Beslenme Günlüğüm

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Calum von tarafından 12 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Calum von

Calum von Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle herkese merhabalar. Yaşım 19 kilom 78 ve boyum 1.82. Yaklaşık 1 aydır vücut geliştirme yapıyorum fakat dengesiz beslenme uyku ve bilgi eksikliği yüzünden sadece yağ yakmaya odaklanmıştım. Yağ yakma döneminde 72 kiloya kadar düşmüştüm fakat şimdi spor salonu değişikliği ve kilo alma dönemi nedeni ile kaslanmak istiyorum. Önceden spor salonu evime yaklaşık olarak 50 dk mesafedeyi şu an ise 15 dk yürüme ile gidebiliyorum. Antremanlarım haftada 3 gün ve 2 bölge ve karın çalışıyorum. Pazartesi "Göğüs-Biceps" .arşamba "Omuz-Sırt" ve cumartesi "Bacak-Triceps" çalışıyorum. Yaklaşık olarak 1 hafta önce ölçüm yaptırdım ve 2.3 kilo kas alıp 0.7 yağ yakmışım yeni spor salonuna yazıldığım süre içerisinde. Şu an kilom 78 ve yağ oranım 10.2 ama bana çok yğlı bir göbeğim varmış gibi geliyor. Kısaca bilgilerimi özetledim şimdi beslenme günlüğümü yazıyorum ama bunu 2 güne ayırıcam spor yaptığım günler ve yapmadığım günler olarak. Öncelikle spor yaptığım günleri yazıyorum:
    SPOR YAPTIĞIM GÜNLER
    7:00 Kalkış-
    hemen ardından 2 bardak su
    7.30 Kahvaltı- 4 yumurta tavada az yağlı sarısı ile birlikte bir dilim ekmek domates salatalık sade türk kahvesi ve ev yapımı fıstık ezmesi+bal karışımı kahvaltının ardından 400 ml süt ile hazırlanmış Weider premium whey 1 ölçek
    9.30 Spor- bitiminde 400 ml su ile Weider premium whey 1 ölçek
    10.45 Yemek- 250 gr bulgur ve 200 gr tavuk göğüsü yanında katabolizmayı önlemek için ev yapımı az şekerli vişne suyu
    12.00 Ara öğün- 1 paket eti light form. Etinin en tatsız tuzsuz olanı adını unuttum şu an için.
    5.30 Yemek- 250 gr bulgur ve yağı süzülmüş 100 gr ton balığı
    7.30 Ana Yemek- Genelde sebze oluyor(fasülye pırasa vs.) yanında 200 gr kadar makarna
    9.30 son yemek- Genellikle 300 ml süt içiyorum veya kendi yapımım olan fıstık ezmes,+bal karışımını 1 dilime sürüp yanında süt ile tüketiyorum.
    10.30 Yatış- 2 bardak su içip yatıyorum.

SPOR YAPMADIĞIM GÜNLER:
    8:00Kalkış-
    4 yumurta az yağ ile tavada sarısı ile birlikte domates salatalık süt
    10.30Yemek- 250 gr bulgur ve 400 ml süt ile Weider premium whey 1 ölçek
    12.30Ara öğün- 1 paket eti light form
    5.30Yemek- 250 gr bulgur ve 100 gr yağı süzülmüş ton balığı
    7.30Ana yemek- Genellikle sebze yanında makarna vs gibi karbonhidrat.
    9.30Son yemek- Süt + ev yapımı fıstık ezmesi+bal karışımı
    10.30Yatış- 2 bardak su içip yatma

Gördüğünüz gibi 2 beslenme arasında sabah 1 shake fazla alma ve 250 gr fazla tavuk göğüsü yemek var. Her türlü eleştiri ve yardıma açığım belirtirseniz sevinirim. Eksik gördüğünüz,daha iyi olabilir dediğiniz veya merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz çünkü hep beraber bir şeyleri başarmaya çalışacağız. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim

Son düzenleme: 12 Ekim 2014
  2. Calum von

Calum von Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Görüşlerinizi belirtebilir misiniz beyler

3. Calum von

Calum von Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    yardım

4. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    merhabalar. bence son yemek olarak yazdığın öğünleri eti light form ile değiştirmeni öneririm. yatmadan 2 3 saat önce karb kesmen daha iyi olacaktır. bulgur pişmiş değer sanırım?
    protein tozu için erken ve bu beslenme ile gereksiz olduğunu düşünüyorum. illa kullanmaya devam etmek istiyorsan sadece antrenman sonu kullanmani tavsiye ederim. yok ben sabahta kullanicam diyorsan kahvaltidan 30dk önce al ama dediğim gibi gereksiz. beslenmenin makrolari nasil? yani toplam karb protein yag miktari?

5. Calum von

Calum von Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumun için teşekkür ederim. Eti form yediğim vakit okulda olduğum için yiyorum yani okulda yemek vaktine yetişemediğim için böyle yapmak zorunda kaldım. Makro olarak proteinleri hesaplayabildim :| spor günleri 160 spor olmayan günler 120 gr protein

Sayfayı Paylaş