BASUR MUYUM ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Rigby tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Haklısın da utanıyorum yav :D

2. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle belirteyim her basurun çözümü ameliyat değildir. Büyüklüğüne ve şiddetinin seyrine göre olay değişir. Makat bölgesi bütün sinirlerin toplandığı bir kısım ve buradaki damarlar kimi insanlarda kolay yıpranabiliyor ve basur oluşumuna neden oluyor. Öncelikle ilk iş doktora gideceksiniz muayene sonrası kremle geçecek gibi bir durumsa krem verir 1 hafta içinde rahatlarsınız. Durum ilerlemişse alınması gerekiyorsa kısa bir operasyonla aldırırsınız olay biter. Doktora gidin boşuna uğraşmayın.

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ameliyatsız basur tedavisi ilk kez duydum
    krem vs geçici, rahatlatıcı çözümlerdir diye biliyorum

4. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Halk arasında basur deyince direk ceviz büyüklüğüne gelmiş artık hayat standartını sıfırlamış sürekli kanama yapan memeler gelir akla. Hemoroidinde çeşitleri var. Oluştuğu bölümdeki damarlar artık eski haline dönemeyecek kan akışını sağlayamayacak duruma geldiyse tabii ki ameliyat olur. Fakat durum fazla ilerlememişse belirli kremler ile ya da kortizonlu kremler kullanarak ameliyatsız kurtulma durumu da olabilir.

5. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Rahatladım biraz :) Kanama vb şeyler yok. Normal otururken ederken de sıkıntı çıkmıyor. Sadece büyük hacetten sonra bir 10 dk etkiliyor. Sonra geçiyor. Özelden bildiğiniz krem ismi falan varsa yazarsanız sevinirim :)

Sayfayı Paylaş