Beslenme Sorunu Yardımlarınızı bekliyorum.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve osman55 tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. osman55

osman55 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar.. Kilo 85 - Boy 1.85 - 5 aydır body yapmaktayım.. Vücudumda daha önceden kilo verdiğim için, az bir sarkma var. Baya bir toparladım diyebilirim aslında ama sıkıntım beslenme, bir türlü düzene sokamadım. Karın kaslarına ağırlık veriyorum. Forumu araştırdım baya, lakin kilo vermeden almadan yararlı bir beslenme programı bulamadım. Bana önerebileceğiniz beslenme düzeni ne olabilir?? Tekrar belirtmek istiyorum karın kaslarına daha çok ağırlık veriyorum. Bunun için en ideal beslenme programı neler olabilir. Antreman öncesi BCAA kullanıyorum 3 adet ve antreman sonrası protein tozuyla beraber 3 adet. Şimdi biraz araştırarak yeni bir beslenme programı hazırladım kendime. Hatalı olduğum kısımları belirtirseniz yada uygun olacak, başka bir beslenme listesi önerebilirseniz sevinirim.

Şuan uygulamaya başlayacağım beslenme programı şöyle;

Sabah: 3 dilim kepek ekmeği, b.peynir ve kaşar peynir ağırlıklı yiyorum. 1 adet yumurta, zeytin, salatalık,domates 2-3 bardak siyah çay... (Kahvaltıyı protein, kalsiyum, karbonhrat ağırlıklı kısacası, doyana kadar yapıyorum)

ve kahvaltıdan 2-3 saat sonra spora başlıyorum.

Öğlen: 1 tabak pirinç lapası üzerine haşlama tavuk rendeleyerek, yoğurt ve salata

Akşam: Henüz bişi bulamadım Ama karın kasları için özellikle yağsız beslenmem gerekiyormuş benim araştırdığım kadarıyla.

Gece: 1 bardak yağsız light süt. Başka ne olabilir karar veremedim.

Teşekkürler şimdiden..

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş