Bel fıtığı yada bel'de Kist sorunu Ve spor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve menuha123 tarafından 3 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. menuha123

menuha123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar 2ay önce sakatlandım tam bugün bel ağrısı oldu 2 aydır geçmıyen bır ağrıydı 3 gun önce mr cektırdm devlette norolojı doktoruna gösterdim o ben okuyamam deyip cd yi alıp radyolojı doktoruna gıttı ve doktor belde kist olduğunu söyledi bugun ise dinmeyen ağrılarım sonucunda fızyoteripi uzmanına gıttm cd ile 2 tane küçük seviyede bel fıtıklasması var dedi benım m.ettiğim her ikisinden birindende olsa spora geri dönebilirmiyim eskisi gibi ağır basabılırmıyım yada eski ağrısız günlerime geri dönebilirmiyim bunu yaşıyan arkadaşlar destek olursa çok mutlu olurum Not:İzmirde yaşıyorum

2. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Selamlar gecmis olsun.Kasim 2015 da bel fitigi baslangici gecirdim.Yaklasik 10 gune gecti ve hazirana kadar 1 2 ayda bir kendini belli etti.Belini belli zaman dinlendir.Core bolgeni guclendir .Ben uyguladim bunlari gayette eskisinden saglam agirliklarim oldu.Belini korumayida ogrenmelisin mesela hareketleri yaparken karnini vs sikabilmen yardimci olabilir.(Kendimde oyle gordum).

3. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Tedaviden sonra neler yapabileceğin hakkında en iyi bilgiyi doktorun verir.

Zizxy bunu beğendi.
  4. hal65

hal65 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kusura bakma ama doktorlar bir bok bilmiyor bu konuda bilen varsa da azdır bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum fakat sporu da bırakmak istemiyorum ne yapacam bilmiyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Jubaven

Jubaven Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mimar Adayı
    2013 kasım aylarıydı belde omurilik kısmında iyi huylu bir tümör teşhisi konuldu tümörün zedelediği bölgeye göre ya omurilikteki disk alınacaktı yada diskler birbirine bağlanacaktı vida çok şükür disk alınmadı vida ile bağladılar o zamanlar MuayThai ile uğraşıyordum vücut geliştirmenin v sini bilmezdim sordum spora geri dönebilir miyim diye, 1 yıl spor yapma dedi ondan sonra istediğin hareketi sporu yapabilirsin dedi, yasak dönemin 9. ayı falandı bir arkadaş vücut geliştirme yapıyorum gel beraber gidelim dedi 94 kg idim ilk hafta adaptasyon ilk aylar kardiyo hafif ağırlık derken gelişmeye basladım ağrılar vardı ama olacaktı fazla zorlamıyordum 77 ye kadar düştüm 4.ayda falan vücut oturmuş fit bir görünüm elde etmiştim 3-4 ay sonrasındada 100 kg deadlift bastıgımı hatırlıyorum 5-6 tekrar dahada zorlamadım beli..

Kısacası tedaviden sonra kis tamamen kayboldugunda belli bir süre dinlenilmeli (bana göre 9-10 ay yeterli) hafif ağırlıklarla beli zorlamayan hareketler yapılmalı, beli çalıştıran hareketlere spora döndükten belli bir süre sonra başlanmalı(dinlenme süresi dışında)

Umarım yardımcı olmuşumdur...

Sayfayı Paylaş