmeyi bilmezler ya da sevmezler.Salon 18C de olsa uzun kollu giyip çalışırlar ama içten içe salondan soğurlar.
    oksijensiz ve iklimlendirilmeyen salonlar yazın ve kışın eziyettir..
    kışın 23-23,5 C de tutabilmeli ve taze hava desteği mutlaka vermelisiniz.Vg.ciler turbo şarjlı araç kadar oksijen yerler :) bunun için CO2 sensörü ile sıcaklık sensörü koyun bence.Normalde karışım havası ile ya da içeredeki havayı çeviren klima santrali ile ortamı şartlandırıyorsanız CO2 düşünce taze hava da almalı cihaz ve bunu ortama vermeli.Bu dediklerim çok pahalı ve lüks şeyler değil buarada..750m2 küçük ve basit bir salon değil..
    yazın max. 25-26 C iyidir..
    Bu ısıtma soğutma sistemleri çabuk rejime girsin diyorsanız rooftop denilen doğalgaz ile ısıtan klima ile soğutan paket tip klima santralleri kullanılabilir.Bu tip sistemlere yatırım yapmadan önce mutlaka ısı kaybı ve soğutma yükü hesapları yaptırın..

VG yapmayan salon hocasını kapınızdan içeri almayın..isterse 333.kademe belgesi olsun.Mutlaka aktif olarak vg yapıyor olmalı.
    Üyelere sadece ilk 1-2 hafta en fazla seviyeler arası danışmanlık verin yoksa daha sonra yıllarca "bugün ne yapıyorduk hocam" diye sizi meşgul eden tembel bilgisiz bir müşteri kitlesine sahip olursunuz ve bedava Personal Training hizmeti vermiş olursunuz.

gelelim fiziki konulara;
    öncelikle vitamin bar konusu bizde çalışmıyor ve genelde banko altı depo olarak kullanılıyor.
    girişte mutlaka bir danışma-resepsiyon olmalı ve anahtar vermeli.
    Kartlı giriş yapabilirsiniz.

Aletlere çok girmeyeceğim ama kısaca;
    flat bench prss sehpası en az 3 tane koyun (en çok sıra bunda olur hele de pazartesileri :))
    alabiliyorsanız 2 adet cable crossover aleti alın zira bu alette biceps-triceps kanat omuz vs.de çalışılıyor sıra bekleme olmasın.(buarada barfikste bunda çekilir)
    4-5 mat sermeye düz bir alan olmalı.
    Cardio ile ağırlık bölümlerini çok yakın yapmak istemeyebilirsiniz ama ayrı hacimlere koymayın zira iki türü de aynı gün kullanan üyeler olacaktır.koridora çık diğer odaya geç olmasın.

Ticari Konular :
    Üyelik te deneme süresi getirebilirsiniz.3 antrenman gibi örn. ya da 1 hafta gibi.kısaladabilir.
    günlük ücretli giriş imkanı olabilmeli ve çok pahalı olmamalı.özellikle seyahat edenler için olabilir.
    sağlam vücutlu vg.ciler sineği çeken bal gibidir.Müşteri sayısını etkiler.bu tiplere ya bedava ya da az ücretli yapılabilir.
    El altından uzun süreli fitness yapan bazı bayan müşterile indirim yapılabilir (bkz pain and gain filmi ;) )
    kadın erkeği ayırmayın gerekirse kadınlar için ayrı bir yer yapın ama karma salondan vazgeçmeyin..bu hem ana salonunuzdaki böğürmeye eğilimli erkeklerden kaynaklı havayı yumuşatacaktır hem de karşı cinsle aynı yerde spor yapmak isteyen ciks tayfayı elinizde tutacaktır.(Bu ticari bir karar..farklı düşünülebilir sorun yok)
    Küçükte olsa kreş ya da oyun alanı koyabilirsiniz..bayan müşteriler için çekici olabilir.

Tevfik Erzon, Juiceles, BounGiorno ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  20. engin.akbas.1272

engin.akbas.1272 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Ben mali müşavirim, beylik düzünde bir dostum Salon Açtı, yaklaşık 2 bin Mtk, kapalı havuz grup dersleri alanları vs falan da var.

Ufak ve nakit çalışan salonlar için çok fazla önemi olmayabilir tabi söylediğimin ama işin içine kredi kartı ile Tahsilatlar vs girdiğinde olayın vergi boyutunu da ihmal etmeyin.
    Spor salonlarının gelirleri neredeyse safi karlardan oluştuğu için tam Vergilendirmeyi dikkate alırsak aslında kayıtlı tahsilatınızın yüzde 30 u aşağı yukarı vergiye gider. Ama nakit ödeyenler falan belge almazsa çoğu düzenlemiyor tabi.

Çoğu Müşavir arkadaş para tahsil edilir edilmez vergilendiriyor ama ben üyenin toplam kullanım süresine yayılarak vergilendirilmesinin mevzuata daha uygun olduğunu düşündüğüm için, salon sahibinin de elini rahatlacak şekilde vergiyi yaydım, böyle bir hakkınız var.
    Ayrıca kiranızın stopajı vs falan da var, vergi maliyetlerini göz önünde bulundurun.

Mal sahibine 20 bin tl para yatırırsınız hesabına, 5 Bin tl de devlete onun adına stopaj ödemeniz gerekir.

Selamlar...

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

diez, Tevfik Erzon, Juiceles ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş