belinde yağ olanlar ..:(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve bahadırrr tarafından 26 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bahadırrr

bahadırrr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bi dünya zaman harcayıp canavar gibi vücut yapıyosun, kalıtımsal olarak atamadığın yağlar kalıyo.. Cok sinir bozucu cook.. Varsa beldeki yağlardan şikayetçi olan dertleselim.:(

2. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    kalıtımsal olarak atamadığınız yağlar?? öyle birşey yok..formu gezin dolaşın ..mide yazıp arama yapın... yağ bu,kemik değil ki atamayasınız.

3. yioktay

yioktay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yazılım
    Ben 1.85 boy 72 kilo iken belimdeki simit yüzünden kendimi şişman sanırdım. Şimdi 87 kiloyum. Vücut şekillendi şekillenmesine. Geçmişteki anlam vermediğim psikolojide kalmadı ama beldeki yağların isyanı devam ediyor. Kardioya gereken önemi vermememin etkisi büyük ama bel bölgesi diğer bölgelere göre neredeyse hiç tepki vermiyor bende de.duh

4. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    yioktay bunun belli bir formulu yok.. o bölgeyi daha iyi çalıştırıp daha iyi beslenmek gerekir.mükemmel vucut mükemmel azim gerektirir.
    -ensede düz sopalı- tiwst hareketini dik ve 90 derece öne eğilerek yapabilrisin.(arnold'un kitabından)

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    guzel bir diyetle olmayacak sey degil, bence yok yere moral bozmusunuz

6. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Bel bölgesi için, Ters Mekik ve Çakı hareketini öneririm..

İstediğin bölgeye daha iyi etki sağlamak için;Ters Mekik hareketini düz sehpada,yüzün yere doğru gelecek bir şekilde ve sehpanın ön kısmı mide bölgene değecek yani aşşağıya doğru baya bir esneme payı olacak,bu hareketi yaparken bacak kısmına bir kişiyi oturtmalısın yada ayak bileklerinden tutmalı,hareketi yaparken ellerini çapraz bir şekilde bağlıyorsun ve en yüksek noktaya çıkarmaya çalışıyorsun,en az 4x 20 tekrar yapıyorsun,tekrar sayılarını arttırabilirsin..

Bu bahsettiğim hareketin Makinesi'de mevcuttur, fakat genelde uzun boylu kişiler için bileklerde ağrı yapabiliyor,bu yüzden bu şeklini önerdim..

Bel için vazgeçilmez hareketlerden biriside, Ters Mekiktir,

Saygılar..

7. bahadırrr

bahadırrr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyeleriniz için cok teşekkür ederim, fakat karın bölgemde kasları yeterince calıstırıp geliştirdiğimi düşünüyorum. Bunu takiben zayıflamayı denedim cok kilolu olmama rağmen 78 kilodan 74 kiloya düştüm yüzümde incecik bir deri kaldı diyebilirim bununla beraber karnım ve belimdeki yağlarda gitti fakat kalın ve göbek gibi duran bi deri tabakası halen duruyor ve aşırı rahatsızım. Takıntı oldu resmen :(

8. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    78 den 74 e ne kadar sürede düştünüz ve haftada kaç gün hangi bölgelerinizi çalıştırdınız?beslenmeniz nasıl?

9. bahadırrr

bahadırrr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    efendim 78'den 74'e yaklasık 1,5 ayda düştüm.Haftada 4 gün çalısıyorum. Çalıstırmadığım bölge yok diyebilirim sadece trapez istemiorum o yüzden trapezi büyütcek hareketlerden kaçınıyorum. Günlük idmanımın 20 dakikası karın için. Beslenmemin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Öyle aşırı yemek yiyemem. Ama günlük protein ihtiyacımı almaya çalısıyorum.

10. Sharingan

Sharingan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Sırf bel bölgemdeki yağları eriteyim diye deli gibi cardio yaptım. Karbonhidratı ve yağı sıfıra indirdim. Günde 140-150 gr protein almaya devam ettim. Ama karbonhidrat hiç almadığım için vucut tüm enerji aldığım proteinden yedi. Sonunda bicepslerim 30 cm kadar düştü. Kaslarım eridi. Bu sefer üst bedenim eridi. Belim incelmesine rağmen vucudumun üçgen yapısı yok oldu. Dümdüz oldum. İlk başladığım noktaya geri döndüm Sonra aman boşver dedim. Tekrar bulk girdim Şimdi 82 kiloyum. Üst bedenim yeniden kaslandı. Belimde hala yağ olmasına rağmen vucudum üst kısmı kaslı olduğu için hiç göze batmıyor. Tekrar üçgen oldum. Şimdi amacım 90 kiloya kadar çıkmak sonra 3 ay definasyon (diyet + cardio) ile yavaş yavaş 86 inmek. Hem düşük kalorili diyet yapıp hem kas yapmak çok zor. Yapanlar var. Ama ben önce büyümek ( tabi bu sırada bir miktar yağlanmak normal) sonra diyet ve cardioa ağırlıklı bir program ile yağlar kurtulmaktan yanayım. Bu şekilde yaparken bile insan bir miktar kas kaybediyor. Ama önemli olan vucudunun güzel şeklini kaybetmesin

11. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonhidrat ve yağı asla sıfıra indirmemen gerektiğini böylece tecrübe etmişsindir.

12. Sharingan

Sharingan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle haklısın. Karbonhidrat gibi bir enerji kaynağından mahrum kalmak antremanlarda hissedilir ölçüde performans düşüklüğü yaratıyor. Birde yağı kestinmi vucut büyüme hormonu üretmeyi bırakıyor. Şimdi hiç bir diyetimde yağsız pilav ve makarna yı ve sızma zeytinyağını eksik etmiyorum

13. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    bahadırrr...
    programınızı yazın,daha geniş fikir verebiliriz.
    ama haftada 4 gün çalışıp kilo verip kas hacminiz geriliorsa ben bunu beslenme eksikliğine yoruyorum.
    oruç tutmuyorum ama her gece 3:00-3.30 civarı kalkıp protein tozu içiyorum ve yağlanma olmuyor..
    sizin sorununuz tahmin ettiğim kadarıyla öğünlerinizde yetersiz protein alıp yağlı ve karbonhidrat zengini gıdaları ihtiyacınızdan fazla tüketmeniz.
    fazla karmaşık bişey değil.zamanla istedğiniz vucuda kavusursunuz.ama 1 yıl ama 3 yıl sonra.genetiki bahane edip pes etmeyin yeter..

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bahadır başlığı dertleşme bölümüne açmana konu sadece dertleşme olarak kalır diye izin verdim ama konu yağ yakma tavsiyeleri konusu olmuş...eğer bu şekilde devam edecekse lütfen onlarca yağ yakma başlığı var onları incele..

15. bahadırrr

bahadırrr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sayın mod. kusura bakmayın, bu konuyu diğer kullanıcılarla dertleşme amacıyla açmıştım. Sağolsunlar bana yardımcı olmak amacıyla açıklamalarda bulundular. Umarım gereksiz konu karmaşasına sebep vermemişimdir. Diğer üyelere teşekkür ediyorum. Borntowin ilgin için ayrıca teşekürler ancak konu yanlış yere gitmemesi amacıyla programımı veremiyorum.

Sayfayı Paylaş