1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Ben...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Tengri Biz Menen tarafından 2 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Esenlikler...

Foruma Samsun'dan katılıyorum. 1978 doğumluyum. Samsun'da yaşıyorum.

Şimdiye dek çeşitli sporlarla ilgilendim. Bisiklet, dağcılık, kickboks, wing tsun, muay thai gibi sporlarla ilgilendim. Yaklaşık iki senedir dövüş sporlarına zaman ayıramıyorum. Daha doğrusu salona gitmek için işten güçten zaman bulamıyorum. Hal böyle olunca eşimle birlikte evimizin bir odasını spor salonu haline getirdik. Çeşitli boy ve hacimde ağırlıklar, yaylar, kondisyon bisikleti, yürüyüş bandı ve diğer bazı ıvır zıvırlarla kişiye özel bir spor salonumuz oldu. Zaten fazla pimpirikli ve biraz da asosyal bir herif olduğum için spor salonlarını oldum olası pek sevemedim.

Bu siteyi protein takviyesi ve antrenmanlarla ilgili olarak araştırma yaparken buldum ve bir süredir faydalanıyorum. Güzel bir site olmuş. Kendi adıma teşekkür ederim.

2015 Nisan başından berievde dambıl, yay ve çeşitli aletlerle çalışıyorum. Yaklaşık bir veya bir buçuk aydır da Nitro Teck protein takviyesi yapıyorum. Birkaç fotoğraf eklemek istedim.

bodykazm bunu beğendi.
  2. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Kütleniz iyi görünüyor fakat yakmanız gereken daha çok kilonuz olduğunu düşünüyorum çünkü vücuttaki yağ karın kaslarınızın gelişimini engelleyen unsurlardan biridir kollarınız göğüs kaslarınız da bir gelişim var az çok ama beslenme konusunda size http://gencvefit.com/haftalik-yemek-plani yandaki linki öneriyorum kardiyo çalışın ağırlık kaldırmaya devam edin bol bol mekik çekin karın kaslarınızı çalıştırın barfix bar yoksa spora ayırdığını odanız da mutlaka bulunsun kol ve sırt kaslarınız çok iyi gelir squat egzersizleri yapın şınav çekin mutlaka spora ara vermeyin vücut egersizlerinize başlamadan önce mutlaka kardiyo çalışın bir yarım saat başarılar ;) :cool: :D

3. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Teşekkür ederim. Biraz kilo sıkıntım var. Daha doğrusu hafiften yağlanma var. Verdiğiniz bağlantıyı inceleyeceğim ve tavsiyelerinizi değerlendireceğim.

bodykazm bunu beğendi.
  4. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Mutlaka tabi ki değerlendirin ;)

5. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Samsun merkez mi yoksa hangi ilçe?

6. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    İlkadım (merkez ilçe).

7. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
  8. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Çok uzun zaman geçmiş. En son 2015'in sonunda konuya yorum yazmışım.

Bu iki sene içinde, başta da belirtiğim gibi evde antrenman yapmaya çalıştım. Ama çoğu zaman yarım yamalak antrenmanlar oldu. Bazı zamanlar haftada 3-4 gün antrenman yaptım. Bazı zamanlar haftalarca antrenman yapmadım. 2-3 ay hiçbir şey yapmadığım bile oldu. Zaman bulamadım ve şu bu gibi gerekçeler...

Ama beslenmeme dikkat ettim. Oldum olası gırtlağım sağlamdır. Hamurlu şeyleri çok sevmem (ekmeği bile nadiren yerim). Etobur biriyimdir genel anlamda. Sebzelerle de aram iyidir. Deniz ürünlerine de hastayımdır, balığından börtü böceğine kadar ne bulursam mideye indiririm. Bazen antrenman yaptığım, bazen antrenman yapmadığım bu iki yıllık dönemde gıda takviyelerine de devam ettim. Protein, BCAA ve antrenman yaptığım zamanlarda kreatin...

Sigarayı tamamen bıraktım (doktor desteğiyle). 2 aydan fazla oldu, sigara içmiyorum. Öyle böyle değil, feci tiksindim sigaradan. Yani 22 yıl aralıksız içtiğim meretle yollarımızı sonsuza kadar ayırmış olduk (dumanı ve kokusu müthiş bir tiksinme hissine neden oluyor artık).

Evde çalışmak çok düzenli olmuyordu. Evet, gelişme oluyordu biraz ama tatmin edici değildi doğal olarak. Salonda 1,5 ayda hızlı bir değişim yakaladığımı düşünüyorum. Salona yazılmadan önceki aylarda hepten boşlamıştım ve küçülmeye başlamıştım (özellikle de kollarımın küçüldüğünü hissediyordum). Salona yazıldıktan sonra epey hızlı toparladım.

Her neyse... Bundan 1,5 ay önce bir arkadaşımın da önerisiyle spor salonuna kayıt oldum. Hazır sigarayı bırakmışken, düzensiz de olsa evde antrenman yapıyorken, altyapı da sağlamken gidip bir salona yazıldım.

Haftada 4 gün antrenman yapıyorum. İlk 2-3 hafta full program yaptım. Daha sonra antrenörümün önerisiyle bölgesel çalışmalara geçtim. Pazartesi göğüs ve biseps, Salı sırt-kanat ve triseps, Çarşamba boş, Perşembe omuz, Cuma bacak (bazen Cuma günleri uzun yolculuk yaptığım için bacak gününü Perşembe gününe alıyorum), Cumartesi ve Pazar da ense... :)

Antrenmanlara başlamadan önce kreatin ve yağ yakıcıyı fondipliyorum. Antrenman esnasında da BCAA dolu şişe elimden eksik olmuyor. Antrenmandan hemen sonra da protein takviyesi yapıyorum ve bunların dışında da öğünlerime mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışıyorum.

Yarışmacı olmak veya profesyonel olmak gibi bir amacım yok. Maksat spor olsun, sağlık olsun, estetik olsun...

Lafı çok uzatmayayım, birkaç yeni fotoğraf paylaşayım (bu arada saçlar uzadı ve iki tane de yeni dövmem oldu).

Ekli Dosyalar:

zRedDragon, mrthr35 ve ulaire bunu beğendi.
  9. 6600gt

6600gt Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Tebrikler

Tengri Biz Menen bunu beğendi.
  10. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Bu konuya bir şeyler eklemeyeli gerçekten çok uzun zaman olmuş.

Bir ara 102 kiloya çıktım. Daha sonra 98 kiloya indim. Bir ara ciddi anlamda hastalandım ve 94 kiloya kadar düştüm. Şu sıralar 95-97 kilo arası gidip geliyorum. Göbek vardı, o büyük ölçüde eridi. Takım elbiselerin pantolonları bol gelmeye başladı, ceketlerden ise omuzlarım çok zor geçiyor.

Son halime dair fotoğrafları sunuyorum dostlar. Fotoğraflar son bir ayda çeşitli zamanlarda (antrenman sonrasında) çekilenlerdir.

Ekli Dosyalar:

zRedDragon, mrthr35 ve Agent47 bunu beğendi.
  11. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Zaman tüneli olmuş resmen:)Tebrikler bu arada

12. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    backspan baya geniş. Ölçtünüz mü hiç? Sırf sırt genişliğiniz kaç cm ? 65 filan olabilir tahmin ediyorum.

13. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Ölçüm yaptım desem yalan olur.

14. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    sağ kolundaki dövmeyi ayrıntılı çekermisin :)

15. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Buldum. Ekte...

Ekli Dosyalar: