bcaa cla protein ve lcarn. kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sedrado tarafından 10 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sedrado

sedrado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar bu dördünün kullanımını sormak için sizleri rahatsız ediyorum. Daha önce protein tozu ve lcarnitine kullanıyordum. Fakat şimdi cla ve bcaa da kullanmaya başladım.

lcarn. spordan 20 dk önce alıyordum.
    Protein klasik spordan sonra
    cla yı ve bcaa yı da antremana başlarken alsam hepsi birlikte sıkıntı olur mu ya da bu dördünü nasıl kullanmamı önerirsiniz. 10 dk cardio - ağır antreman - 15 dk cardio şeklinde yapıyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    CLA yemekle ilgilidir antrenmanla değil her yemekte al bcaa proteintzuyla beraber lüzumsuz ama moral veriyorsa yap ne diyim motivasyon herşeydir.

3. sedrado

sedrado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkürler peki bcaa yı ne zaman kullanmamı önerirsiniz? antremana başlarken mi

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Bu saydıklarında en gereksizi lcarnitine. CLA ise obeziteyi önlemek için kullanılan besin desteği bence o da gereksiz. BCAA antremandan önce kullanılabilinir.

sedrado bunu beğendi.
  5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    CLA hakkında, hayvanların kilo vermesini sağladığı anlaşıldıktan sonra insanlar üzerinde çok çalışmalar yapıldı. CLA, kilo verdirmesi garanti olan ender ürünlerden birisi. Tabi yediklerine içtiklerine dikkat edersen.Bu konuda sayısız çalışma yapıldı.Mesela birisi
    http://jn.nutrition.org/content/130/12/2943.short
    Bu tarz denekler üzerinde denenip uluslararası bilim camiasına duyurulan birçok çalışma var. Aşırı kilolu ve obezlerde yağ yakımına ciddi katkı sunmuştur. Hepsi de CLA nın anlamlı şekilde yağ yaktığının kanıtlandığını gösterdiler.
    Ama uzun süreli kullanımda karaciğer ve böbreklerde ciddi sorun oluşturabiliyor diye okumuştum. Ayrıca tip 2 diyabetlilerde ve kalp sorunu olanlarda riskli olduğunu söyleniyordu. Kısa dönemde bırakmak en iyisi.

L-carnitine ise, spor yapmadan önce alırsan dayanıklılık ve uzun süreli performans sağlıyor.Doğrudan değilse de, dolaylı yoldan yağ yakımını destekliyor.

Ama beslenme herşeyden önce geliyor. Onu çok iyi ayarlamalısın.Çok fazla kilon yoksa, 3-5 kilo için bunlara para vermenin anlamı yok. İyi bir beslenme düzenlenmesi ile zaman içinde halledersin.

Bunları kullanacağına kreatin kullan. Su tuttuğu için kilon artar ama yağ yakımına katkı sağlar ve kas kütlende artış olur. Vücudun daha güzel görünür, iyi bir antreman ve beslenme ile.

Son düzenleme: 11 Mayıs 2017
    sedrado bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş