Beslenme diyet tavsiyesi

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve BöcekBaşı tarafından 7 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BöcekBaşı

BöcekBaşı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar daha önce farklı üyeliğim vardı eskide kaldığı için bulamadım. Şimdi soruma gelecek olursam boyum 1.76 ve kilom şuanda 84 hedefim 75 kiloya düşmek bunun için bulunduğum yerde dışarıda koşabiliyorum ve mekik çekiyorum. Ayrıca l carnitine ve cla takviyesi yapıyorum. Göbek ve yanlar simit şeklinde buralardan kurtulmayı hedefliyorum. Sizlere sorum bana beslenme konusunda yardımcı olabilir misiniz öğünlerde neler yemeliyim nelerden uzak durmalıyım. Bana kalırsa bir şey yememeye çalışıyorum ama bu yanlışında farkındayım bu nedenle buradan fikir alayım dedim.

2. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba dostum öncelikle az yemeyi hatta yememeyi kesmelisin çünkü yemediğinde metabolizma yavaşlıyor vücut ani kayıp yaşadığı için bir nevi kıtlık moduna geçerek su tutuyor kas kaybediyorsun kısacası olumsuz etkiliyor.Günlük kalorini hesaplayıp bunun 500 kalori altına düşmeni öneririm ancak protein eksik bırakırsan kesinlikle kas kaybedeceksin.Söylediklerimi dikkate almanı öneririm.
    İyi antrenmanlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

BöcekBaşı bunu beğendi.
  3. BöcekBaşı

BöcekBaşı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sayın hocam peki tavsiye edeceğiniz bir diyet menüsü var mıdır uygulayabileceğim? Yani öğün öğün veya şunları kombinleyip yiyebilirsin diyeceğin bir şey?

4. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben şahsi olarak şöyle yapıyorum hiç ince hesaplara girmeden bulktayım örneğin günde 4-5 tabak et pilav yiyorum 3 litre su içiyorum yeşillik yiyorum gibi.Hayatımda diyet yapmadım şöyle yapmalısın diyemem ancak kas kaybetmemen için protein mutlaka yemelisin bunu söyleyebilirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. live4work

live4work Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    L-Carnit falan bunlara hic gerek yok. Tatlidan uzak dur. Ben sadece ayda 1 kez yemeyi hedefledim. Haftada 3 kez kardio yeterli eger asiri kilolu degilsen. Bol su tuketmeyi unutma. Protein agirlikli gunde 4-5 ogunle beslenebilirsin. Sebzeleri de ihmal etme. Agirlik antremani da yapiyorsan karbonhidrati mutlaka sabah ve oglen gibi gunun daha erken saatlerinde almayi unutma. (Bulgur, esmer makarna gibi). Ara ogunlerde 1-2 meyve tuketebilirsin. Aksam 7'den sonra birsey yememeye calis. Kisa zamanda olmasa bile uzun zamanda mutlaka degisimi gorursun.

6. BöcekBaşı

BöcekBaşı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım arkadaşlar teşekkür ediyorum. Tatlıyı bıraktım yemiyorum. Şuan için he rgün en az yarım saat hafif tempoda dışarıda koşmaya çalışıyorum sonrasında 40-50 tane mekik çekiyorum. Cla ve lcarnitine daha önceden almıştım onları da spor salonuna başladığım zaman ağırlığa falan gireceğim zaman kullanmayı düşünüyorum.

7. diyetisyencomtr

diyetisyencomtr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O desteği almazsanız kilolarınız geri gelirmorbid obezitesiolan hastalarıma obezite ile ilişkili [/IMG]Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç.Dr.Güzin M. Sevinçer[/caption]
    AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASINDA PSİKOLOJİK DESTEK ŞART
    Ameliyat öncesi psikiyatrik değerlendirme ile sorunlu psikososyal faktörlerin ve psikiyatrik durumların tespit edilmesi ve bu problemli alanların tedavisi veya düzeltilmesi hastanın cerrahiden elde edeceği faydayı arttırmaktadır.

Problemli alan tespit edildiğinde yapılacak müdahaleler; farmakolojik girişimler,Diyetisyencom.tr)

[URL="http://www.diyetisyen.com.tr"/] Diyetisyen
    , [URL="http://www.asyapatent.com.tr"/] Patent Başvurusu [/URL]

Sayfayı Paylaş