Bel ve çeveresinin incelmesini istiyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve whyston tarafından 24 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. whyston

whyston Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar biliyorum bölgesel zayıflamak mümkün değil, ne kadar mekik çekersem çekeyim karnımdaki yağlar erimeyecek.
    2 buçuk ay düzenli olarak vücut geliştirme yaptım. Baya bir ilerleme yaşadım daha sonra 1 ay bıraktım fakat biraz yağlanma oldu ,kaslarımda inme oldu bu beni rahatsız etti sonra artık yaşam tarzı yapmayı düşündüm şimdi tekrar başladım haftaiçi gidiyorum sadece, ramazan olduğu için iftar sonrası gidiyorum ramazandan sonra şöyle bir düzen oturtmayı düşünüyorum bu karnımdaki yağlanma gitsin ve daha gelişmiş yağsız vücudum olsun diye

Boy 178 kilo 82
    Hafta içi spor salonuna gideceğim yine Göğüs,Sırt,Omuz ve kol çalışması
    hafta sonu 2 gün ise stat da koşu yapmayı düşünüyorum
    1-bu koşu aç karnına mı tok karnına mı olmalı ? ve yağ yakmam ve mevcut kaslarımı korumak ve güçlendirmek için uygun mudur? Değilse daha güzel bir yöntem uygulamam gerekirse bu yöntem nedir?
    Şu ana kadar protein tozu veya herhangi bir şey hiç kullanmadım.Kullanmam gerekir mi?
    şimdiden teşekkür ederim.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    1 protein tozu kullanmana gerek yok
    2 sabah uyanir uyanmaz ac karna kosman yag yakimini artirir
    3 kilo verdirici kardiyo kas gelisimini olumsuz etkiler ama bu etkiyi minimuma da indirebilirsin. Kilo verirsin ama kas kaybi olmaz. Veya az da olsa kas kazanirsin. Bu mumkun sana bagli.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Mell83

Mell83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yönetici Asistanı
    Yer:
    istanbul
    merhaba bende bel çevrem ve basen için çözüm arıyorum spor için çok fazla vaktim olmuyor ama artık mecbur biraz zaman ayırmam gerekiyor kendime ve görünümüm önemli. yönetici asistanı olarak çalışıyorum ve gün içince çokça koşturuyorum ancak kardiyo gibi değil. Akşam eğer önemli bir toplantı yemeği yok ise zaten 8 9 gibi eve geliyorum tek boş günüm pazar youtube ve web araştırmalarım sonucu şuan en rahat ve kısa sürede yağ azaltıp sıkılaşabileceğim kombinasyonun vanquish me temassız estetik cihazı ile yağ azaltıp evde squad ve mekik çalışmam gerektiği bilgisine ulaştım. Buradaki sorum ise şu şimdi bu vanquish me ile yağlarımı azalttıktan sonra kas oranımı arttırmak için yapacağım mekiğin karnımda şekil yapmasını istemiyorum yani ince ve fit olayım ama çizgiler gözükmesin bana önerebileceğiniz bir şey varsa çok ama çok sevinirim.

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Vanquish me ne demek anlamadim. Yag yakici mi?
    Ne kadar kilo fazlaniz var bilmiyorum ama normal sartlarda ve oturdugunuz yerden yada 1-2 hareketle kolay kolay kurtulamazsinuz. Ayrica beslenme de onemli.

5. Mell83

Mell83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yönetici Asistanı
    Yer:
    istanbul
    Cevap için teşekkürler Emre Bey
    Vanquish Me araştırmalarım sonucu bulduğum FDA onaylı "çevresel yağ yok etme" medikal bir cihaz. Yurtdışı forumlarda sporcuların girdiği abdominal alandaki fazla olan yağı cihazın kendisinin bulup homojen azalttığını yazmışlar. Ben o cihaza takviye neler yapabilirim diye sormak istedim. Aslında fazlalığım yok ama daha iyi görünmek ve her zaman bu halimi korumak benim amacım. boyum 175 kilon 58 yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :) bu arada cihaz Türkiye de temassız estetik diye geçiyor bakabilirsin. Ben womenshealth dergisinde okudum.

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Youtubeda tanitim videousunu izledim. Yag hucrelerini belli bir dereceye kadar isitip cozulmelerini sagliyor.

Tabii bu esnada diger hucrelere etki ediyor mu? Ediyorsa zarar verecek asamada mi degil mi? Yan etkisi yok deniyor ama uzun vadede veya cok sayida terapiye maruz kalindiginda etkileri nasil oluyor bundan emin degiliz.

200bin yildir evrilen bir sistemin anlam veremedigi bir sekilde ortada hicbir sebep yokken yag hucrelerini kaybetmeye basladigini ve buna karsi onlem almasi gerektigini dusunun.

Bu terapiye paralel siki bir diyet programi oneriyorlarmis yoksa yaglar geri depolaniyormus. Bu yontemle sonuc alanlar varmis. Belde incelme oluyormus yani.

Mell83 bunu beğendi.
  7. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    FDA'in açılımı food and drug administration'dur. Cihazlara onay verme işlerini onlar yapmazlar, yalan bilgi.

O cihazlar da bir işe yarasaydı millet spor salonlarında, mutfaklarda yırtınmazdı.

8. Mell83

Mell83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yönetici Asistanı
    Yer:
    istanbul
    Merhaba FDA tabiki cihazlara onay veriyor Amerika da Medikal Statüde cihaz satılabilmesi icin cihazın FDA onayının olması gerekiyor epilasyon cihazlarından biliyorum bazılarının hair removal onayı varken bazılarının permanent hair reduction onayı oluyor. Kalıcılığı kanıtlanmış olarak sunuluyor permanent ibaresi ile. Ayrıca cihazın onayını araştırdım Vanquish olarak almış "circumferantial fat reduction" çevresel yağ yok etme olarak çevirebiliriz. Bu konuda Amerika ya güveniyorum nedeni devlet halkının sağlığını her şeyin üstünde tutuyor. Yani bir ilaç ya da cihaz üretip FDA onay verdikten sonra sonuç alınamaz ise insanlar devlete dava açabiliyorlar bu yüzden asya malı şeylere fda onayı verilmiyor ki Amerika da satışı olmasın. Keşke bizim ülkemizde böyle bir denetim kurulu yapsa da verdiğimiz paralara aldığımız hizmetin kalitesi artsa. O cihazlar işe yarasaydı spor salonunda yırtınmazlardı derken bu cihaz kas yapmıyor yağ yakıyor :) ayrıca bütçe ve araştırma meselesi malesef ülkemizdeki bilinç sadece teknolojik gelişmenin cep telefonu ve tv lerin üzerinden takip ediyor. Metrobüsler şöförsüz olacak ve kaza riski neredeyse sıfır olacaktı halka anket sundular söförsüz otobüsmü olur biz ona binmeyiz dediler haftada 1 kaza yaşanıyor. Konu değişmeden Jason Emer diye bir doktor var vücududa iyi onun videolarına bak o neden giriyormuş cihaza anlatıyor ;)
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ağustos 2016 ---
    Çok güzel bir yere değindin bende o yüzden araştırmalarıma devam ediyorum. Bu salonda size verilen enerji ve protein tozlarından daha zararsız olduğunu en azından hem FDA onayından hemde yapılmış klinik çalışmalardan öğrendim. Uzun dönemli çalışma olarak zaten cihazın ilk çıkışı 4 yıl olmuş herhangi bir yan etki gözlemlenmemiş. Burada benim en beyendiğim nokta ise şu cihazın açıklamasında şöyle yazıyor cilt kas ve yağın içerisindeki su oranlarına göre cihaz en fazla direnci suyu az olan yağda gördüğü için yağı daha fazla ısıtıyor. bu ne demek uygulama yapılacak alanda yağ varsa orası daha fazla ısınacak demek. Yani abdominal alanda bulunan kas üstü fazla yağ azalacak demek buda tam benim istediğim. Sonuç alan oluyormuş derken :) 13 15cm incelen bir çok kişi var real selfde de anlatmışlar ve fotoları var.

Son düzenleme: 7 Ağustos 2016
  9. WRking

WRking Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Amacınız sadece kilo vermekse 45 dakika koşu bandında kalacaksınız, bunun başka yolu yok. Bu 45 dakikanın kaç dakikasında koşabiliyorsanız o kadar koşmaya çalışın; bu süre giderek artacaktır. Üstüne şekeri tamamen kesip karbonhidratı çok çok azaltırsanız kesinlikle kilo verirsiniz.

10. Mell83

Mell83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yönetici Asistanı
    Yer:
    istanbul
    Kilo ile ilgili bir problemim yok ki :D 55 58 arası değişiyor kilom ama çok problem yaptığım birşey değil çöp gibi kadın olmak istemiyorum zaten bel çevresi ve basen için 45 dakika koşmanın bana çok kazandıracağı birşey olduğunu sanmıyorum ki gece koşusu da vücudu ekstra yoracaktır.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ağustos 2016 ---
    ama yine de teşekkürler

11. WRking

WRking Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bel ve çevrenizde oluşan yağlar, önceki kötü beslenmenizin sonuçları ve bu yağları ancak ağırlık çalışarak ve cardio yaparak yakabilirsiniz. Bel çevrenizi sıkılaştırıcı hareketler yapın ama o yağı yakmanız için koşu da yapmalısınız ve dediğim gibi şekeri tamamen kesin.

Sayfayı Paylaş