Beyin hücresi ölümü?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Berkthagar tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Selamla.Aklıma takılan bir konu vardı.Kafaya alınan ufak bir darbede bile(parmakla vurmak) bir çok beyin hücresinin öldüğünü duymuştum.Acaba bu bilgi doğru mu yoksa kulaktan dolma bir hurafe mi?
    Bilgisi olanların cevabını rica ediyorum.

2. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Alkol alanların her içişte 60.000 nöron kaybettiklerini okudum bende, zamanla unutkanlığa sebebiyet veriyor bu yüzden.Ama parmakla vurma işi pek inandırıcı gelmiyor sonuçta kafatası var:)

DeL PotRo bunu beğendi.
  3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bende biryerde vurarak beyin hucresi olur ama olen hucreler beyin icin hicbir kayip ifade etmez diye okumustum yani olenler devede kulak kaliyor anlicagniz

DeL PotRo bunu beğendi.
  4. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu dediğinin mit olduğunu okudum bir iki dergide. kaynak göstermek isterdim ama onlarca dergi arasında aramak istemiyorum sanırım ironmanlerde okumuştum.

5. Rumi

Rumi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kulanılmayan beyin hücreleri ölenlerin gerçekleştiremediği görevi üstlenir ve eksiği kapatır. Bilim hala bu mucizeyi çözebilmiş değil. Damar tıkanıklığı nedeni ile beyinin büyük bölümü oksijenlikten ölmüş ve felç kalmış birisinin 6 ay sonra nasıl bu mükemmel olay karşısında neredeyse eski haline döndüğünü belgelselde izledim.

Sayfayı Paylaş