Bel sorunu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BURAGBA tarafından 7 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar belim bir süreden beri boyun çıtlar gibi çıtlamaya başladı yaklaşık 1.5 seneden beri evdeyim yani ne dershaneye gidebildim maddi kaynaklardan ötürü ne de iş bulabildim bana göre epilepsi olduğumdan dolayı masa başı iş yapmam gerekiyordu bulamadım o tarz bir iş geçen sene üni 2 yıllık abant izzet baysal lojistik kazanmama rağmen yollamadılar beni masraf edemeyiz bu durumdayken sana ordan bir senem daha gitti

Şuan üni hazırlanmaya çalışıyorum evde notlar hazır daha yeni başlıyacam kitaplar eksik diye 2 aydır alamadık başlayamadım bir türlü her neyse konuya dönüyim benim odamda bilgisayar koltuğu yok sandalyede oturuyorum sandalya dediğim sağlam yemek masalarında olan tarzda üstüne 2 tane kılıf felan koyuyoruz yumuşaması için fakat bu 1.5 sene içinde baya yıprandım 20 yaşında olmama rağmen 50 lik adamlarla aynı bile çıkabilir şuanki halim

Evden de çıkamıyorum para olmadığı için 3 ay önce sporu bıraktım evde yapıyordum beslenme felan 1 sene full idare ettim artık etki etmemeye başlamıştı salona da param olmayınca gidemedim saldım kendimi

hemen hemen her günüm bilgisayar başında geçiyor en az 10 saat felan genelde soru felan çözüyorum ve dizi izliyorum bundan 5-6 ay kadar önce fizik tedaviye göründüm ağrılardan dolayı mr çektiler ve sonucunda boyun fıtığı başlangıçı ve boyunda kireçlenme çıkmıştı belimle ilgili birşey gözükmüyordu boyun ve beli çekmişlerdi ve belim o zamanlar daha kötüydü ayakta duramıyordum paso test çözüyordum kalkmadan pc başında

şimdi ise durduk yere son 2-3 haftadır belim çıtlıyor ayağa felan kalkıyım istemsizce oluyor boyun çıtlar gibi belim çıtlıyor ve çıtladıktan sonra belim ısınıyor sıcaklık geliyor oraya doğru ben bu 5-6 ay önce mrdan sonra yani doktorun tavsiyesi ile bel ve boyun egzersizleri yapmaya başlamıştım doktor fazla pc başındayım diye bunları her gün düzenli olarak yap dedi ve ben hala yapıyorum bu egzersizleri boyundan en etkili 3 hareketi seçmiştim belde de 1 hareket yapıyorum ama en etkilisi de o hareket yani 1 saat civarı sürüyor bel 30 dk boyun 30 dk vs bunları yatmadan 1-2 saat önce yapıyorum

Yine de az mı geliyor bilmiyorum aslında işe felan girsem spora tekrar başlasam herşey yoluna giricek gibi de bu sefer üni hazırlık yalan olcak hesapladım şuan konuları yetiştirmem için günde 6-7 saat ders çalışmam gerekiyor hastalığımdan dolayı en az 7-8 saat uyumam lazım uykumu almam önemli yani ordan da 7-8 saat ekle 14-15 saat gitti 8 saatte işte olsam 23 saat yarım saat gidiş olsa iş yerine + dönüş yarım saat eder sana 1 saat günün 24 saati gitti
    dopdolu geçer geçmesine de o kadar tempoyu kaldırabilir miyim bilmiyorum ayrıca spora vakitte kalmıyor

İşe felan girmezsem de bu fiziksel sorunlar daha da artçak bu 20 yaşımda millet çivi gibiyken ben amcalar gibi ağrılarla uğraşıcam bu sene yeterince uğraştım zaten tekrar çekilcek gibi değil

Napcağımı hiç ama hiç bilmiyorum kime danışıcağımı da bilmiyorum şuan fizik tedaviye görünüp emin olmak için bir sorun olup olmadığına dahil mr çektirmek
    istiyorum şuan beni en çok tedirgin eden şey belde sorun çıkması spora tekrar başlama olasılığım biter gerçi ağırlık kaldırırken de belde problem çıkma ihtimali her zaman var kemer kullansan da fakat spor esnasında olması farklı birşey evde oturup olması farklı birşey

Lütfen bana bir akıl fikir verin

Sayfayı Paylaş