Bel Fıtığı Mr Sonuçlarım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Sovngarde tarafından 11 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Sovngarde

Sovngarde Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sonuçlarım bu şekilde vücut geliştirme yapabilir miyim?

ve bunun nedeni haraketsiz yaşam olabilir mi?

2 senedir evde yatıyorum arada dışaı çıkarım okul, iş yok.

çok ağır bi içi porselen dolu karton kaldırıp indirdim ondan oldu çok hareket etmediğim spor yapmadığım için bel kaslarım zayıf olduğu için oldu kanaatimce.

daha 18 yaşımdayım hayatımın böyle yatarak geçmesini istemiyorum. Fizyoterapistin verdiği hareketleri yapıyorum evde çok zorlamıyorum yatıyorum.

16df9d63-ee14-4ae1-97fd-c90e7dd1f55c.jpg

2. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    geçmiş olsun.. vücut geliştirmeden ziyade kendi vücut ağırlığınla spor yapman daha mantıklı olur. Protrüzyon level 2, level 3 tam fıtık.. 4 te ise fıtık kopuyor zaten.. merkez bölgeni güçlendirmen gerek, hayatının bir parçası olmalı.. push up, back extension, plank, jackknife vb. hareketler omurgana baskı yapmadan merkez bölgeni güçlendirmeni sağlar..
    benim en fazla yarar gördüğüm swissball back extension..

3. TehlikeliBalgam

TehlikeliBalgam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynı problem bende de var ama ben spora devam ediyorum istersen yardımcı olurum

4. Seltsam

Seltsam Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    18 yaşında biri için 2 protüzyon iyi değil. Vücut geliştirmeden ziyade sadece bel ve sırt kaslarına odaklamalısınız ve ani hareketlerden kaçınmalısınız. Hatta size onerim egzersiz ve core training yasam biçiminiz olmalı. Sürekli hareket etmelisiniz hareketsizlik kaslarınızı zayıflatır.

Sayfayı Paylaş