Besyo

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Furkan Tunç tarafından 28 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Furkan Tunç

Furkan Tunç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Haziranda üniversite sınavını başarıyla geçtikten sonra beni besyo parkuru bekliyor inşallah.Bu sporda 4 yıllık bir tecrübem bulunuyor Fitness antrenörü olmak bu spora hayatımı adamak ve özgün bir antrenörlük eğitimi vermek istiyorum. Üniversitelerin besyo parkuru hakkında kafamda büyük bir soru işareti var. Sorum şu olacak:
    2 Aşamalı Besyo parkuru olan üniversitelerin çoğunda fitness bölümü yazmıyor Futbol Voleybol Basketbol Atletizm vs. yazıyor.Bu üniversitelerden fitness antrenörü olamıyor muyuz? Yada bu spor Atletizm kategorisine falan mı giriyor ? Bu konuda bilgisi olan cevaplayabilir mi lütfen. Teşekkürler.Saygılar

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenörlük okumuyorum ancak asıl olarak o branslardan antrenörlük veriliyor. Onun dışında secmeli ders olarak fitness dersi seçilebiliyor. Yine de fitness alanında dışardan alınan antrenörlükle BESYO da alınan antrenörlük arasinda fark olacağını sanmıyorum.

Furkan Tunç bunu beğendi.
  3. Furkan Tunç

Furkan Tunç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz daha bilgilendim yorumun için teşekkürler.

4. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Okula girmek için de genel de çoğu üni ler brans sınavı yapar ve fitness bunların arasında yok. Birde fitness antrenörlüğünü dışarıdan da alabilirsin sadece fitness için SBF ye gitme

Furkan Tunç bunu beğendi.
  5. Furkan Tunç

Furkan Tunç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Okulda uzmanlığını,eğitimini almak istiyorum. Açıkçası başka bölüm düşünmedim sınava 4.5 ay kala da çalışma düzenimi değiştirsem herhalde bu yarışmaya 1 ay kala definasyona girmek gibi bişey olur

6. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Kazanabilecek misin peki herhangi bir başka branşın var mı ?

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Kazanması değil elbet bir şekilde hazırlanıp kazanılır da fitness antrenörlüğü için besyo yanlış bir seçim olur. Çoğu arkadaşımın yaşadığı gibi sende büyük ihtimal bunlar ne gereksiz dersler böyle deyip okulu salarsın :D gerek yok boşuna 4 yılını harcamaya, git antrenörlük belgesini dışardan al rahatına bak.

8. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Katılıyorum anatomi fizyoloji antrenman bilgisi vb dersler var ama senin branşına özgü olarak değil tüm sporlar için anlatılıyor eğer kendin çabalardan birşeyler kapabilirsin ama tercih senin..

9. tifo

tifo Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Fiyness hocası olmak inçin BESYO mu okunur orada böyle bir alanda eğitim dahi verilmiyor,zaten salon açanlar genelde alaylı yani 10-15 yıldır spor yapanlar belge alıp açıyor,BESYO okuyacaksan daha farklı alanlarda uzmanlaş ya da direk devlete atan puanlar çok düşük

10. Furkan Tunç

Furkan Tunç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kazanmak için uğraşıyorum şuan sınava ve parkurada çalışıyorum.Futbolda lisansım vardı belediyede oynamıştım. Hayırlısı olsun bakalım.
    Besyo okumuş Fitness Antrenörü kişiler tanıyorum tabii ki her spor dalında ki dersi orada vermek gerekiyormuş ama fitness dersi seçmeli olarak yine görülebiliyormuş farklı alan diye futbolda uzmanlık eğitimi alsamda açıkçası tek amacım bu spor da gelişmek,başarılı olabilmek...

Sayfayı Paylaş