Bcaa+glutamin+protein

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve onur can değirmenci tarafından 15 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onur can değirmenci

onur can değirmenci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba vg de henüz yeni sayılırım 3.cu ayımı bitirmek üzereyim salondaki hoca bana supplement önerdi bu konuda epey Bilgisiz olduğum için sadece dinlemek ile yetindim bana dedi ki bcaa ve glutamin öneriyorum protein tozu da bence almalısın ama bana çok yabancı geliyor bu ürünler boyum 192 kilom 91(108 kilodan) acaba kullanmalimiyim kullansam hangi markaları ve nasıl kullanmaliyim hangisini spordan önce hangisini spordan sonra son açılan konulara pek cevap gelmemiş umarım aciklamalirim size tatmin edici gelmiştir ve cevap verme ihtiyacı düşünürsünüz iyi geceler.

2. onur can değirmenci

onur can değirmenci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
  3. FTekgul

FTekgul Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Doktor
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle ilk 6 ay protein tozu önermiyorum. Neden diye soracak olursan fazla miktarda yüklediğin proteinlerin yıkılması gerekiyor normal olarak(Ya da yıkılmadan atılabiliyor fazlalıklar, ki bu diğer etkilerden daha tehlikelidir.). Bu proteinlerin yıkılması esnasında da kullanılmayan protein molekülleri karaciğer tarafından metabolize edilmekte, metabolize edilen ürünler kana karışmakta ve kana karıştıktan sonra böbrekler yoluyla süzülmektedir ve buradan da idrar yoluyla dışarı atılmaktadır. Bütün bu aşamalarda normalden yüksek miktarda bulunan protein ilgili organları yoracaktır ve ilerleyen tablolarda öncelikle karaciğer enzimleri zamanla yükselecek (ALT, AST, APTT), tablo daha vahim bir hal alırsa karaciğer yetmezliğine kadar gidecektir. Karaciğerden salınan metabolik artıklar böbrekler yoluyla sürülecektir. Normalden fazla miktarda üre ve ürik asit böbreklerdeki süzülme olayını zorlaştıracak ve metabolik artıkların büyük bir kısmı süzülemeyecektir. Bunun sonucunda kan BUN-ÜRE-ÜRİK ASİT-KREATİNİN konsantrasyonu artacaktır (Ki bu tablo da böbrek yetmezliğinin göstergesidir.). Özetliyorum: Proteini yeterli miktarda kullanamayacağın sürece aldığın protein ya kanalizasyona gider ya da kanındaki azotlu metabolik artık konsantrasyonunu arttırır. Yani iki şekilde de zarar verir sana. Benim yaklaşık üç yıl oluyor vg'ye başlayalı - düzenli olarak üç yıldır yapıyorum - ama hala gerek duymadım ve kullanmadım. Besinlerle idare etmeye çalış.
    BCAA çift zincirli aminoasitleri betimler genel olarak. Bu ürün de aminoasit profili bakımından zengindir. Bulk döneminde kas inşasını kolaylaştırırken definasyon döneminde kas yıkımını önler. İsteğe bağlı olarak alabilirsin, gelişmeni çok olmasa da hızlandıracaktır fakat olmazsa olmaz bir supplement değildir.
    Glutamine de bir aminoasit çeşididir. Bu aminoasitin de kas yıkılmasını önleyici etkisi mevcuttur. Genelde bulk dönemi çıkışında definasyona girerken kazanılan kas kütlesinin mı ağır kardiyo ile kaybedilmesini önlemektir. Yani hem kas gelişimine pozitif etki sağlarken hem de eldeki kas kütlesinin azalmasını önler.
    Uzun lafın kısası asla antrenörlerine kanıp da her söylediklerini alma. Onlar genelde ticari yönlerden bakarlar - ben de antrenörüm ama ticari yönden düşünenlerden değilim, benden az var-. İlla ki alıcam diyorsan sadece BCAA'yı öneririm. Protein tozu ve glutamine için henüz çok erken. 6. ayı bekle.

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Beslenmeni duzgun yaptigin takdirde suplement kullanmana gerek yok ilk baslarda, daha sonra olayin icine girince zaten neyin ne oldugunu anlarsin. Forumda bol bol oku.

Sayfayı Paylaş