Belli bir yol katettikten sonra yağ yakımına devam etmek nasıl olur ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Bussraa tarafından 2 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar yaklaşık 1 yıldır burada sizlerleyim. Gerek sorular sordum gerek fikirlerimi paylaştım ve ne öğrendiysem burada öğrendim.
    1 senedir fitness body ile ugrasıyorum spora ilk başladığımda 98.8 kiloydum. Şuanda 64.8 kiloyum. Ciddi bir istek disiplin sevgi ve sabırla kat ettim bu yolu yağ oranım çok yüksekti ağırlık çalışmaktan hiç korkmadım çekinmedim aksini söyleyenlere kulak asmadım.
    Şimdi ise şöyle bi sorunum var evet eskiden olduğu gibi kilolu değilim şükürler olsun başardım istediğim vücuda kavusmak için hala sabretmem spora devam etmem yag yakmam ve beklemem gerek biliyorum fakat ; şuanda daha yavas kılo vermeye çalışırken yağ oranımı buna oranla daha hızlı düşürmeyi nasıl sağlarım ? Şimdiye kadar kolaydı kalori açığı oluşturmak ve birşeyleri kısarak dengeli beslenmek alışmış oldugum bi durumdu.
    Şimdi nasıl devam etmem gerek önerilerinize ihtiyacım var özellikle göbek ve bacak içi bölgelerinde yag tabakası hala fazla yaklşık 10 kılo daha vermek istiyorum tabiki kas kütlemden kaybetmeden sağlayacağım bunu 1 yılın sonunda sarkmam fazla olmadı toparlanabilir sarkmalar ama fazla yumuşak bir yapı oluştu. Tabi 30 küsür kilonun sonucunda vücudunda kendini toparlama süresi var elbette. Ben emin adımlarla ilerlemek ve benim için en iyi çözümleri uygulamak istiyorum şimdiden teşekkür ederim önerilerinizi bekliyorum.

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    966
    Ödül Puanları:
    123
    30 kilo verdiysen en azından 3-4 ay o kiloda sabitlemeye çalış. Vücut bir dengeye gelip toparlansın sonrasında tekrar başlarsın. O süre de gerekli plan/programı hazırlayıp bomba gibi bir başlangıç yaparsın :)

Bunu 8 ayda 45 kilo verip sonrasında saçmalayarak 2 senede geri almış biri olarak söylüyorum. Buradakilerin büyük bir kısmı o tarz bir süreçte yaşanan sıkıntıları, vücudun girdiği stresi bilmez. Anlamaya çalışırlar ama yaşamayan anlayamaz.

Kolay gelsin :)

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 2 Kasım 2017
  3. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    8 ayda 45 kilo fazla değil mi ya ben çok korkarak büyük bi özveriyle ağırlık çalışarak verdim 34 kıloyu sarkmakan çok korkuyordum :)

Şuan da kılomu hemen hemen sabit tutacak şekilde besleniyorum kalori açığı fazla oluşturmuyorum ve spora devam ediyorum incelmem sıkılaşmam ve yag yakmam lazım kılo vermeyi yavasta alacagı ki dediğiniz gibi vücudum adepte olsun. Yorumunuz için teşekkürler :)

4. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Başka önerisi olacak yok mu ? :) Ben antreman programımı da atayım isterseniz.

5. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu aşamada biraz rolantiye almak iyi olabilir. Bana sorarsan o kalan yağ dediğimiz kısmın çözümü sabah aç karnına kardiyo. Ama en azından bir aylık bir süre için kilomu sabit tutmanı öneririm. antrenman programını da paylaşabilirsen farklı yorumlar gelebilir.

Bussraa bunu beğendi.
  6. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Haftada 4 güne göre ayarlandı programım.

Haftada 4 gün olmak üzere her bölümü 2 kere çalışıyorum antreman günlerimi kendim belirliyorum ara verdikten sonra bu hafta başladığım program bu şekilde

(Göğüs) Dumbell Press 3x12 Dumbell Fly 3x12 Pullovers 3x12
    (Omuz) Omuz Press 3x12 Omuz Yana Açma 3x12 Öne Açış 3x12
    (Arka Kol ) Enseye İndiriş 3x12 Kick Back Dumbell Arkaya 3x12
    ABS (Karın) Russian Twist Kalça Üzerinde Yana Dönme 3x20 Yana esneme (sağ) 3x30 (sol) 3x30 Karın Sıkıştırma 3 x Max
    20 dakıka ip ya da 30 dakika zumba

(Bacak) Machine squat ya da serbest squat 3x12 Ön Bacak 3x12 Arka Bacak 3x12 Rear Kick 3x12 Leg Press 3x12
    (Sırt) Lat Pul Down Gögüse çekiş 3x12 One Dumbell Rowing Tek Tek 3x12 Ters Mekik 3x12
    (Ön Kol ) Ayakta Ön Kol Barbell Curl 3x12 Hummer Curl Çekiç Bükme 3x12
    ABS (Karın) Russian Twist Kalça Üzerinde Yana Dönme 3x20 Yana esneme (sağ) 3x30 (sol) 3x30 Karın Sıkıştırma 3 x Max
    20 dakıka ip ya da 30 dakıka zumba

Şuanki programım bu. İstediğim fiziğe kavusana kadar bir kaç sene daha vermem gerek sanırım. İlk adım kilo vermekti 2. adım sıkılaşmak ve daha fazla yağ yakmak umarım ki sarkmadan :rolleyes:

7. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Gittiğim salondaki erkeklerin çoğundan sıkı idman yapıyorsun hahahah :D azim ve irade olduktan sonra başarabilirsin.

Bussraa bunu beğendi.
  8. Bussraa

Bussraa Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Ahahha aslında haklısın benim salonumdma da var benden daha hafif çalışanlar :D Beni abes bulanda var taktir edende ama ben seviyorum abes bi durum yok çekemiyorlarr :)))

goodfellas9 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş