BCAA yan etkisi yada yanlis kullanimi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sessizCiglik tarafından 24 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Sepphia

Sepphia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    power nutrition bcaa 8000 kullanıyorum.idmandan once 4 idmandan sonra 4 gece yatmadan önce 2 şeklinde alıyorum.Sizce fazlamı gece neden derseniz süt ürünü yatmadan önce gercekten deri altı yaglanma yapıyor.2 tane ile kas yıkımımı engelliyorum.2 tane off gunumde ise gece yatmadan 3 tane atıyorum.Sizce zararı varmıdır bu kullanım şeklinin?

2. bodyform26

bodyform26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar arkadaşlar

Arkadaşlar konu hakkındaki mesajları okudum bu sporu yaklaşık 1,5 senedir yapıyorum bu sene ilk defa son bir aydır protein tozu Weider gold premium aldım ve besin düzenime dikkat etmeye başladım ancak bekar yaşıyorum ve kahvaltı yapamıyorum öğlen ve akşamsa kırmızı et ve beyaz et yemeye özen gösteriyorum 10 gün önce Bcaa aldım markada şudur Muscle Pharm Bcaa 6000 ve yaklaşık bcaa lı yaptgım 6.idmanım bugun gercekleşti bugun salondan çıkarken tartıldım 10 gün önce 89 kg ım bugun 85 kg ım boyum da 1,86 ve aynada sanki kendimde kayıplar olduguna kanaat getirmeye başladım antreman öncesi 4 sonrası 4 olarak kullandım tozla birlikte kullanılmamasımı gerekli acaba sıkıntı yaptım bir zahmet bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler weightlifter

3. blaze

blaze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben bir bayan olarak protein tozu ve bcaa yı haftada 3 gün kardiyo yaparken kullanabilir miyim? kilo vermemde etkili olur mu ? görüşlerinizi bekliyorum

4. Al capone

Al capone Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    tek yanetkisi bende hayvansal jelatnli olan hardline bcaa almıştım alerjm varmış o jelatne delirmiştim kaşınmaktan

5. mode

mode Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

kilo vermenize bir etkisi olacağını hiç sanmıyorum...

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye

merhaba bir bayan olarak söyliyim imkansız. Bende Bcaa kullanmak istiyorum ama cok kararsız kaldım. Bu mesaje cevap veriyim dedim. Kilo vermek yagdan vermekse uygun diet ve cardio.

7. Mujahideen

Mujahideen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bcaa sağlam kas kütlesi yapmış bodycilerin kas kütlelerini korumak için kullandığı ek besindir. protein sentezini arttırsada öyle aman aman gözle görülür değişimler beklemek saçma olur. hele hele daha doğru düzgün kütle yapamamış kişiler için gereksiz bişey. en fazla definisyon döneminde kas kütlesini korumak için alanabilir.

8. hatebreed

hatebreed Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Suadiye / İstanbul
    Merhabalar :) Şunu merak ediyorum bende 6 senedir beslenme olsun idman olsun düzenli devam ediyorum spora oldukça iyiyim kendi çapımda yalnız şu var hocam BCAA günlük kgx2 civarı protein tüketen birine gereklimi hep kafamda soru bu sonuçta et balık hindi yumurte beyazı süt vs bunları düzenli tüketirim haftada 6 gün sadece idman sonraları whey alırım doğal besinlerdede bcaa var sonuçta idman öncesi yaptığın sağlam birkaç öğün zaten vücutta depolarda bulunuyor .kısacası BCAA almak şartmı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:44 ----------

Oldukça agır idman yapıyorum ama şuna kafam takıldı yazmışsınya önce bcaa alırsanız yıkımı önler sonrası alınan protein direk büyüme için . peki gün içinde alınan besinlerde orda devreye girmiyormu ? Kısacası alsam baya bir fayda görürmüyüm eskiden bikaç kutu almıştım tabiki gözle görülür etki yapmaz ama cardio düzenini otutturdum şimdi spor sonrası 30 dk haftada 3 gün beslenmem çok iyi bcaa alırsam kas kaybetmem almazsam kaybederim veya daha yavaş ilerlerim durumumu?

9. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Ben bu konuda jeef seid örnek alıyorum bcaa sını toz olarak alıyor ve antremanda su ile shake yapıp tüketiyor bnce çok mantıklı ... Ben parasal durumu iyi olmayan arkadaşlar için bcaa yı sürekli almalarını tavsıye etmıyorum sadece defıne donemınde alın bulk donemınde gereksız .. bulk dada sadece creatın + whey alınması taraftarıyım whey d proteın tam alıyorsan onuda alma ama creatin şart .. iyi çalışmalar VG ciler :))

10. ahmet demirci46

ahmet demirci46 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar .6 aydır spor salonunda vücut geliştirme sporu yapıyorum boyum 180 kilo 81. Şuan elimde gainer+wheyprotein+kreatin+glutamin+bcaa var bana bunları nasıl kombinlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim saygılar .

Sayfayı Paylaş