Besyo Halter Branşı Acil Yardım

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Mr.Shoulders tarafından 25 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben bu sene üniversite tercihinde bulunacağım ve üniversitede besyo okumayı planlıyorum ön eleme parkurlarını felan geçince bir branş seçip o branş üzerinden uygulamalı sınava gireceğim branşlara ve branş sınavlarına baktım en uygun halter görünüyor benim için bu hafta halter kursuna gidip başlasam haziran ayının ortasına kadar sınavda ortalama puan alacak kadar ağırlık kaldırırmıyım veya kaç kiloya kadar silkme ve koparma yapabilirm? baya araştırdım kaldırılan ağırlıgın alt sınırı felan gözükmüyor.

NOT:Spor Geçmişim Olarak Geçen Sene Spora 5x5 İle Başladım Ve 2 Ay Devam Ettim Ama Sonrasında Yaz Aylarını Köyde Geçirdiğim İçin Gidemedim Dönüncede Belimde Sakatlık Oldu Büzük Kemiğim Kırıldı Ve Malesef 5-6 Ay Antrenman Yapamadım Kısacası 0 Dan Başlıyacağım.

2. Taibisi

Taibisi Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Okul ile alakalı bir fikrim yok ancak halter branşı hakkında son 1 sene klasik spor salonunda antreman yaptım amatör bir şekilde ,bununla birlikte gerçekten çok ama çok fazla araştırdım tekniğini,amatör ve profesyonel sporculari hala takip ediyorum.Oncelikle halterin de özü ağırlık kaldırmak diğer kuvvet antreman hareketleri gibi (bench,deadlift,squat,press) ancak halter hareketi çok komplike bir hareket hareketin anatomisi spor salonun da yapılan 1 haftalık antreman da yapılan hareketlerin tek bir hareketle birleşmesi (silkme ve koparma) vücuda inanılmaz bir patlayicilik ve kuvvet kazandırıyor.

Gelelim antrenmanın içeriğine halter inanılmaz bir teknik ister dışarıdan bakan ağırlığı yerden alıp kaldırdığını zanneder halbuki çok daha otesidir.
    Ekipman çok büyük farklılık gösterir halter de...halter platformu ,zarar görmeyecek ağırlık plakları ve halter bari da farklı olur (silindir kısmının kendi etrafında dönebilmesi gerekir.)
    Kesinlikle halter eğitmeni varsa tavsiye ederim onunla calismani halterde ne kadar kaldıracağını ise sadece deneyerek (yavaş yavaş ağırlıkları artirarak)ogrenebilursin. Teknik kısmına gelirsek o tamamen seninle ilgili ne kadar dikkatli ve emek vereceğinle alakali.

Mr.Shoulders bunu beğendi.
  3. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Teşekkür Ederim Yorumun İçin, Fikrim Değişmişti Zaten Rekreasyon Okuyacağım Bu Bölüme Branş Sınavı Olmadan Girebileceğim :)

Sayfayı Paylaş