Beslenme programı ve protein tozu ile ilgili yardımm

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve batmanksk tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. batmanksk

batmanksk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arakdaşlar ben bi beslenme programı buldum bu siteden ve günde 3 öğün yemek yeniliyor ben sabah 8'de kahvaltı yapıyorum ve bi kaç saat sonra power 90 adlı programı yapıyorum(tony hortonun) ve spordan sonra yemek yiyorum ve birde akşam yemeği neyse arkadaşlar
    beslenme programı
    BESLENME:Sabah: 2 tam yumurta yada daha fazla(omlet şeklinde yapabilirim), domates, biber, zeytin, ceviz.(tam tahıllı ekmek yiyebilirim)

Öğlen: mercimek veya domates çorbası(tarhana çorbasıda olabiilir)
    Ardından baklagil yada et yemeği. (kurufasülye, nohut, bütün tavuk yada kırmızı et)
    Yanında salata (şahsi tercihim marul salatasıdır, içindekiler: marul, karalahana, yeşil soğan, dereotu, maydanoz, zeytin yağı ve limonu, ton balığı)
    (çorba içmeyip tavuklu bulgur pilavı ya da etli bulgur pilavı yeyebilirim)

Akşam: Sebze yemeği. (her türlü mevsim sebzesi, kabak, ıspanak, kapuska vb.)
    Yanında bir miktar et ve salata.

Amaç:YAĞ YAKIP KAS KAZANMAK ve arkadaşlar protein tozunu yaşım erken olduğu için kullanamıyorum antreman sonrası 30 dakika içinde sizce ne tketebilirim protein tozu yerine? birde kırmızı et olarak hangi tür eti yiyeyim sizce yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...bench_Oduhduhhyper_hyper_

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:06 ----------

yardım edicek yok mu arkadaşlar?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:47 ----------

ara öğünlerde ise fındık yiyicem 6 tane falan bu bazen cevizde olabilir kas kaybını önlemek için

Son düzenleme: 14 Eylül 2012
  2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Anreman sonrası 30-60 dakikalık zaman içinde karbonhidrat ve protein ağırlıklı bir beslenme yapmalısın.Kompleks karbonhirata örnek olarak pirinç,makarna,bulgur.Kırmızı ete gelince genel olarak kırmızı etin 100 gr mında 19-20 gr kaliteli protein bulunur..Kırmızı etin haftada en az 2 defa tüketilmesi gerektiğini düşünüyorum.Fakat abartılmaması gerekir.Kırmızı etinde yağsız bölgeleri tercih edilmelidir.Bu anlamda dana eti (özellikle bacak kısmı) tercih edilebilir.Ancak bu bir kural değildir.Başarılar.

3. batmanksk

batmanksk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler peki beslenme programımda bir değişiklik yapıyım mı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:56 ----------

ve birde ara öğünlerimde fındık yemem doğrumu?

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    Daha önce benzer bir konu açılmıştır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş