beslenme programım

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve escalade tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. escalade

escalade Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar beslenme programım hakkındaki yorumlarını ve tavsiyelerinizi yazarsanız sevınırım...

sabah kalkar kalkmaz whey ve ıkı tablet amıno optımum 2222

öğün1:100gr yulaf-1 adet muz-250gr meyve suyu
    bu öğünden yarım saat sonra 5 yumurta(5beyaz-1sarı)yanında 50gr peynır belki 2 dilim esmer ekmek

öğün2:haşlanmış patates(2 adet buyuk)
    yarım saat sonra 160gr ton balığı yada 150 gr tavuk gögüs

öğün3:normal yemek tabağında göz kararı makarna yada pirin.
    45dk sonra whey proteın

öğün4:haşlanmış patates(2 buyuk)

öğün5:160gr ton baığı yada 150 gr tavuk

öğün6:yatmadan hemen önce bir çorba kasesi kadar lor ve ligh yogurt karısımı

gece saat 4.30 dada whey ve 2 amıno tablet

antrenmanları öğün 2 ile 3 arasında yapıyorum genelde ve antrenman yaptıgım gunler ogun 3dekı wheyı antrenmandan sonra ıcıyorum tabı antrenmandan sonra insulın ıcın bal pekmez fılan onları yazmadım saygılar...:p

2. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hacker/Öğrenci/Spor/Parapsikoloji
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    Süper beslenme programın var.Zamanlamalarıda iyi whey proteini,idmanlardan sonrada al daha çok işe yarar.

3. escalade

escalade Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ewet onu yazmayı unutmusum antrenmandan hemen sonra da bı whey alıyorum 3 amıno tabletle beraber ama sankı yedıklerım az gıbı gelıyo

4. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    İyi ya,bende senin öğün sayınla aynı şekilde geliştimdi fakat,takviye kullanmadım

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    amacınız irileşmek hacim yapmak mı yoksa yağ yakmak mı?

Beslenme tablonuzu hesapladınız mı kaç gram karb protein ve yağ var. Ayrıca kaç kilosunuz bunu belirtebilirseniz fikrimi belirtmek isterim.

6. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    amino ve protein kullanımların bana cok enteresan geldi ..n eye göre böyle bisey yapıyosun anlamadım ama bildiğin bisey varsa bende öğrenmis olurum

gece 4.30 da kalkıp amino ve whey almak nedir mesela ?
    yediğin yemekler gayet uygun ve makul durmakla beraber

kendi protein ve amino kullanımımdan örnek verecek olursam

sabah kalkınca 1 ölcek whey

antremandan 45 dk kadar önce 4 tablet amino (hardline 3000)
    20 dk kadar sonra yani antremana yaklasık yarım saat kala 2 ölcek whey

antreman biter bitmez 4 amino daha
    antremandan yarım saat sonra 1 ölcek whey

bana gayet makul geliyo
    sen ne düsünürsün bilemem
    onun dısında ddiğim gibi beslenmen sağlıklı ve dengeli gözüküyo

7. escalade

escalade Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    oncelıkle yazılanlar ıcın tesekkur edrım

boyum 185 kılo 86 bıraz hacım kazanıp 92 93 kılolara cıkmak ıstıyorum normalde whey ve amınoyu gece degıl yatmadan once ıcerdım fakat yatmadan yemıs oldugum yogurt ve lor karısımındakı caseınle ıctıgım whey amıno karısınca vucudumun bunun hepsını sındıremeycegını ve yağa dönüştürcegını dusunerek gece alıorum yanı aksamları 1de yatıp sabah 9 da kalkıorum buna gore basıtce ıkıye boldum ve 4.30 5 gıbı vucudumun o caseını sındırıp tekrardan acıkmıs olacagını farkettım yada bole dusunuyorum dıyelım.haa bunu son 1 haftadır yapıyorum ve fayda olarak sunu gördüm dıyelımkı bugun antrenman yaptım ve yorgunum ertesı gun kalktıgımda kas agrılarım olurdu ama bu gece proteinini(ben öle diorum;)almaya başladıktan sonra ağrılarım azaldı ve ayrıca o uyandıgımdaki inanılmaz aclık hisside ortadan kalktı

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Yumurta sarılarını atma ve onları tuket. Peynir yiyeceksen tam yağlı yemeye dikkat et. Sabah muz için iyi bir zamanlama değil.

Peynir Zeytin Portakal suyu + Yulaf +şekersiz Fıstık ezmesi 5 tam yumurta şampiyonların kahvaltısına iyi bir örnektir.

Ekmeğe gerek yok. Yulaf senın icin gayet iyi bir besin kaynağı. Hemde kan şekerini 5-6 saat yükseltmez. Eğer kahvaltıda şekerli ürünleri çok tüketmessen tabiki.

Ekmek kullanacaksan uzerine biraz tereyağı sürmeni tavsiye ederim. Tereyağı senin gelişimin için butun herşeyi barındırır. Ülkemizdeki esmer ekmeklere güvenme kesinlikle. Bir çoğu hileli.

Tekli doymamış yağ üretimini arttir ve doymuş yağlardan mutlaka faydalan.

Gunluk beslenmenin yüzde30u yağlardan gelsin.

Konserve tüketmemeye çalış, vücudunda su tutar.

Süt ve yogurt tüketimin çok zayıf.

Muz gibi yüksek kalorili ve şeker içeriği yüksek besinlere fazla sokulmanı önermem.

Mineral ihtiyaçların için ve kan şekerinin gereksiz yere yükselmesini engellemek için çoban salata ve çiğ sebzeleri yemelisin özellikle brokoliyi soğanı sarmısağı beslenmene ekle.

Bakliyat tüketimini arttir.

Abur cuburdan uzak dur.

9. ofi

ofi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dietin cok uygun hatta geceleyın neden kalkıp whey ıctıgını anlamasamda classıc bı dıetın var.
    Bu diet cogu kişininde bildiği gibi en bilinen defination dieti .
    İşte yapmış oldugun yanlıs burda bence.Antreman programını bilemediğim için dietin mass için uygun deil.
    coyote definatıondan bulka geçiş için ip ucları vermıs .Ama bence bıraz daha arastır.
    DİP NOT:Bence geceleyin caseninine güvenmiosan ki optimum veya dymetize ise rahat ol.Release time mı artırma yolları var uykunuzu bölmeyin derim.

10. escalade

escalade Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman programım

1.gn:gögüs-biceps
    2.gn:gögüs-triceps
    3.gn:bacak-sırt
    4.gn:serbest çalışma die adlandırdıgım hafıf kılolarla toplu bı calısma

antrenman gunlerı arasında bır gun dınlenme yapıyorum ve her bölgeye 4 hareket yapıyorum.4x8 yapıyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:26 ----------

antrenman programım

1.gün:gögus-biceps
    2.gün:triceps-omuz
    3.gün:sırt-bacak

her bölgeyi haftada bir defa calısıyorum
    antrenman gunlerı arasında bır gun dınlenıyorum
    her bölge ıcın 4 hareket uyguluyorum
    4x8 calısıyorum

Coyote bunu beğendi.
  11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Antreman sürelerini kısalt 30-40 dakika

Yürüyüşü arttir mümkünse uzun soluklu olsun. 10 km gibi. Bu senın gun icindeki ruh sağlıgınıda geliştiricek ve kolay definasyon yapacaksın. Salonda yürüyüş similasyonu yapma dışarda gerçek bir yürüyüş yap ve beynini rahatlat.

Haftada 3 gun salona git 2 günde 10km kadar yürü sosyal aktivitelerin içinde kendıne zaman ver ve ruh sağlınada kasların kadar önem ver.

Sabırlı ol gerisi gelicektir.

12. escalade

escalade Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım ben kendımı bıraz yanlıs anlattım ben defınatıonve degıl bulk olmak ıstıyorum yanı kılomun ve kas kutlemın yetersız oldugunu dusunuyorum bu yuzden 86 kılodan 93 94 lere cıkmak ıstıyorum

13. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    Serbest çalışmayı daha ağır kilolarla yaparsan daha iyi sonuç elde edersin

14. escalade

escalade Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    wala bu ra omuz agrım war kolumu kaldıamıorum bazen omza fazla uklenmeyıp dınlendırmem gerekıo

15. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    dönemi ne olursa olsun
    yumurtanın sarısını tüketmek bana vicdan azabı geliyo
    kolestrol vs. sakat olarak işlemis bi kere kafamıza bide sarıyla tüketince havada souk değilse sivilceler baslıyo karaciğer kusmaya
    sarısıyla yumurta yağlanma vs etkileir olur mu olmaz mı sizce?

16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bulkta en büyük hata şeker kullanmaktır. Bulk dönemlerinde yağı arttıracaksınız. Ve 8. tekrarları zorla çıkaracaksınız. İdman surelerini kısacaksınız.

Karbohidratı komplex alıp yağı arttırın.

şekeri kısın yada hiç kullanmayın

proteinide arttirin ve çalışın.

iyi bir uyku uyuyun en az 8 saat.

ani insulin salınımı yapan yiyeceklerden uzak durun. Çok daha kaliteli bir bulk dönem geçireceksiniz.

Tuz kullanmayıda abartmayın. Ama gunde 5 gram kadar alın. gunde 3 litre kadar su tüketin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:34 ----------

Yumurta sarısı sivilce yapmaz, yumurta sarısı karaciğeri korur ve karaciğerin kolesterol üretmesini durdurur yada yavaşlatır.. Sivilceyi yapan alınan aşırı karbohidrattır. Özellikle basit şekerlerden zengin beslenirseniz sivilce bastıgını görürsünüz. Ayrıca kaşıntı.

Hücre içi Kolesterol üretimi için dışardan mutlaka kolesterol almamızda şarttır. Vücudun testosteron yapımını arttırması için kolesterole ihtiyacımız var. Doğal olarak kolesterol içeren gidalar kas yapımını maksimal oranda arttırır.

Kötü kolesterolü arttirdiğida yalandır dolandır. Sporcu beslenmesinde böyle mükemmel bir ürüne nasıl yer veriLmez anlamıyorum.

Kötü kolesterolü arttiran şeker ve sigara rafine yağlar margarindir. Kolesterolün damarları tıkama üzerine etkisi yüzde3 tür. Yüzde97 oranda rafine gıdalar vücudumuza hasar verir kolesterol de hasarları onarmaya çalışır. Kısacası basit şeker ve sigara alkol damarların tıkanmasında çok büyük etkiye sahip.

Böyle kaliteli hayvansal yağlar bizim için doğal steroidlerdir.

Yumurta sarısının tek kötü yanı vücutta su tutmasıdır. içerisindeki sodyumdan dolayı.

Yağların vücut geliştirme dünyasında neden bu kadar kötülendiğini anlamıyorum bende. Bizi en çok mahveden basit şekerken yağlardan korkmakta neden?

besinler içerisinde bulunan yağlar vücut yağından farklıdır işte. Yani vücutta depolanmazlar. Taki siz çok yüksek derecede besleniyorsanız harcanmayan her kalori depolanır.

Kolesterolde vücudumuzda yapılır. Eğer şekerli ürünler tüketiyorsanız vücudunuzdaki kolesterol oranı yükselir.

Ayrıca yumurta sarısı ve diğer hayvansal yağlar bizi şeker hastalığından korur.

Beynin doyma merkezini uyararak leptin seviyesini arttirir. Kuruyemişleride beslenmemize mutlaka eklememiz lazım.

Şekerden kaçınmak gerekiyor. Bunu asla unutmayın.

Hücre içi kolesterol(Steroid) dusundugunden çok daha fazla önemlidir. Ayrıca isterseniz sizi bu konuda bilgilendiricek bir kaynak önerebilirim.

Son düzenleme: 1 Ekim 2010
  17. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Coyote ben body günlerinde 200-250 gr kompleks karbo 30-40 gr yağ off günlerde 50 gr kompleks karbo 100-150 gr yağ almayı düşünüyorum olumlu yönde etkilermi sence?

18. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Of günlerde komplex karbohidratı düşürme.

Basit şeker tüketme.

yeter zaten gerisi. eğer beyninde sızlama gibi bir his varsa şayet su tüketimini arttir geçmesse aldıgın karbohidratı biraz daha arttir.

OkuyomBenYaa bunu beğendi.
  19. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 30 kilo verdim 9 ayda. Sadece göbekte biraz kaldı ama deri fazlalığı olduğu için hala yağlı gözüküyorum.

Ağır idmanlarada 1-2 ay önce başladım. Açıkcası gene yağlanmaktan korkuyorum o yüzden karboyu falan çok almak istemiyorum body günleri 2500 kalori off günlerde 2000 kalori alıyorum ama kaslarımı tam zorlayamıyorum desem yeridir gücüm kalmıyor doğru dürüst ilk hareketler dışında.

Çok soru soruyorum sana ama bilgilisin bulmuşken merakım gitsin 3000 civarı kalori alsam body günlerinde off günlerdede 2000,2500 alsam çok sıkı antreman yapsam off günlerde kardio + interval kardio yapsam sence yağlanırmıyım ?

172 cm 75 kiloyum. Yaş 19 . Dersaneye gidiyorum günde spor hariç bi 10 km rahat yürüyorum.

Basit şeker zaten antreman önceside sonrasıda tüketmiyorum artık 0 basit şeker.

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Karbohidrat kaslarımız ve beynimiz için elbette gerekli birşey ancak düsük karbohidratla beslenmek kas yıkımına sebeb olmaz, bizler ronnie coleman yada jay cutler değiliz yani senede en fazla doğal yoldan inşa edeceğimiz kas miktarı 6 kilogramı geçmez ve bir çoğumuzda yetersiz beslenme, yanlış idman stratejileri ve yeterli uyku uyumama sebebiyle 5-6 kilogram kuru kas kütlesi alamıyoruz üstelik hayvansal yağlarıda beslenmemizden çıkardıgımızda vücudumuzun steroid,D vitamini, kolesterol ( vücutta bulunan yağda çözülen hormonlar ve hücre içi kolesterol) üretimini azaltiyoruz. doğal olarak vücudumuzda azalan doğal üretilen steroidler sebebiyle kas üretimi yavaş oluyor.

bunun yerine aldığımız aşırı karbohidrat vücudumuzda su tutumunu arttiriyor ve basit şekerlerle daha fazla yağlanıyoruz.

Rafine yağlar, hidrojene nebati yağlar margarinler, ve basit şekerler basit karbohidratlar insulin direncini arttiriyor.

sızma zeytin yağı fındık yağı ve doğal yemişler tereyağı yumurta sarısı bunlar hücrelerimizin insuline duyarlılığınıda arttiriyor.

Ayrıca yukarıda bahsettiğimde Oluşan bu büyüme kuru kas kütlesi alma değildir bunun altını süratle çizelim. Bir çok spor salonunu gezdiğinde yağlı ve vücutları su tutmuş adamlar görürsün bunu dikkatle incele.

Bizlerin bu hataları yapmadan gelişmemiz gerekiyor.

Senın bahsettiğin yağlı görüntü emin ol bir çok sporcu da mevcut. Bunların hepsini aşmanın yolu basit.

İdman şiddeti ve yoğunluğunu arttir, kas kaybederim saçmalığına asla kulak asma. Genellikle kas kaybı diye zannedilen şey kasın uzerinde bulunan suyun ve yağın atılmasıdır böylece kas lifleri define hale gelir.

Karbohidrata kafanı çok takma, yulaf bulgur tam buğday ekmeği tam çavdarlı ekmek mercimek gibi kaynaklara yönel

Bakliyatlara önem ver. Bunlar senın karbohidrat kaynakların olsun.

Yumurtaları sarısıyla tüket ve tavuğu tereyağında kızart. Ayrıca sabahları zeytinyağlı zeytin tüketimi yap.

beyaz pirince ben guvenmiyorum cunku açlık hissi bırakıyor. Kepekli pirince yönel.

Haftada 1-2 defa Kuru kakao oranı yüzde80 uzerinde ve şeker oranı düşük çikolata tüket.

Sarmısak tüketimini arttir bu çok önemli.

Uyku duzenıne dikkat et emin ol miğdendeki yağdanda kurtulucaksın.

Genellikle insanlar kilo almak için yağlanma yolunu tercih ettiklerini görürsün, gerçektende böyle birşey söz konusu değildir.

Her istediğini yiyip üzerine birde kas alamassın bunu aklından kesinlikle çıkar.

Ancak idman stratejini yogunluk şiddet ve direnç uzerine kurman lazım. Bu sana hızla kas inşa etmeni sağlar.

haftada 4 idmandan fazla yapma ama bacak idmanlarını haftada 2 defa yapabilirsin.

Son düzenleme: 3 Ekim 2010
    OkuyomBenYaa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş