benim listeme bakar mısınız?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve benekli tarafından 25 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kummy

kummy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    tekirdağ
    sanırım yanlış anladın veya ben anlatamadım sert çıkışlara lüzum yok istediğin bedene ulaştığın takdirde kilonun ne önemi varki istediğin kiloya geldin ama belin 80 cm buda kötü bence umarım diğer haftalardada bu sağlıklı beslenme düzenin süreğen bir hal alır kendimi veya bir başkasını hiç bi zaman kimseyle kıyaslamadım ben sadece iyi işler yapan insanları takdir ediyorum motivasyonunu hedeflediğin kiloya indikten sonrada kaybetmessin inş sanada iyi çalışmalar..

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın benekli, bence sizin bu konuda büyük bir yanlışınız var. Bir insan bir haftada 1 kilo yağı bünyesine katması cok zordur ve bir kilo aldıgınızı anlamanızın yolu, tartılmak değildir. Ayrıca eğer illaki sağlam bir diyet yapacağım diyorsanız, önce yağ şeker ve tuz dan kaçmak gerekiyor kesinlikle. D.Wolf önerisi ise Yüksek protein ve düşük karbohidrat tüketimidir. İnsulin hormonunun ve kan şekerinin dengede seyretmesi ve dolayısıyla enerjinin yağlardan sağlanması hedefleniyor. Ancak ketojenik oldugu icin genede dikkat edilmeli.

Kan şekeri dalgalanması, insulin direnci yağın yakılamamasındaki en büyük faktör. Kesinkes doktora görünün ve kilo vermek istediğinizi anlatın.

Ayrıca kış aylarında çok fazla bir hareketlilik beklememelisiniz bence. Kışın yağ yakmak oldukça zorlaşıyor ve bilakis yağlanmak kolaylaşıyor.

Genel anlamda canlıların kış aylarında yağlanması normaldir. Bakın butun canlılardan bahsediyorum sadece insan değil.

Sonuçta bedenınızde bulunan iç organların soguktan korunması gerekiyor.

Bende bunun sebebini merak ediyordum hep ama yazın yemek yiyemezken insan kışın ise tabaklar dolusu yemek yiyebiliyor.

Ayrıca bayanların erkeklere göre biraz yağlanmaya meyilli bir yapısı vardır.

Tahmın edeceğiniz gibi moral ve motivasyon yakalanması gerekiyor sayın benekli.

Siz genede bence işe yaramayan bir diyet yerine, doktor ve antrenör kontrolünde yag yakmayı deneyın.

saygılar.

benekli bunu beğendi.
  3. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermek istiyorum coyote fakat 1300 kalorilik bir diyete de başlamıştım fakat baktım ki birşeyler eksik ben diyetisyen desteği almaya karar verdim.gitmeyen kilolarım birden hareketlendi bir haftada 2.5 kilo verdim.tabi bunda bir saatlik yürüyüş ve forumdaki yeni başlayanlar bölümündeki flexor hocanın hazırladıklarını yapmamım büyük faydası oldu.
    detaylı açıklamaların için teşekkür ederim.bilgilenmek ve bunu hayata geçirmek istiyorum artık.

Coyote bunu beğendi.
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kız arkadaslarımdan birisinin boyle bir sıkıntısı var. Kendisi gayet sıkıntılı gunler geçiriyordu. Cok iyi biri oldugu icin bende üzülüyordum. Kendisini güclükle ikna ettim. Goruntu olarak su an icin kotu gozukuyor ama uzerine bir hantallık cokmuş durumdaydı. Bende bazı aksamlar artık onuda zorlayarak koşmaya veya yurumeye götürüyorum. Kendisi tam anlamıyla ilk gunlerindeki hantallıgından koptu. Gecen evde oturuyorum ve o gun spor yapmamayı dusunuyorken telefonuma bir mesaj geldi. Tahmın edin. Senı almaya geliyorum spor yapmaya gidicez diye :) Kısaca cok sevindim açıkası yorgunda olsam gittim antremana.

Antreman sonrası dinlenirken
    daha önce yaptıklarından ötürü pisman oldugunu vs anlattı. Evden cıkamayacak bir ruh halinden şimdi bir saate yakın yuruyor. İnsallah kısa bir zamanda daha fazla başarılı olacağını söyledi. Açıkçası cok sevındım ve mutlu oldum bir şeyi anladım o anda.

Kısacası ihtiyacımız olanın aslında iyi birmotivasyon ve dostluk oldugunuda dusunuyorum.
    Kuru kuruya antreman yapmak, bir çok insan için çok zor. Cunku insanların buyuk bir cogunluğu yanlızlık konusunda sıkıntılılar. İnsan doğası gereği yanlızlık karşısında sıkılabiliyor.

Kısacası kendimizi hayattan soyutlamamamız gerekiyor ve en önemlisi yanlız basınıza başarılı olamıyorsanız yanınıza iyi bir dost bulun.

Bu arada kesinlikle başarılı olunmaması için hiç bir neden yok. dilerim bu sefer başarıcaksınız.

benekli bunu beğendi.
  5. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    desteğin için ve bu yaşantını benimle ve site üyeleriyle paylaştığın için teşekkür ederim.benzer durumda bende vardı.gerçekten çok kötü bir pskiloji.öyle bir noktaya geliyorsun ki hayattan kendini soyutluyorsun.şimdi çok şükür yeni başlamış olsamda yürüyüşlerimi hava koşulları müsait olduğunca yapmaya çalışıyorum.kesinlikle havayı kendime bahane etmiyorum.önceden bunu çok yapardım.kaytarmak için türlü nedenler bulurdum.şimdi bunları düşünce insana komik geliyor..yağmurlu bir günse ev içinde odalar arası koşuyorum hafif hafif.
    bu sefer başaracağıma bende inanıyorum çünkü gerçekten istiyorum...

Coyote bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Tabiki başarılı olamamak için hiç bir neden yok. Yani mantıklı dusunundugumuz zaman onumuzde hiç bir engel yok. Engelleri biz koyuyoruz beynımıze.

Yagmurlu bir gunde bile antreman yapmak mumkundur. Tabiki teçhizatınız olmalı.

Yağmur ve su geçirmeyen eşortmanlardan edinebilirsiniz. Hafif yağmur altındaysa koşmak ve yürümek gibi birşey yok. Çok fazla rüzgar olmadığı sürece hiç bir sorun olmayacaktır.

Hatta karda koşmak bile buyuk bir heyecan veriyor insana.

Başarılarınızın devamını dilerim. Ne olursa olsun vazgeçmeyın.

benekli bunu beğendi.
  7. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    yazılarını okumak beni keyiflendiriyor.gerçekten daha çok istiyorum başarmayı aslında bizim birazda eksiğimiz destek.yani kendim kilolu insanlardan bahsediyorum tabii ki.

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın benekli, tabiki hayatın değişilmezlerinden en guzeli keyif ve heyecandır. Yani bu durumda canınızı sıktıgınız müddetçe, başarısız olma riski artabilir.

Buradanda anlasıldıgı gibi keyif verici aktivitelerde bulunmak yaşamı güzelleştirir.

Ne kadar stress ve üzüntü sıkıntı fazla ise o kadar yıkım gerçekleşiyor hayatta.

9. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    coyote kesinlikle katılmaktayım ama zaman zaman umutsuzluğa kapıldığımızda oluyor hani ama artık bu umutsuzlukları en aza indirmek niyetindeyim..

10. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bugun çok mutluyum.artık 72 yim ve 4 gr yağdan vermişim :)

11. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    uzun zaman olmuş kendi bölümüme yazmayalı ve ben bu süreç içinde 66 olmayı başardım:)

12. benekli

benekli Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba uzun bir aradan sonra.en son 66 kilo düşmeyi başarmıştım fakat yaşamış olduğum bir depresyon sonuncunda kendimi yemeye verdim ve şimdi 76 kilo oldum.bunu vermeye çalışacağım.neler önerirsiniz?

Sayfayı Paylaş