Bcaa kullanan arkadaşlar ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve yiğit1357 tarafından 5 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bugün hocamla konuştum bcaa alıcam sizce faydası olurmu dedim kütle için olur tabi beslenmeyle dedi bende gaspari bcaa alıcam daha önce bu markayı veya başka bi bcaa kullanan arkdaşlar etkileri nasıl tabiki mucize beklemiyorum ama alınması gereken bi ek besinmi sizce whey kullanıyorum o bitmek üzere bu arada yardımlarınızı bekliyorum

2. emre_a35

emre_a35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    gaspari bcaa 6000 kullandım cokta memnun kaldım tavsiye ederim epey fark ettiriyor

3. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    3 Antreman öncesi 3 antreman sonrası mı kullandın ?

4. KinqHuso34

KinqHuso34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    İlk bcaanı kullanıyosun sonuçta al bence HardLine Bcaa 120 kapsül 40 lira çok ekonomik tavsiye ederim bende şahsen kullanıyorum

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    dymatize var bende toz olan, idman sonrasinda ve ertesi sabah kullaniyorum, daha çabuk toparlıyor

6. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Dandik olmayan mg ı en yüksek, fiyatı en ucuz olanı al

--
    keşke hocanla supplement muhabbetlerine hiç girmeseydin, hocalar bi süre sonra senin ihtiyaçlarına göre değilde kendi kar marjlarına göre bişeyler tavsiye ediyolar

yasin35 bunu beğendi.
  7. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Gaspari bcaa bana hem uygun hemde performans olarak iyi gibi geldi bb.com da iyi bir oy sayısına sahip anladığım kadarıyla bcaa kulanan lar bu ek besinden memnunlar bugün gidip alıcam Pazarlıkta yaparım biraz tanıdık zaten satan yer sıkıntı olmaz

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:39 ----------

Bu konuda hocalarla pek muhabbete girmem bu siteden uzun süredir vakit geçiriyorum ve yabancı sitelerde kendime görede ne ek besinlerin yararlı veya boş olucağını biliyorum tabi hocalara kalırsa kendi ceplerini düşünür orası ayrı

8. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    Gaspari iyidir. Ben de suan Gaspari MyoFusion ve Creatinini kullanıyorum. Örnek olarak eski salondaki arkadaş 2-3 ay önce creatin+amino+bcaa kullanmaya basladı. İnanılmaz etkisin gördü. Fakat bu etkinin çoğu su tutmasından kaynaklı. Ben de bcaa kullanmak istedim fakat kime sorsam !0 kişiden 2 sinde iktidarsızlık yaratıyormus. Ben de hiç bulaşmadım ama doğrusu çok da arastırmadım sadece kullananlara sordum.

9. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bcaa ne iktidarsızlıkla ne de su tutma ile alakası vardır!!!!

Bcaa benim en çok sevdiğim supplementtir. Kombinasyonlarımda mutlaka bulunur. Günde 9-12g alırım.
    Araştırma yaparsanız kas gelişimi ve yenilenme için ne kadar önemli olduğunu anlarsınız.

Scivation xtend 1 numaradır ayrıca thums:

10. zyzz

zyzz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İZMİR
    bcaa'nın iktidarsızlık yaptığına dair bilmisel bir kaynak yok...

bunlar hurafeden ibarettir... Bcaa bu sporun olmazsa olmazıdır.

Aminoasitlerin, protein tozlarının, pre ve postworkout ürünlerinin içinde de mevcuttur

Bence o arkadaşları dinlemeyin. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Gasparide de Türkiye'de yabancı ürünler içinde f/p olarak çok tutulan bir markadır...

Not: Arkadaşının su tutması kreatinden kaynaklıyordur ama çoğu değil tabi..

İyi Forumlar...

11. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    Yanlış anladınız su tutmasnı zaten bcaa ya baglamadım ki :) Creatinden kaynaklı oldugunu biliyorum. :) suan komplex+ creatin kullanıyorum. 5 hafta sonra creaitne ara vericem bu süre içinde whey de biter zaten. Ondan sonraki ay hemen suplemnt almama gerek varmı yoksa 1 ay doğal beslenme ile devam etmelimiyim ? Eğer 1 ay suplemntsiz devam et derseniz ondan sonraki ay Glutamin + bcaa+ creatin bu kombineyi mi kullanayım yoksa bunlara ek amino almalımıyım ?

12. zyzz

zyzz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İZMİR
    Günlük protein ihtiyacını doğal beslenmeden karşıyabiliyorsan whey almana gerek yok.

Karşılayamıyorsan içinde Glutamin ve bcaa olan protein tozları tercih edilebilir

Ben Optimum Gold Standart öneririm.

13. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ürünü aldım bugün antremandan önce 3 ant sonrası whey ile birlekte 3 şeklinde tüketmeye başladım iktirslk laflarınada pek inanma bence whey içinde aynı şeyi söylüyolardı bir ara beslenme düzgün olursa sorun olmaz bence

14. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    Şuan günlük 220 gram protein 430 gram karbo alıyorum. sabah ve ant sonrası komplex protein alyorum. gün içinde sabahtan aksama yumurta tavuk balık düzenli şeklde tüketiyorum. Fakat MyoFusion da amino acid tablasu yazmadıgı için içim rahat değil ne kadar aldıgımı bilemiyorum bcaa glutamin falan.

15. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bcaa kutusundan çıkan ufak toz gibi birşey var arkadaşlar onun ne olduğu hakkında fikri olan varmı ?

16. emre_a35

emre_a35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    içinden cıkan toz o hava alıp nemlenmesin diye içme sakın :D ben gaspariyi spor öncesi 3 tane sonrası 3 tane olmak üzere kullandım wheyde içiyorsan spor öncesi 3 sonrası wheyle birlikte 3 tane daha içebilirsin bence l-glutaminede al derim bcaa spor öncesi 3 tane iç spor sonrası ise whey ve glutamine içersin glutamine protein sentezini hızlandırır.

17. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Peki memnun kaldınmı etkilerinden bcaa nın ?

18. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    @yiğit1357

bcaa nın etkilerinden derken ? bilinen gözle görülür bir etkisi mi varmış ?

-----
    1,5 yıldır bu sporu yapıyorum. daha önce protein tozu filan kullandım. beslenmem iyi

şuan kreatin + bcaa + glutamin kullanıyorum. gözle görülür hacim artışı var. (yağ yakımındayım ) bu hacim artışını bu maddelere yormak ne derece doğru olur bilmiyorum galiba bcaa yada kreatin yaptı bu işi

--
    bu arada ben ufak dozlarda yemeklerden sonra kullanıyorum. sanada öyle tavsiye ederim.

yarım tatlı kaşığı sabah kahvaltıdan sonra
    yarım tatlı kaşığı öğlen yemeğinden sonra
    1 tatlı kaşığı antrenmandan önce
    1 tatlı kaşığı antrenmandan hemen sonra
    1 tatlı kaşığı antremandan sonraki yemekle beraber filan

bence sende ;
    yemeklerden sonra 2 tablet

antrenmandan önce eğer karbonhidrat ve protein açısından zengin yemediğini düşünüyosan 3 tablet

antrenmandan sonra 3 tablet

yemeklerden sonra 3 tablet

---
    bu şekilde kullanmamın mantığı şu ; karbonhidrat içerikli besinlerdede protein var. ancak bu bitkisel proteinler önemli eaa'lardan yoksun oldukları için kas mekanizmasında yeterince faydanılamıyor. bcaa yı bu şekilde kullanarak bitkisel proteinlerin kas yapımında kullanılmasını sağlamayı amaçlıyorum.

Son düzenleme: 7 Kasım 2012
  19. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    İllaki ek besinlerine faydası vardır beslenme ile olmasa tüm bu işi yapanlar kullanmaz öğünlerim protein içerikli + karbo onun için yemeklerde kullanmam ama eğer protein olmazsa ozaman dediğin yapıla bilir .

Sayfayı Paylaş