Besyo mu işletme v.b yerler mi ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Yusuf~~ tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Sizce aşağıdakilerden hangisini tercih etmeliyim ?

1. Besyo

61,5%
  2. İşletme,maliye,kamu yönetimi v.b

38,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Yusuf~~

Yusuf~~ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar küçüklüğümden beri basketbol-yüzme-atletizm-futbol-bodybuilding bu sporların hepsini yaptim. Spor yapmak benim için hayatımın vazgeçilmezi oldu. Ama ders çalışmak hayatım için işkenceden başka bir şey olmadi. Öylece masanın başında oturup 3-4 saat boyunca durmadan test çözüp (tabi çözebilirsem) , yazı yazmak veya kitap okumak sanki bana işkence yapıyorlarmis gibi duyguya kapiliyorum. Ama spor yaparken kendimi fit hissediyorum , daha mutlu oluyorum , kendimi güçlü ve esnek hissediyorum. Bu sene benim için zor bir sene olacağı kesin. Çünkü ygs ve lys sınavının olduğu sene. Son 1 aydan beri çalışmaya başladım ama bu çalışma 300 puanin üzerinde almak için yeterli olacağını sanmıyorum. Bu yüzden çok kararsız kaldım. Besyoya mı gitsem yada işletme v.b yerlere mi gitsem diye. Çok kararsız bir yapıya sahibim. Nereye gitsem ne yapsam nasıl mutlu olsam nasıl sevdiğimi söylesem hangisi alsam daha iyi olur böylemi yapsam şöylemi yapsam v.s işte ben böyle biriyim o yüzden yine kararsızım. Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Herkese iyi forumlar ve cevaplar.

2. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sporla ilgili bir forumda insanların ilk önereceği muhtemelen besyo olacaktır ki benimkide öyle. Atletizm yüzme veyahut basketboldan herhangi birinden lisansın varsa işin çok daha kolay olacaktır. Spor Ülkemizde halen kilo verme aracı olarak görülsede şu aralar bazı çevrelerde entellektüel bir aktivite olduğu kabul edilmeye başlandı. İlk olarak kendine şunu sormalısın ben öğretmeyi seviyormuyum Spor hocası olmak rahat bir meslek olmakla birlikte zamanı geldiğinde birçok mesleğe göre daha yorucu olabilir. Eğer formasyonun iyiyse ve sporu gerçekten seviyorum diyorsan bana göre Besyo senin için mantıklı olacaktır.

Yusuf~~ bunu beğendi.
  3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Yusuf, ileriki hayatını düşünüp karar ver. İlerde ekmeğini kazanabileceğini, çocuklarının karnını doyurabileceğini, onlara rahat yaşayabilecekleri bir refah ortamı yaratibileceğini hesap et. Sonuçta bu forumdaki herkes spor yapmayı seviyor hatta çoğuda benim gibi bağımlısı ama bu yeterli mi? Kimse oturup 1-2 saat ders çalıştığında aşırı mutlu olmaz veya bunu seve seve yapmaz, bu çağın gerektirdiği yök ün bir türlü kaldırmayı beceremediği sistemin bir aracıdır ve ona göre davranmak gerekir. Bende Öss ye gireceği zaman oturup test çözerken hiçte mutlu değildim, zorunluluktan yaptım, ama sonuçlarına deydi. Şimdi istediğim bölümde istediğim mesleği yapacağım ve neredeyse hergünde sporumu yapıyorum. Hatta bisiklet sürmeyi çok seviyorum ve İstanbulun öbür ucundaki okuluma bisikletle gidip geliyorum. Yoksa sporcu olacağım diyip tüm o sınava hazırlana yükünün altından kalkmak çok kolay. Birde sana yaptığımdan bahsedeyim. Lise 3 te babama dedim, ben lise 4 te evde kalırsam evde ders çalışamam Öss yalan olur beni bir Öss için hazırlık yurduna verin diye. Evdekiler tabii karşı çıktı evde çalışırsın diye falan ama kendimi biliyorum 2-3 saat çalışıp spor salonuna gidip değerli vaktimi öldüreceğim. Neyse yurda girdim ve normal okul günü bile minimum günlük 8 saat etüt saatiyle 1 yılımı geçirdim. Yurttan özel izin aldım haftada 3 gün sporuma da gittim, ama bütün o zahmete ve eziyete değdi. Şimdi herşeyi hesaba kat ve ona göre karar ver.

Yusuf~~ bunu beğendi.
  4. Yusuf~~

Yusuf~~ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısınız. İyice düşünmem gerekiyor. Çünkü alacağım maaş,oturacağım ev,süreceğim araba bunları hepsi benim için önemli şeyler. Şu 1 ay içinde düşünüp karar vereceğim. Değerli yorumlarınız için sizlere teşekkür ederim.

İyi Günler ve İyi Forumlar.

5. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    şuan aynı durumdayız. aynı duygularlayız. umarım bulabiliriz bir yolunu.

Benim hedefim ya sinemacılık okumak ya da besyo ya girmek.. çook kararsızım.

6. Yusuf~~

Yusuf~~ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam bende uluslararası lojistik ve taşımacılık ile besyo arasında kaldım. Eğer besyo okursam kendi yaşadığım şehirde olacağım. Ama uluslarası lojistik olursa istanbul veya kibris büyük ihtimal. İyice düşünmem gerekiyor.

7. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    peki spor salonu açmak için besyo okuma şart mı?

8. xelanik

xelanik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı durumdayız.
    Lise son sınıfım ne yapacağımı şaşırdım 320 puan aldım ygsden oturup ders çalışıp biryere girmeyemi çalışayım. gerçi tmyim okul puanıyla gelecek puan en fazla 360 370 arası olur tmde o puanla nereye girebilirsinki

besyo kursuna gidiyordum bıraktım şuanda tekrardandüşünmeye başladım acaba besyo başlasammı diye ? off off gerçekten çok kararsızım

9. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    besyo okumayı ben de istiyordum fakat daha 1 ay önce falan 5.000 beden eğitimi öğretmeni ataması yapıldı.
    kim bilir kaç yıl sonra yapılır bir daha.
    o yüzden ben besyodan vazgeçtim.seneye daha düzgün çalışıp ygsden tercih yapıcam.

Sayfayı Paylaş