BEL FITIĞIM GEÇMEDİ !

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Bond001 tarafından 4 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bond001

Bond001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    https://www.bodyforumtr.com/threads/bel-ve-boyun-fitiĞi-fİzİk-tedavİ-sonrasi-spor.125176/
    söyle bi konu açmıştım bu konudan 1 ay sorna crossfite başladım 1 ya boyunca crossfitte düzgünce vücudumu güçlendircek ve belimi fazla zorlamayacak hareketler yaptım.Geçen hafta artık fitnessla karşık idman yapmaya başladım.
    sorum şu neden hala geçmedi bu illet ? ve fitnessın bi etkisi olmuşmudur?
    1 ay boyunca iyi beslendim uyudum neden hala geçmiyor bu illet ?

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    kusura bakma crossfit pek sağlıklı bir seçim olmamış. yaşam tarzının da etkisi olmuş olabilir yatış kalkış oturuş vs.

veya ameliyatlık bir şeyse fizik tedaviyle düzelmemesi normal.

3. hobcin

hobcin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Bel ve boyun fıtıkları ciddi problemlerdir Ameliyat gerektirmeyebilecek fıtıklar için dediğiniz gibi 15-20 günlük fizik tedavi uygulanır, ama bu tedavi işin daha başlangıcıdır. Fizik tedaviden sonra fıtık nerdeyse o bölgeyi güçlendirmek için hareketler verilir bu hareketler ise asıl tedavidir, tedavi derken, fıtık orada durur yani siz yapacağınız hareketlerle örneğin bel , kalça kaslarını güçlendirerek fıtığa baskı yapılmasını önlersiniz. Belli bir tempoda çalışıp güçlendirmeden sonrada hareketleri yapmayı bırakmayıp sayısını azaltarak devam edersiniz. uygun sporlar yapılır tabi ama ne kadar güçlendirirseniz o kadar spor yapabilirsiniz. 2-3 haftalık fizik tedaviden sonra hemen spora başlamak durumunuzu kötüleştirebilir.

4. Bond001

Bond001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    o kadar ileri düzey değil zaten yüzde 5lik kısım ameliyatlık.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Temmuz 2016 ---
    doktor bana daha tedavi sırasındayken baktı nasıl gidiyor diye bana dedi ki ''istediğin sporu yapabilirsin'' fizik tedavi gördüğüm abla bana ''vücudunu güçlendirecek vücud ağırlığı ile hareketler yapabilirsin dedi'' bu arada o yap dedikleri hareketlerin hiçbiri mantıklı ve düzgnü haretkeler değil gereksiz zaman kaybı yapıyordum ama bir boka yaramıyorlar ''
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Temmuz 2016 ---
    biraz dinlenince ağrı azaldı dostlar kalın sağlıcakla ...

Sayfayı Paylaş