Bel düzleşmesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve muhammed.aras.73 tarafından 18 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. muhammed.aras.73

muhammed.aras.73 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba. 24 yasindayim. Yaklasik 3 aydir bel agrisi cekiyorum bi turlu gecmiyor. Doktor makinada film cektirdi inceledi. Bel duzlesmesi var dedi. Fitik yok dedi. Son donemde cok hareketsizdim spor salonuna baslamistim. 1 ay sonra oldu bu sorun mecburen biraktim. Nedeni ya agir kaldirmaktan yada hareketsizlikten benim arastirmalarima gore. Doktor simdi o klasik bel hareketlerinin oldugu bi kagit verdi bunlari yap dedi . 2 hap 1 tanede jel verdi beline sur dedi. Ama hic bi etkisi olmuyor.

1 hafta sonra yurt disina gidecegim 8 ayligina. Orada cok zorlanirim diye dusunuyorum. Boyle bi sorunu olan veya bilgisi olan varmi lutfen yardim

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. DEVİL06angel

DEVİL06angel Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım merhabalar ; 2 ay önce bana da boyun fıtığı teşhisi kondu ve kesinlikle spor yapmam yasaklandı. Fakat tedavi maksatlı verilen kültür-fizik haraketleri de bir nevi spordu. Ben bu teşhis konduktan sonra; sporu bırakmadım ve spor yapmadan önce 15-20 dakika ısınma haraketlerinden sonra verilen kültür-fizik haraketlerini yaptım. ve şu anda boyundan kaynaklı koluma vuran ağrılar geçti. Sporu bırakman bence en büyük yanlışın olur. Tam tersine, hafif ağırlıklar ve egzersizler ile zayıf olan bölgeni güçlendirme yöntemlerini bulmalısın. Evet sıkıcıdır, zordur, ama inan bedenin buna uyum sağlayacaktır. Bu tamamen benim görüşüm. Tekrar geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş