Bel fıtığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Manuelfernandes tarafından 13 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Manuelfernandes

Manuelfernandes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar öncelikle merhaba bel fıtığı olanlar kulübüne bende girdim üzülerek söylüyorum.Merak ettiğim konu v.g. sporuna devam etmek istiyorum ayrıca bir spor hekimine de görülecem cuma günü raporumda yazanlarida buraya ekleyip konu hakkında bilgisi olanların spor yapabilirmiyim ya da hangi hareketleri yapabilirim yorum yapmasını istiyorum Rapor da yazanlar; lomber lordoz normal görünümdedir vertebral korpus yükseklikleri normaldir.L5-S1 intervertebral diskin sinyal instensitesi dejenerasyona sekonder azalmıştır.L4-5 düzeyinde diffüz disk bulgingi ile birlikte sol frominal annuler yırtığın eşlik ettiği minimal disk protruzyonu izlenmiş olup noral foramanler inferior resesleri kesiminde daralmış görünümdedir.L5-S1 düzeyinde annuler yırtığın eşlik ettiği minimal disk bulgingi izlendi.Cevaplar ve yorumlar için teşekkür ederim

2. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Geçmiş olsun, umarım eski sağlığına kavuşursun kardeşim. Antrenman sonucu mu oldu?

3. Manuelfernandes

Manuelfernandes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Büyük ihtimalle squat dan sonra oldu

4. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Form ve ağırlıklara çok dikkat etmek lazım. Dün deadlift yaparken ortada bıraktığım ağrılığı bir kaç arkadaş garip formlarda kaldırmaya çalışıyordu. Birisini belini incitti baya. Bir şey olmamıştır umarım, sana da tekrar geçmiş olsun, benzer sakatlık ve tecrübe edinmiş arkadaşlar konuyu yeşillendirirse sevinirim. Önemli bir durum, yapılmaması gereken egzersizleri bilmekte fayda var, takipteyim.

5. ibrahim.esr

ibrahim.esr Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Yıllar Spora başlarken hocam antreman listeme ters mekik diye adlandırılan bel kaslarını güçlendiren hareketi yazardı neden dediğimde ise ileride fıtık problemi yaşmamak istiyorsan yapıcaksın derdi + yüzme yapabilirsen süper olur senin için düzenli yüzen birinin fıtık olma ihtimal %2 falan sanirsam bi dergide okymystum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Ters mekik aynı zamanda duruş bozukluğuna da çok iyi geliyor, çok yararı olan bir egzersiz.

ibrahim.esr bunu beğendi.
  7. TehlikeliBalgam

TehlikeliBalgam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynı durum bende de var orta derecede yani patlamadan önceki evrede bir fıtığım var deadlift atarken oldu aradan bir buçuk yıl geçti spor yapıyorum 5 aydır sormak istediğin brişey varsa yardımcı olurum

8. Seltsam

Seltsam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Mr sonuclariniza göre iki yerde l4 l5 ve l5 s1 arasında anüler yırtık oluşmuş. Anüler yırtık demek diski çevreleyen lif dokusunda çatlama meydana gelmiş. Bir sonraki aşamada bu liften diskin içindeki jöle kıvamında ki akışkan madde sinirlere baskı yaparak bel de ve bacaklarda ağrı yapacaktır. Yapmanız gereken bel ve sırt kaslarınızı her gün gerdiren ve güçlendiren haraketleri yapmanız. Öncelikle core training. Fitik su an protüzyon sonrası hernia. Hernia patlamış fitik demek. Dikkatli olmalı ve anı hareketlerden kaçınmalısınız

9. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Ne oldu dA fıtık oldunuz.gecmis olsun

Sayfayı Paylaş