bel

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve 345 tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 345

345 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar herkese,

ben uzun zamandır vücut geliştirmeyle ilgilenmek istiyordum. zaman zaman bu forumda saatler geçiriyordum, motive olmak için ve cesaretlenip başlayabilmek için. kısmet oldu ve dün ilk güünm olarak bir spor salonuna başladım. ilk gün 20 dk koşu bandında yürüyüş, 16 dk bisiklet ve 10 dk eliptik yapmamı söylediler. bugün ise gene bunları yaptıktan sonra ( bisiklet bu sefer 20 dk. oldu) karın çalıştırmak istedi antrenörüm, ama öyle basit bir biçimde. mekik çektirdi öncelikle, maks. yapabildiğin kadar yap dedi. beni izledi, ben de 40 kadar çektim, ardından aletin adını bilmiyorum şu an cahilliğime verin, omuzlara alıp hafif öne eğilerek ve ellerle de tutarak, ağırlık kaldırılan bir alette de gene maksimum yap dedi. bi 40 tane de ondan yaptım 20 - 25 kilodaydı sanırım, öyle gördüm gibi geldi ama emin değilim aleti ilk defa gördüğümden, ardından da, bel arkasına etki için, böyle yere yaklaşık 70 derecelik açıyla öne yatık olan sehpada, karşıya bakarak, aşağı yukarı geri şeklinde ters mekik gibi bir hareketi gene maks. uzunlukta yapmamı istedi bi 40 tane de ondan yaptım. ardından saatler geçti ,eve geldim, yemek yedim, arkadaşımla buluştum ve tüm bunlardan sonra yaklaşık spordan 3 4 saat sonra falan bel ağrısı hissetmeye başladım, ve şu an bayağı artmış durumda. şimdi benim merak ettiğim, acaba bel kaslarımla mı ilgili yoksa, başka bir şey mi var, yani belimin arkasında kuyruk sokumunun üstünde bel çukurunun altında 10 cm lik bir alanda ağrı hissediyorum ama kaslarım mı ağrıyor , yoksa belim m i anlayamıyorum. bu konu hakkında yardım edeceklere teşekkürler şimdiden.
    not : yaşım 20 kilom 76 boy: 176

Son düzenleme: 6 Ağustos 2010
  2. pac89

pac89 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    spor esnasında belinde acı veya ağrı hissetmediysen büyük ihtmalle kas spazmı olabilir.

Sayfayı Paylaş