Beslenme Programı hatalarım neler?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 21 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşlar size günlük normal beslenme programımı yazıcam hergün zaten benzer şeyler yiyorum parantez içinde olan kısımlar başka gün onun yerine yenilebilen birşeyin ismi olucak.Hatalarım hakkında ve beslenme programım hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.Eleştriden kaçınmamak gerek.

Sabah: İlk 2 bardak su , 2 tane haşlanmış tam yumurta , 30-50 gr arası lor peyniri , 1 kase süt ve yulaf ezmesi karışımı miktarını belirtemiyicem (500 gr yulaf ezemesi 7 günde bitiyor [​IMG]) kahvaltı bitiminde 1 bardak su.
    Ara Öğün:Elma ve havuç 1 adet
    Öğlen Yemeği:İlk 2 bardak su , büyük bir tabak lor peynirli salata ve üstüne limon suyu sıkılmış.(Salatamızın içinde kırmızı lahana , roka , marul bu üçlü bulunmaktadır bu üçlünün yanı sıra yeşil acı biber 2 tane dilimleyip içine koyuyorum her salatamda) öğle yemeği bitiminde 1 bardak su.
    Ara Öğün:Elma ve havuç 1 adet
    Akşam Yemeği:İlk 2 bardak su , lahana salatası yanında normal salata yukarda saydığım 3 lüden oluşan , haşlanmış tavuk ve patates (ana yemek) ve bir kase yoğurt , akşam yemeği bitiminde 1 bardak su.
    (haşlanmış patates ve tavuk yerine başka yemeklerde yiyebiliyorum pilav , bulgur pilavı , kurufasulye , makarna , ıspanak , nohut vbz her yemeği yemeğimden genellik bu parantez içinde saydığım kesimden çıkar bilassa bulgur pilavı haftada 2 gün yemeye dikkat ediyorum çok severim)Ama her zaman akşam yemeğinde ana yemek 1 tabağı geçmiyor ve yanında yazdığım gibi salatalarım o kadar.
    Akşam saat 8-9 gibi:Yeşilçay veya Sıkılmış Portakal suyu , Limon suyu büyük bi bardak.
    Yatmadan : 1 Bardak Süt
    Akşam yemeği yeme saatim en geç 7 oluyor o saatten sonra katı tüketmiyorum.Ve her akşam yemeğinde 2 kaşık keten toğumu koyuyorum yemeğin üstüne yanı sıra kara biber , pul biber.

Şuan 78 kiloyum 8 kiloyu vermeyi planlıyorum boyum 1.83 yağ yakma için antreman yapıyorum tabi ama onun hakkında bilgi vermiyceğim beslenme programım hakkında yorumlarınızı bekliyorum.Kilo vermeye yönelik yaptım hatalarım neler ?Bu beslenme benim her gün halsiz olmamı sağlar mı sizce ?Amacım kilo vermek kilo vermek için uygun mu? sizce

2. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    lor peynirinden korkma, 30-50gram filan değil 100-200 ye

öğlen yemeğin çok zayıf , yanına ızgara tavuk ve 2 dilim kepek ekmeği eklemelisin

akşam yemeğin protein ve sebze yönünden zengin ama karbonhidrat yönünden fakir olursa daha iyi olabilir. patates gibi prinç gibi hızlı karbonhidratları sabah ve öğlen tüketmek daha mantıklı sanki ?

akşam yemeğinden sonra içecek olarak yeşil çay ve limon suyuna alternatif olarak çılgın şeker içeren portakal suyunu koyman gerçekten absürt komik olmuş :D portakalın kendisini yersen posası sayesinde hem bağırsaklarında çalışır

baharat tüketimin doğru, metabolizmayı hızlandırma etkisi varmış, termojenik yağ yakımını sağlayabiliyormuş,

ayrıca elma tüketiyorsan dilimleyip üzerine tarçın serpmeni tavsiye ederim. tarçın hızlı şeker içeren gıdaların insilünü hızlı bir şekilde çıkarmasını engelliyormuş ayrıca şeker isteğinide azaltırmış

başarılar dilerim :)

TürkYurdu bunu beğendi.
  3. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    declorx'un söylediklerine katılmakla beraber;
    Ara öğünlerde yediğin havucu çıkarmanı öneririm.
    Bir kök bitkisi olan havuç, yüksek miktarda şeker içerir.
    Ara öğünlerde havuç yemeniz; kan şekerinizin yükselmesine neden olacak ve bir sonraki öğüne kadarki açlık duygunuzu körükleyecektir.
    Elma havuç kombinasyonu yerine elma-yoğurt ya da elma-muz ikilisi daha faydalı olacaktır göreceksiniz. ;)
    Ya da sabah ile öğlen arasına koyduğunuz ara öğün badem-fındık ve sade kahve de olabilir.
    Gün içerisinde size nasıl bir enerji verdiğini farkederceksiniz. :)
    Saygılar.

declorx bunu beğendi.
  4. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Düzeltme; ara öğün için önerdiğim kombinasyonlardan biri elma-yoğurt diğeri ise muz-yoğurt.
    Elma-muz yazmışım kusura bakmayın.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş