besinden sonra içilen asitli içeceklerin yemeğe etkisi var mı ?

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve ByProTein tarafından 7 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ByProTein

ByProTein Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Merhabalar ben bazen asitli içecekler kullanıyorum, örnek 7 8 çiğ yumurta yiyorum peşine bir bardak asitli içecek içiyorum mide bulantısı geçmesi için, bunun ne gibi bir zararı olabilir acaba ?

2. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Asit besinin proteinini vb. Şeylerini yok edebilir ancak emin değilim bilgili arkadaşlar gelir şimdi.

3. ByProTein

ByProTein Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    bende okumustum ama tam emin olmak için böyle bir konu açtım, açıkca söylemek gerekirse ne zaman çiğ yumurta yutsam cikolata veya asitli içecekler içmezsem geçmiyor boğazımda hissediyorum tadını yumurtanın :)

4. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle çiğ yumurta içmen gereksiz ve sağlıksız bir şeydir.. çiğ içtiğin yumurta hiç bir faydasını göremedn içeriğindeki zar yüzünden bağırsaklarda atılmaktadır ve bu bağırsaklarda ve midede sağlık problemlerine sebep olmaktadır.. tavsiyem suda haşlayp tüketmen..ayrıca asitli içecekler gıdalardan alacağın proteinleri ve birçok mineralleri öldürmekten mideye zarar vermekten başka hiç bir faydası yoktur..

5. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Düzenli tüketirseniz proteinin sindirimini de etkiler,soyle ki;
    Asitli icecekler vucudun hassas olan asit-alkali dengesini bozar ,bu da sindirim ile ilgili sorunlara yol acar,bir vücut gelistirici için de sindirim sisteminin duzenli calismasi cok onemli,proteinlerin karbonhidratlarin sindiriminde aksakliklar meydana gelmesi aldigin besinlerin islevini yerine getirememesine neden olur.

Ancak arada sirada yapilan tuketimlerde bunun olacagini dusunmuyorum,vucut basit bir mekanizma degil,sistemin bozulmasi icin surekli ve duzenli bir sekilde kullanim etkili olur.

Uzun yillar bu isi yapmak istiyorsaniz uzak durmak akillica,maden suyu ve sıkılmis meyve sularini bunun yerine kullanabilirsiniz.

stefan35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş