Ben Bu Siteyi Seviyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve aartun tarafından 7 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu başlığı açmamın sebebi adından da belli oluyordur.Eminim ki bodyforumtr bir çok insanı vücut geliştirme sporuyla tanıştırdı sevdirdi.Bundan yaklaşık 1 sene önce bu siteyle ve tabiki bu sporla tanıştım.Önceleri bu adamlar ne diyor ,kreatin mi o da ne be, derken şimdi kendi kendime supplement kürü yapabilecek,beslenmemi ayarlayabilecek,salondaki bilmeyen insanlara yardım edebilecek konuma ulaştım.Her sabah uyandığımda ilk işim bu siteye girip sağdaki yeni gelen mesajlar butonuna basmak oldu.Makaleler bölümü,çeviri bölümü ve herşeyden önce komplekslerden arınmış gerçekten yardım etmek için burda olan yönetim ve bir çok değerli arkadaş(sözlerimin yanlış anlaşılmamasını umut ediyorum.)
    Ne zaman motivasyonumu kaybetmeye başlasam bu site beni tekrar sabırsızlıkla diğer idmanı beklemeye sevketti.
    Artık bilgisayarı sadece bu site için kullanıyorum desem yalan olmaz,yakında bende çeviriler bölümüyle siteye katkıda bulunmaya çalışacağım inşallah.
    Siz de lütfen yorumlarınızı esirgemeyin bu site hakkında ne düşündüğünüzü yazın. :)

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Güzel yazin icin tesekkür ederim yönetim adina.
    Umariz dahada güzel bilgilerle hep beraber, bu sporda yanlislari minimuma getirecegiz.
    Bunun yaninda, ceviri yapip foruma katki bulunmak istemende sevindirici haber. Bu kadar üyesi olan sitede ingilizcesi ilerlemis kisiler artik kendilerini göstermeliler. Düsünsenize günde 1 kisi bir ceviri yapsa nekadar bilgi olur, uzun süre buna dagir calismamiz olsada malesef fazla kisi bu konuda paylasim yapmadi. Tabikide yardimci olanlarda oldu bunlara buradan tekrar tesekkür ediyorum.

Bu forumdaki gelismeler sadece yönetim tarafindan olmuyor. Artik forum cok büyüdü ve artik bayragi hepimiz tasiyoruz ve bu kalite hepimizin sayesinde oluyor.

Bu sitenin bu spora katkilari nekadardir bilemeyiz, ama senin örnegin aslinda cok sey anlatiyor. Agizdan agiza dolasan bilgilerle taninmis olan Vücut gelistirme sporu olunca, olay farkli oluyor. Bu forumdaki bilgileri senin gibi üyeler tarafindan sporculara yayiliyor, bu nedenle sadece forumdaki üyeler bu bilgilerden faydalanmiyor - Salondaki sporcu, okuldaki arkadasiniz ve bazen Hocalarinizi düzeltiyorsunuz. Anlayacaginiz hepimizin görevi aslinda sandigimizdanda büyük.

3. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    ben VG ye ilk başladığımda salondaki hocamın dediği şeyleri yapan hocanın bu işin piri olduğunu düşünen biriydim. çünkü yaşadığım bu şehir küçük bir orta anadolu şehri. büyük şehirlerdeki gibi çok imkan yok. yani bu salonu beğenmedim şuna giderim diyemiyosunuz yani. Vg ile daha fazla içli dışlı olmaya başladıkça hoca yetmez oldu. sonuçta internete başvurdum. bunun sonrasında başka bir VG forum sitesine kaydolmuştum. ne kadar güzel bir site derken bir gün tesadüfen internette bu siteyi keşfettim. iyi ki de keşfetmişim. bu sitenin daha geniş içerikli daha bilgi dolu olduğunu, yani hep daha daha olduğunu gördüm. o günden sonra bırakın başka siteye girmeyi maillerimden önce bodyforumtr'ye girmeye başladım. :) benim siteyle ilk tanışmam böyle.
    ama söyleyeceklerim bitmedi. ben forumuna bu kadar sahip çıkan bir site ekibi ve üye topluluğu görmedim. harikasınız. ilk girdiğim zamanlarda site yönetimini birbirlerine laf söyletmeyen, çok despot ve katı görmüştüm. (site yönetimi ama gerçek böyle kızmayın :) )şimdi de yeni giren bazı arkadaşların dediği gibi "çok sertsiniz" :lol: ama bunun gerekli olduğunu şimdi anlıyorum. msj yazarken okurken öyle üyeler varki bu sertlik olmasa burayı bir spor forumundan çok panayıra çevirecekler. siteyi yavaş yavaş araştırmaya başladıkça inanın dedimki buradaki çocuklar süper. bir doktor kadar anatomi biliyor, hormonlardan anlıyor, besyo'daki hocalardan daha çok hareketlerin hitap ettiği noktaları biliyor dedim. mesela karasan,veyron,guardbody ve (laf aramızda steroid bölümüne yazı yazdığında veya okumak için açtığımda en tuttuğum üye :) Andree... Ve ismini sayamadığım bir çok arkadaşım.. arkadaşım diyorum çünkü sizleri şahsen tanımasamda her internete girdiğimde sizlerde ya büromda ya da odam da oluyorsunuz.
    neyse sonuçta üye olduğum zamandan bu yana siteden ve değerli üye arkadaşlarımızın çeviri, makale, yazı ve önerilerinden o kadar çok şey öğrenmeye başladım ki. sonuçta salondakilere baktığımda bu işi çok da bilinçli yapmadıklarını görmeye başlamıştım. şimdi ise ben neler kullanmaları gerekir neler kullanmamaları, hangi hareketleri yapmaları ya da yapmamaları gerektiğini çoğu zaman bana soruyorlar. tabi bunlar siteyi oluşturan ekip ve siz değerli üyelerin engin bilgi ve tecrübeleri sayesinde olmuştur.
    hepinize saygılarımı sunuyorum....

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aartun ve cherokee büyük bir çoğunluğun duygularına tercuman olduğunuzu düşünüyorum..duygularınızı dile getirmenizden mutluluk duyduğumu söylemeliyim..taşların iyice oturduğu ve zeminin iyice sağlamlaştığının göstergesi olarak algılıyorum..

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evet çok güzel yazılar Sİteyi hepimiz seviyoruz tabi herkes farklı amaçlar içinde seviyordur kimi öğrenmek kimi öğretmek vs vs benim amacım sokaktaki 10 kişiden 1 nin vg hakkında bilgi sahibi olması bu spor hakkında çok geride olduğumuz için arayı bir an önce kapatmak adına desponunda dediği gibi kişilerin buradan öğrendiklerini çevresiyle paylaşmasını istiyoruz..

Aslında bu buyume ufak gibi görünen fakat tr de bir devir yaratıcak niteliğindedir (kapsamlarını göz önüne getiriniz)

Herkesin kendinden birşey verdiği bu forum artık tr ye bişeyler vermektedir (federasyon , komite ve derslerde kullanımı vs vs)

İşte bu denklem ile yolumuza devam ederken Ciddiyetimizden taviz vermemeliyiz en azından hedefimize ulaşana kadar..

Size bişey anlatacağım Hocamı deli zannederdim eskiden antreman yaparken hocam o kadar sert okadar ciddiydiki bazen salondan çekip gitmek istediğim anlar olmuştur fakat dışarı çıktığımızda o kadar zıt o kadar espirilydiki insanın içinde acaba delimidir demek geliyordu. eğer bu gün flexor sam o günlerden mirastır

Forum eğer bu günlerdeysede o günlerden mirastır :)

6. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Aartun ve cherokee çok güzel yazmışsınız.
    Sitenin bu günlere gelmesindeki en önemli etkenler yönetimin ciddiyeti ve sağlam otoritesi aynı zamanda karşılıksız olarak bilgi paylaşımında bulunan sizin gibi değerli üyelerimizdir. Bodyforumtr olarak her zaman objektifliğimizi koruyacağımıza hiç bir markanın menfaati için sizleri yanlış yönlendirmeyeceğimize emin olabilirsiniz. Sizinde katkılarınızla Türkiyede vücut geliştirmenin daha iyi yerlere geldiğini görmek dileğiyle.

Saygılar..

7. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    en bu siteye asıgım benımde sitedekı bir cok arkadasım gibi sabah kalkınca yaptıgım ilk is siteyi acmak oluo kız arkadasım bile ilk baslarda ne yapıosun sen bu sitede bu kadar diye söylenıp duruodu ama oda yavas yavas sitenın vg sporu adına cok yararlı bilgilerle dolu oldugunu gördu ve artık oda bvişeyler okumaya basladı:)bana sureklı sorular soruo merak ettigi konular hakkında arama felan yaptırıo :) sitede her gun online olmama ragmen cok aktif bir uye deılım malesef cunku bildigim herseyi bu siteden ögrendim ve benim bildiklerimi ustadlar zaten bilio ve insanlarıda yanlıs yonlendirmek istemıorum bu nedenle cok da fazla yazmıorum ama dedigim gibi cok sey ogrendim bu sitede emegi gecen herkese ve tum uyelerımıze tesekkuru bir borc bilirim .saygılar...

8. ONR

ONR Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sitenin en çok sevdiğim şeylerinden birisi de hırsımın ve isteğimin azaldığı dönemlerde beni gaza getirmesidir.Ne zaman bodynin bana yük olduğunu düşünsem,sitede bir 15 dk. dolaşır,fikir değiştiririm.Hatta bazen sitedeki yazılardan ve de fotoğraflardan gaza gelip gece gece 100 şınav çektiğimi bilirim.Bu sitenin oluşumunda emeği geçen herkeze ama herkeze teşekkürlerimi sunarım...

9. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    sitenin inanılmaz bi motive edici etkisi var her an bilmediğim yeni bişey bulup cıkarabiliorum ve bu çok hoşuma gidiyor bilgi ve deneyim arttıkca insan dahada bağlanıyor spora.

gercekten site için gecesi gündüzü demeden ellerinden gelen herçabayı sarfeden yeri deldikleri zaman mesayi saatlerini harcayan yöneticilere ki artık onlar bizim dostlarımız hocalarımız gercekden hepinize çok teşekkür ediyorum sizler olmasaydınız ben bugünkü sağlığımda olamıycakdım sizler olmasaydınız belki bu savaşı başlamadan keybedicekdim...

biryıl nede çabuk geçdi daha dün flexor hocam bana ısınma programı yazıyordu :)

10. cig&fir

cig&fir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar spor salonunda bize yol göstericek herhangi bir antrenörümüz yoktu.set,sistem,nefes , program nedir bilmeden çalıstım.beslenmenin bu sporla hiç ama hiç ilğisi olacagını zannetmezdim.ve ilk spor deneyimin sadece 5 gün sürmüstü.5. gün overtarining olmustum
    ve yasadıgım sehirde bir tane profesyonel abimiz vardı, oda emekli oldu elini etegini çekti bu işten.yalnızdım.

ve arkadaslar bu işe gönlümü benliğimi koydum.zaten BODYFORUMTR bu güzelim formu keşfettikten sonra adeta delisi olmuştum formumuzun.bunu yaşanyanlar bilir belki 10 11 saat forumu okuyup notlar aldıgımı bilirim
    bunun yanında 11 tane kitap okudum.60 tan fazla antreman cd si izledim
    ve BODYFORUMTR NİN benim body building hayatıma katkısı %70 dir.
    VE SONUNDA SIFIR NOKTASINDAN , BİR SALONDA ANTRENÖRLÜĞE UZANDI ELLERİM.aklım fikrim herseyim bodydi.adeta hayatımda baska birsey yoktu

burda eklemek istedigim farklı bir nokta benim kendime olna güvenimi sıfır noktasından bir yerlere geldigim için inanın arttırdı
    bazen olurya derler'filnca sen bu işi yapazamsın,sen bunun üstesinden gelemezsin'bu bizim ön yargı olusturup belki o işi başaramamıza neden olabiilir.
    işte ben birşeyşeri tek kendim kanıtladıgım için bu tip sözler benim hayatımda çok şükür hiç etkili olmuyor.çünkü bir düne bakıyorsun, birde bu güne en iyi kat ettiğin yolu sen biliyorsun.birseyler kanıtlanmıs.ayakların bir baska bakıyor.ve azmin zaferini görüyorsun

konu biraz dagıldı ama paylasmak istedim.

sunuda söylemeliyimki bu iş tamamen bilğidir.işte bodyforumtr bu nokta bize öyle bir destek çıkıyor ki üstesinden aşılamıyıcak herhengi bir mesele olacagını sanmıyorum

Sayfayı Paylaş