BB bilinci.. Bel ağrısı, bel fıtığı, dar spinal kanal

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve atakan_irresistable tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Saygıdeğer forum üyerimiz.

özellikle sağlık sakatlanma bölümünde gözüme çarpan şikayetlerin geneli olarak bel, sinir sıkışmaları ve çıkmalar oluşturmaya başlamış durumda.
    buda insanın aklına önce sağlık kuralının es geçildiğinin göstergesidir. günlük yaşantımda şahit olduğum bilinçsizce yapılan hareketler gözüme çarpmaktadır.
    insanlar spor yapacağım diye menisküse, bel fıtığına, prostata davetiye çıkarmaktadır. ben bir vatandaş olarak 7/24 hizmet vazifesi ile elimden geldiğince insanları bilinçlendirmeye ve yaptığı hareketlerin ileride nasıl bir rahatsızlığa sebebiyet vereceği bildirmekten geri kalmıyorum. özellikle spor salonlarında çalışan insanların vasıfları sorgulanmıyorsa, mesleki yeterlilik ve alındığı eğitimin göstergesi bir olan bir sertifikası yoksa bu işte bir yanlış var demektir.

2. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba.
    Ben dumbul curl yaparken sol omzumla kolumun bitiştiği kısımda bir damarın sıkıştığını oynadığınu hissediyorum . Bunun nedeni ne olabilir. ? Çok engellemiyor beni ama tedirgin oluyorum .

Sayfayı Paylaş